Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Lodówka na wakacjach

7 Lipca 2016

Planując wakacyjny wyjazd, musimy liczyć się ze sporymi wydatkami. Co zrobić, aby ograniczyć w tym czasie koszty związane z domowym budżetem? Istnieją technologie, które pozwolą zmniejszyć rachunki, w czasie kiedy jesteśmy na urlopie. Warto zacząć od jednego z najważniejszych urządzeń w każdym domu, czyli lodówki.


Zakręcanie zaworów wody i gazu, szczelne zamknięcie okien czy uruchomienie alarmu – to tylko niektóre ze sposobów na przygotowanie mieszkania do wakacyjnego wyjazdu. O ile przed urlopem większość elektronicznych sprzętów odłączamy od sieci, chłodziarkę zazwyczaj zostawiamy włączoną, aby nie stracić zamrożonej żywności. Niestety wiąże się to z niepotrzebnym zużyciem prądu. Jakie jest rozwiązanie? W modelach lodówek Samsung dostępny jest inteligentny tryb wakacyjny, który pozwoli zaoszczędzić energię bez ryzyka, że mrożone produkty ulegną zepsuciu.

Chłodzenie w trybie wakacyjnym

Dzięki funkcji Vacation nie musimy pozbywać się mrożonek czy mięsa przechowywanych w zamrażalniku, a jednocześnie lodówka nie będzie działała na pełnych obrotach, narażając nas nie niepotrzebne wydatki. Rozwiązanie to sprawdzi się doskonale, kiedy chcemy, aby produkty przechowywane w zamrażalniku zachowały swój stan, nawet jeśli w mieszkaniu nie ma nikogo z domowników.

Jak to działa? Po uruchomieniu trybu, część chłodząca zostanie ustawiona na minimalną wymaganą temperaturę. Lodówka w dalszym ciągu będzie chłodziła, jednak jej praca skupi się na dostarczaniu zimna do części zamrażającej. Urządzenie będzie pobierało znacznie mniej energii, obniżając nasze rachunki za prąd. Opracowana przez Samsung technologia, którą zastosowano między innymi w modelach z serii RB8000, RB7000 i RB5000, umożliwia więc wyłączenie części chłodzącej, przy zachowaniu efektywnej pracy samej zamrażarki.

Co zrobić z lodówką podczas urlopu?

Przygotowując mieszkanie do dłuższej nieobecności, warto pamiętać, że odłączanie lodówki od prądu nie jest najlepszym pomysłem. Kiedy decydujemy się na całkowite wyłączenie urządzenia, musimy liczyć się z tym, że po powrocie może pojawić się w nim nieprzyjemny zapach, a nawet pleśń. Tutaj również pomocny okaże się tryb wakacyjny – dzięki utrzymywaniu temperatury wnętrza na stałym poziomie, unikniemy tych przykrych efektów.

Wyjeżdżając na urlop często wahamy się pomiędzy całkowitym wyłączeniem lodówki, tak aby zaoszczędzić energię, a pozostawieniem jej w trybie normalnej pracy, żeby nie pozbywać się zamrożonych produktów. Tryb wakacyjny jest doskonałym rozwiązaniem, dzięki któremu obniżymy zużycie prądu, nie martwiąc się o przechowywaną żywność i wysokość rachunków.
 
Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2857 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 7 Lipca 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u