Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Dwie metody obróbki komina

26 Listopada 2014
Komin przechodzący przez połać dachu stanowi dla dekarza nie lada wyzwanie. Skuteczna i przede wszystkim szczelna obróbka nie musi wbrew pozorom zabierać dużo czasu. A jak powszechnie wiadomo – czas to pieniądz.

Taśma Wakaflex 2 używana w obróbce komina stanowi dobrą alternatywę dla blachy. Elastyczna i rozciągliwa w dwóch kierunkach taśma wykazuje, dzięki zatopionej w poliizobutylenie siatce aluminiowej, dużą odporność na rozerwania. Dostępna w kilku wersjach kolorystycznych,doskonale komponuje się z dachówkami tak płaskimi, jak i profilowanymi.

Szybko i skutecznie

Rozszczelnienia w okolicach komina i będące ich konsekwencją przenikanie wody pod połać mogą być spowodowane nieprawidłową bądź niestarannie wykonaną obróbką. Wprawdzie polska norma budowlana dotycząca budowy przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych PN-89/B-10425 nie precyzuje materiału stosowanego przy obróbce, jednak powinien być on niepalny, trwały i odporny na warunki atmosferyczne, ale również łatwy w montażu. Mniej skomplikowane „operacje” na newralgicznych elementach dachu, takich jak komin, to większa szansa na skuteczność prawidłowego wykonania. Nie mówiąc już o zaoszczędzonym czasie.

Dość często stosowana przez dekarzy mało elastyczna blacha bywa materiałem nie tyle niewdzięcznym, co wymagającym – zarówno pod względem narzędziowym, jak i czasowym. ZastosowanieWakaflexu firmy Monier BRAAS znacznie ułatwia pracę dekarzom. Wykorzystanie taśmy w miejsce blachy może skrócić czas obróbki komina nawet o połowę.

Więcej na temat porównania dwóch metod obróbki komina znajduje się w filmie poniżej:

>> ZOBACZ WIDEO


Więcej o taśmie Wakaflex 2 przeczytasz na www.monier.pl

Zobacz prezentację Monier BRAASGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2569 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 26 Listopada 2014

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u