Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Taśma Wakaflex 2 - czyli jak prawidłowo wykonać obróbkę komina?

22 Sierpnia 2013
Komin to element, który znajduje się na dachu każdego domu. To także element, który wymaga nie lada wprawy i fachowości, by odpowiednio połączyć go z pokryciem dachu. Na szczęście, współcześnie wszelkie prace związane z tak zwaną obróbką kominową stały się zdecydowanie prostsze i przyjemniejsze, a nowe technologie bez wątpienia pomagają w pracy fachowcom.

- Taśmy uszczelniające jak np. Wakaflex 2 z oferty Braas stały się powszechnie wykorzystywanym materiałem służącym do  szczelnego połączenia dachówki z elementami przechodzącymi przez połać dachową. Stosując je mamy możliwość wykonania estetycznych połączeń połaci dachu z kominem, lukarną, ogniomurami oraz innymi elementami wystającymi ponad dach. Taśma może dziś swobodnie zastąpić lub uzupełnić w tych miejscach obróbki blacharskie – mówi SUPERDEKARZ Tomasz Świety z firmy Iso-Bau.

Co, gdzie i po co?
W pracach związanych z uszczelnieniem komina, nieocenioną wręcz rolę odgrywa folia wstępnego krycia. To ona stanowi barierę pomiędzy połączeniem dachu i komina i zapewnia szczelność. Należy pamiętać, by była ona wywinięta na kominie i szczelnie do niego przyklejona za pomocą specjalnej taśmy.

- Zasadą generalną przy  obróbce kominów taśmą Wakaflex 2 Braas jest jej układanie od przodu do tyłu komina. Najpierw zajmujemy się miejscem pod kominem, następnie przystępujemy do klejenia taśmy po bokach komina, aż w końcu za nim. Należy pamiętać, że za kominem podłożem pod taśmę powinna być płyta podpierająca przygotowana przez dekarza na wymiar. W tym newralgicznym miejscu należy skleić dwa, a w razie potrzeby trzy fragmenty taśmy, w taki sposób, by utworzyły szeroki pas sięgający głęboko pod dachówki układane za kominem. Konieczność przygotowania szerszego pasa taśmy może wystąpić również z przodu i po bokach komina – tłumaczy Marek Podeszwa.

Warto wiedzieć, że sklejanie taśmy Wakaflex 2 nie stanowi problemu, bo pod niewielkim nawet naciskiem dwa fragmenty wulkanizują się skutecznie. Dzięki więc samospajalnym właściwościom materiału odpada dodatkowe lutowanie, czy też kłopotliwe przyklejanie. Taśma jest bardzo plastyczna, a dzięki wkładce z rozciągliwej siatki aluminiowej dopasowuje się trwale i dokładnie do kształtu dachówki.

- Po bokach komina taśma Wakaflex 2 układana na dachówkach profilowanych powinna kończyć się za falą. Wakaflex 2 w miejscach przejścia z dachówki na komin, czy z płyty na komin nie może być dociskany. W tych miejscach należy pozostawić delikatny łuk, tak aby umożliwić taśmie kompensację ruchów więźby względem komina – dodaje Marek Podeszwa.

Cechą wyróżniającą Wakaflex 2 jest jego elastyczność wzdłuż i w poprzek rolki. Cecha ta umożliwia pewne i szczelne obrobienie najtrudniejszych miejsc, czyli narożników komina. Obrobienie komina taśmą to nie koniec pracy. Taśma Wakaflex 2 (i oczywiście każda inna taśma kominowa) wymaga zamocowania tak zwanej listwy kominowej zabezpieczającej jej krawędź przyklejoną do komina. Braas w ofercie ma dwie listwy kominowe. Jedna mocowana na docisk, a druga na wcięcie. Dekarz ma zatem możliwość wybrania listwy odpowiedniej do budowy komina.

Wszystkich, dla których estetyka prac dekarskich stanowi dużą wartość, ucieszy zapewne fakt, iż taśma Wakaflex 2 produkowana jest w kilku kolorach: czerwonym, ciemnoczerwonym, ciemnoniebieskim, ciemnozielonym, brązowym, antracytowym i miedzianym.

www.superdekarz.pl


Zobacz prezentację Monier BRAASGaleria:powrót


Odwiedzono: 4350 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 22 Sierpnia 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u