Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Sterowanie LEDami łatwiejsze dzięki modułowi RGBW Fibaro

24 Czerwca 2013
Oświetlenie LED staje się coraz popularniejsze w aranżacji wnętrz. By uzyskać pożądaną barwę światła wykorzystuje się specjalne sterowniki. Nowy Fibaro RGBW Controller to jedyny na świecie bezprzewodowy moduł do obsługi trzy- i czterokolorowych taśm LED. Dodatkowo moduł pozwala na pracę z nawet czterema dowolnymi czujnikami analogowymi, poszerzając w ten sposób funkcjonalności inteligentnego domu.

W domach i mieszkaniach coraz chętniej stosujemy oświetlenie LED. Jego instalacja jest łatwa, a dzięki niewielkim rozmiarom diod możemy je zamontować nawet w trudno dostępnych miejscach. Zaletą tego rozwiązania są też niewygórowane koszty zakupu i niski pobór prądu. To sprawia, że rośnie liczba osób, które w ten sposób chcą zadbać o efektowną aranżację wnętrz.

Steruj światłem
Sterowanie LEDami umożliwia nowy produkt Fibaro – bezprzewodowy RGBW Controller. Po zintegrowaniu go z systemem inteligencji budynkowej Fibaro oświetleniem możemy zarządzać za pomocą telefonu lub tabletu. W ten sposób definiujemy kolory i ich nasycenie oraz przypisujemy je do poszczególnych wnętrz lub domowników. Możemy dowolnie zmieniać ustawienia lub korzystać z przygotowanych schematów tematycznych, by uzależnić oświetlenie od warunków panujących za oknem lub dopasować je do okazji i na przykład inaczej oświetlić salon w zależności od tego, czy spędzamy wieczór z książką czy też odwiedzają nas znajomi. – Zaprojektowaliśmy cztery predefiniowane sceny świetlne ze specjalnymi animacjami, dzięki którym światło LED może symulować barwy przywodzące na myśl płonący kominek, zorzę polarną, a nawet wiosenną burzę – mówi Maciej Fiedler, dyrektor ds. rozwoju Fibar Group, producenta bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej Fibaro. – Z kolei animacja symulująca koguty policyjne doskonale sprawdzi się jako sygnalizator sytuacji awaryjnej, przykładowo pożaru wykrytego przez system Fibaro – dodaje.

Fibaro RGBW Controller współpracuje z trzy- i czterokolorowymi taśmami LED. Oprócz tradycyjnych kanałów RGB obsługuje także czwarty kanał światła białego, dzięki czemu paleta barw jest dodatkowo poszerzona o całą gamę kolorów pastelowych. RGBW Controller jako jedyny na świecie sterownik bezprzewodowy pozwala na podłączenie aż czterech źródeł światła, których intensywność można zmieniać niezależnie.

Dom jeszcze bardziej inteligentny
Moduł RGBW Fibaro jest wyposażony w cztery wejścia obsługujące dowolne czujniki analogowe, na przykład światła, wiatru czy ciśnienia. Dzięki temu możemy go wykorzystać nie tylko przy aranżacji oświetlenia wnętrz, ale też dodać w ten sposób jeszcze więcej samodzielności inteligentnemu domowi, zwiększając tym samym komfort oraz bezpieczeństwo domowników. Podłączone do RGBW Controller sensory mogą na przykład sprawdzić aktualne parametry i warunki panujące na zewnątrz, dzięki czemu inteligentny system dopasuje do nich natężenie oświetlenia czy temperaturę powietrza we wnętrzach. W ten sam sposób będzie reagował na inne sytuacje – przykładowo zamknie okna, gdy zacznie padać deszcz, złoży markizy, gdy zerwie się gwałtowny wiatr, decyzję o podlaniu trawnika uzależni od aktualnej wilgotności gleby i nasłonecznia, a oświetlenie ogrodu włączy dopiero po zachodzie słońca. Z pomocą RGBW Controller możemy też monitorować warunki panujące w pokoju dziecka, na przykład temperaturę i wilgotność powietrza oraz ciśnienie, dbając w ten sposób o jakość snu pociechy. Funkcjonalności modułu pozwalają też na wykorzystanie go do kontrolowania parametrów wody w akwarium – każda zmiana zawartości dwutlenku węgla czy temperatury może być sygnalizowana poprzez zmianę koloru oświetlenia, a także powiadomieniem push, sms bądź e-mail, który system Fibaro wyśle do domowników. Kontroler ułatwi też parkowanie w garażu, a nawet podświetli wannę na określony kolor, informując nas w ten sposób o temperaturze wody. Inteligentny system może także w zależności od ustawionej przez nas barwy oświetlenia automatycznie uruchamiać inne urządzenia.

Cena Fibaro RGBW Controller to 249 zł netto.

Więcej o inteligencji budynkowej przeczytasz na www.fibaro.com/pl


Zobacz prezentację Fibar GroupGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3426 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 24 Czerwca 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u