Wyszukaj w serwisie:
odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Zainwestuj w swoje bezpieczeństwo - kup odpowiedni system kominowy

14 Maja 2013
Jak wynika z doniesień z rynku budowlanego ok. 50% inwestycji na terenie Polski realizowana jest systemem gospodarczym. Wolimy nie tylko sami budować domy, ale także szukamy jak najtańszych materiałów budowlanych, a nawet kominiarskich. Oszczędności na tym etapie mogą okazać się co najmniej złudne, a w najgorszych wypadkach - niebezpieczne. Dzisiaj tłumaczymy, dlaczego warto kupować systemy kominowe u znanych producentów.

Większości ludzi  nie trzeba przekonywać do kupna markowych ubrań, dodatków czy samochodów. Cieszą się one dużą popularnością mimo kilkukrotnie wyższej ceny. Swój wybór tłumaczymy renomą firmy, dobrą jakością oraz oferowaną gwarancją. Zdanie na temat marki zmieniamy jednak zaskakująco szybko, gdy przychodzi do budowy domu lub wyboru odpowiedniej instalacji kominowej.

System gospodarczy wciąż najbardziej popularny w Polsce
Jak wynika z badań opublikowanych przez Związek Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa, ok. 50% mieszkań na terenie Polski realizowanych jest systemem gospodarczym. Dokładne rachunki udowadniają jednak, że jest on tańszy jedynie w teorii. Budując samodzielnie przede wszystkim trudno oszacować rzeczywiste koszty poniesione podczas inwestycji. Rozciągają się one w czasie, przez co stają się, co prawda nieco mniej dokuczliwe, ale i łudząco niewielkie. Okazuje się, że wystarczy dokładnie  przeliczyć koszty paliwa, problemy ze znalezieniem fachowej ekipy oraz bardzo prawdopodobne błędy wykonawcze, aby zmienić zdanie. Co więcej, jako inwestor indywidualny prawdopodobnie nie otrzymamy w hurtowni takiego samego rabatu, jak większa firma. Problematyczne może okazać się także zwrócenie nadwyżki materiałów.

Do zestawu rzeczy, które powinniśmy przemyśleć zanim zdecydujemy się samodzielnie budować dom należy dodać także poświęcony własny czas (popołudnia po pracy, weekendy i święta) oraz nierzadko zszarpane nerwy.

Liczymy koszty: tańsze dzisiaj – kilkakrotnie droższe jutro
Wbrew logicznym przesłankom, wielu inwestorów decyduje się na kupno najtańszych, niesprawdzonych materiałów tylko ze względu na ich niewielką cenę. Takie działanie jest złudne. Posłużmy się przykładem: zaoszczędzenie na izolacji ścian poprzez zminimalizowanie grubości styropianu sprawi, że w przyszłości będziemy płacić więcej za ogrzewanie. Zaoszczędzimy zatem w tej chwili na materiale, ale późniejsze koszty eksploatacji domu wzrosną. Przykłady pozornych oszczędności na budowie można mnożyć w nieskończoność. Większość z nich da się naprawić, inaczej sprawa ma się z wyborem komina lub systemu kominowego.

Dobrze dobrany komin zapewni długoletni komfort cieplny oraz bezpieczeństwo naszej rodziny. Zaniedbanie tej kwestii może być natomiast przyczyną poważnych kłopotów, m.in. nadmiernego osadzania się sadzy, dużego zużycia paliwa, zbierania się niebezpiecznych ilości kondensatu oraz nieprawidłowego działania automatyki kotła. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że źle dopasowany komin to przede wszystkim realne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Jego nieprawidłowe dobranie może doprowadzić do ulatniania się tlenku węgla (czadu) lub pożaru.

Dobry system kominowy inwestycją w bezpieczny dom
Wybór komina to niełatwe, aczkolwiek bardzo odpowiedzialne zadanie. Gdy staniemy przed tą decyzją, warto zatem zwrócić się o poradę do profesjonalisty. Cieszący się dobrą opinią kominiarz będzie z pewnością potrafił wskazać godnego polecenia producenta i zarekomenduje odpowiedni system kominowy. Szalenie niebezpieczne może okazać się natomiast kupowanie kominów z nieznanych źródeł, niepodlegającym żadnej kontroli jakości. Niższa cena w tym przypadku oznacza przede wszystkim nabycie towaru niesprawdzonego o nieprzewidywalnym działaniu.

Systemy kominowe oferowane przez dużych producentów to gwarancja bezpieczeństwa, potwierdzonego licznymi certyfikatami.  Walka o rozszerzenie świadomości w tym temacie trwa od lat. Zagrożenia płynące z kupna komina z nieznanego źródła mogą być ogromne, w grę wchodzi nawet ludzkie życie.
- Jako producent systemów kominowych zobowiązani jesteśmy do rygorystycznego wypełniania wymagań dyrektyw UE – zauważa Przemysław Dobosz, straszy manager produktu z firmy MK Systemy Kominowe. – Unia Europejska prawidłowo uznała wyroby kominowe za produkty, które mają duży wpływ na bezpieczeństwo, z tego powodu został dla nich określony wysoki system oceny zgodności, tzw. 2+. Dlatego kupno systemu kominowego u znanego producenta to nie tylko inwestycja w wysoką jakość produktu, ale przede wszystkim we własne bezpieczeństwo.

Zgodnie z systemem 2+, producent ma obowiązek przeprowadzić kompletne badania wstępne komina w laboratorium. Ponadto
jednostka certyfikowana raz do roku sprawdza, czy wytworzony produkt jest takiej samej jakości, co wyrób badany. Przeprowadza także kontrolę jakości procesu produkcji, aby upewnić się, że proces ten spełnia wymagania CE. Kupując zatem system kominowy ze znakiem CE możemy być pewni, że jest to produkt bezpieczny, wielokrotnie przebadany na każdym etapie produkcji.

Realizacja wszystkich wymagań UE jest szczególnie ważna podczas produkowania kotłów wykorzystujących zjawisko kondensacji pary wodnej podczas spalania (tzw. piece kondensacyjne i turbo). Rdzeń komina musi być wykonany z tworzywa odpornego na działanie kondensatu. Bardzo istotna w przypadku tego typu systemów jest także ich szczelność. Za przykład może tu posłużyć MKKS Premium firmy MK Systemy Kominowe, która nie tylko gwarantuje, że produkt był testowany laboratoryjnie i każdy z jego elementów posiada odpowiedni atest, ale oferuje także 10 lat gwarancji. Kupując markowy system kominowy, możemy być także pewni, że został  wyprodukowany z dobrej jakości stali pochodzącej z certyfikowanej huty oraz że posiada ona odpowiednią grubość.

Kominy oferowane przez renomowanych producentów, takich jak MK Systemy Kominowe, to pewna inwestycja we własne bezpieczeństwo oraz najwyższą jakość. Decydując się na markowe produkty zawsze możemy być pewni, że spełniają one międzynarodowe wymagania.

www.kominy-mk.plGaleria:powrót


Odwiedzono: 3573 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 14 Maja 2013

Podziel się    Bruk Bet

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u