Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

W harmonii z naturą - nowe kolekcje lamp od Nowodvorski Lighting

15 Grudnia 2021
Jaki powinien być dom? Wiele osób odpowie, że przede wszystkim ciepły i przytulny. Współczesna sztuka projektowa, czerpiąca z minimalizmu oraz dominujące materiały – metal, beton i szkło – zachwycają kształtami, ale nie zawsze pozwalają uzyskać przyjazny klimat. Aby cieszyć się nowoczesnym wzornictwem, a jednocześnie ocieplić wnętrza, Nowodvorski Lighting stworzył kolekcje stylowych lamp wyraźnie nawiązujących do świata przyrody.
 
 

Linie SUN LED, SUNSET, SUNRISE LED, WHEEL LUX oraz DISK to uzupełnienie dotychczasowej oferty Nowodvorski Lighting. Lampy te wyróżnia nietypowe zestawienie materiałów użytych do produkcji. Sklejkę z naturalnego drewna drzew liściastych połączono z elementami czarnej stali i delikatnymi złoceniami. Rysunek słojów oraz kolor materiału przełamują chłodny charakter prostych form i lakierowanego metalu. To sprawia, że lampy mają oryginalny wygląd, przez co idealnie wpisują się w niemal każde wnętrze.Jak podkreśla Agnieszka Solecka, projektantka kolekcji:
Seria SUN to duże koła o średnicy 50 cm, wykonane ze sklejki wybarwionej w modnych kolorach brązów, z zachowaniem naturalnych słojów drewna. Koła zamocowane są na metalowej czarnej konstrukcji, która dystansuje je od ściany i pozwala ukryć źródło światła, a jednocześnie jest prosta w montażu. Światło rozproszone na ścianie dodatkowo podkreśla formę przestrzenną lampy. Przełamaniem koloru oraz słojów drewna są elementy złocone, chętnie stosowane w dzisiejszym wzornictwie. W wybranych modelach niektóre powierzchnie lamp pokryliśmy złotem, które pięknie „pracuje” światłem odbitym, dodając efektu glamour.


Jednolita wielkość poszczególnych projektów umożliwia ich dowolne zestawianie oraz tworzenie galerii oświetlenia ściennego – niczym płaskorzeźby – na przykład na ścianach korytarzy. Daje to niezwykły efekt dekoracyjny. Dodatkowe zdobienie, wykonane z listków złota, to również element charakterystyczny kinkietów oraz lampy stojącej WHEEL LUX, uzupełniających rodzinę WHEEL. Lampy WHEEL LUX znakomicie odbijają światło, a jednocześnie przykuwają uwagę nietypową formą, zestawieniem kontrastujących faktur i technik wykonania. W idealnej harmonii stal i złocenia przeplatają się z motywem rustykalnego drewna, uzyskanym dzięki zastosowaniu naturalnej sklejki drewnianej.
 
Poszczególne elementy malowane są w odmienny sposób, jednak po ich połączeniu lampy uzyskują spójną formę. Czarny mat, rustykalne drewno, złocenia – to zestawienie kontrastujących ze sobą faktur i metod wykończenia sklejki, które nadaje projektowi niepowtarzalnego charakteru. Zastosowane kolory i techniki pokazują plastyczność materiału, jakim jest sklejka drewniana, która przeżywa swój renesans w dekoracji wnętrz – dodaje Agnieszka Solecka.


 
Seria DISK obejmuje zarówno lampy wiszące, jak i kinkiety. Źródło światła zostało w nich umieszczone przed kołem ze sklejki, dlatego ta linia znakomicie pełni rolę głównego oświetlenia. Do wyboru są lampy wiszące z dwoma lub trzema punktami świetlnymi, co daje szerokie możliwości aranżacyjne. Dzięki przegubowi część dekoracyjna lampy ze źródłem światła w płaszczyźnie pionowej jest ruchoma w zakresie 90 stopni, a w płaszczyźnie poziomej – w zakresie 360 stopni. Pozwala to na elastyczne dopasowanie kierunku światła. 
 
Zarówno forma, jak i wykonanie nowych lamp z kolekcji SUN, WHEEL i DISK od Nowodvorski Lighting pozycjonują je jako mocny, charakterystyczny akcent dekoracyjny każdej przestrzeni. Zestawiając poszczególne kolekcje otrzymujemy możliwość kompleksowego zaplanowania oświetlenia we wnętrzu, zarówno głównego, punktowego, jak i odpowiadającego za nastrój. Spójny motyw koła porządkuje wszystkie elementy, składające się z pozornie prostych, a jednak różniących się od siebie kształtów. To naturalny sposób na wyjątkowy klimat we wnętrzu domu.

Więcej na www.nowodvorski.com

 
Lampy z kolekcji SUN LED - 799,00 zł
Lampy z kolekcji SUNSET - 699,00 zł
Lampy z kolekcji DISK - od 199,00 zł
Lampy z kolekcji WHEEL od 249,00 zł
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 969 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 15 Grudnia 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u