Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Zamrażarka nie tylko na lato - jak wybrać urządzenie dla siebie

5 Sierpnia 2016

Zamrażarka to urządzenie, które często pomijamy podczas aranżacji kuchni - głównie z powodu braku wolnej przestrzeni. Sprzęt ten często kojarzy się z dużymi gabarytami czy rzadkim wykorzystywaniem. Warto się jednak zastanowić, czy nie skusić się na takie urządzenie w domu - ma on wiele plusów i jest przydatne nie tylko w lecie, ale przez cały rok. 


Mrożenie to jeden z najlepszych sposobów na przechowywanie żywności. Pozwala na dłużej zachować świeżość produktów, bez pozbawiania ich wartości odżywczych i konieczności poddawania obróbce z wykorzystaniem konserwantów, takich jak cukier czy sól. Podczas aranżacji przestrzeni  warto więc zastanowić się, czy nie przeznaczyć dodatkowego miejsca właśnie na zamrażarkę. Obecnie na rynku dostępne są modele, które z łatwością umieścimy nawet w najmniejszej kuchni. Jeżeli natomiast nie mamy miejsca w kuchennej zabudowie, zamrażarkę z powodzeniem możemy wstawić do innego domowego pomieszczenia – garażu, piwnicy czy nawet korytarza, ponieważ nie jest ona tak intensywnie wykorzystywana, jak lodówka. 
 
Zamrażarkę trzeba dostosować do wolnego miejsca, jakie posiadamy w domu, ale także do indywidualnych preferencji oraz potrzeb w przechowywaniu rodzajów i ilości jedzenia. Jeżeli w zabudowie kuchennej dysponujemy jedną wolną szafką, możemy wyposażyć ją w kompaktowy model, który zamontujemy pod kuchennym blatem lub w małej, niewykorzystanej wnęce. Przy wyborze tego typu urządzenia warto zwrócić uwagę na sposób montażu drzwi i wybrać ten, który wyposażony jest w specjalną konstrukcję zawiasów, pozwalającą na zmianę kierunku otwierania drzwi. Zamrażarki kompaktowe zawierają przeważnie trzy duże pojemniki, w których ulokujemy więcej produktów, niż w standardowych chłodziarko-zamrażarkach. Urządzenie Freggia LSB0010 posiada 107 litrów pojemności. 
 
Zamrażarka szufladowa czy skrzyniowa?
 
Osoby, które dysponują większą powierzchnią do zagospodarowania, mogą wybierać spośród dwóch typów urządzeń – zamrażarek skrzyniowych oraz szufladowych, które zazwyczaj występują w wersjach wolnostojących. Decydując się na jedną z nich trzeba przemyśleć, do czego urządzenie będzie nam służyć. Zamrażarka skrzyniowa lepiej sprawdzi się w przechowywaniu dużych porcji produktów, które nie mieszczą się na tradycyjnych półkach. Tego typu modele mają również więcej pojemności – nawet do ponad 400 l. Zamrażarka szufladowa posłuży przede wszystkim osobom, które chcą mrozić poporcjowane i posegregowane produkty. Dużo bardziej efektywne będzie ułożenie ich w szufladach, przez które będziemy widzieć, co się w nich znajduje.  
 
Na jakie funkcje zwrócić uwagę przy zakupie zamrażarki
 
Decydując się na zakup urządzenia powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jej wytrzymałość w najbardziej upalne dni. Zamrażarki dostępne w ofercie Freggia mają najwyższą klasę klimatyczną T, co oznacza, że sprzęt bez problemów będzie pracował w temperaturach nawet do + 43°C i co najważniejsze – nawet w takich warunkach utrzyma temperaturę wewnątrz, aż do -24 °C. Jest to bardzo istotne, ponieważ przy przechowywaniu dużej ilości żywności, zamrażarka nie może przestać funkcjonować – grozi to utratą zamrożonych produktów lub ich zepsuciem. Trzeba również pamiętać o wysokiej klasie efektywności energetycznej - sprzęt, który pracuje przez cały rok bez przerwy, powinien zużywać, jak najmniej energii elektrycznej.  
 
Aby maksymalnie wykorzystać funkcje zamrażarki i zapewnić przechowywanej w niej żywności, optymalne warunki, należy zadbać, m.in. o utrzymywanie w niej odpowiedniej temperatury. Posłuży do tego, m.in. wyświetlacz z elektronicznym sterowaniem, dzięki któremu można zaprogramować pracę urządzenia oraz elektroniczny mechanizm kontroli temperatury wnętrza, zapewniający jego precyzyjne regulowanie. Natomiast tryb szybkiego zamrażania umożliwi zamrożenie nawet dużej ilości żywności w bardzo krótkim czasie. Warto również zwrócić uwagę na przezroczyste szuflady, przez które widać zawartość poszczególnych pojemników, bez potrzeby ich otwierania. 
 
W przypadku zamrażarek, w których zazwyczaj przechowywane są duże ilości produktów, bardzo dobrze sprawdzi się również, znany z nowoczesnych lodówek, system No Frost. Zapobiega on osadzaniu się lodu w komorze zamrażarki, eliminując w ten sposób konieczność okresowego, ręcznego odmrażania urządzenia.
 
Produkty FREGGIA dostępne są w wybranych salonach ze sprzętem AGD/RTV.
Więcej informacji o asortymencie marki można znaleźć na stronie internetowej: www.freggia.pl
 Galeria:

powrót


Odwiedzono: 2692 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 5 Sierpnia 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u