Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Zaproś kominiarza na dach przed zimą!

25 Września 2012
O konieczności czyszczenia oraz konserwacji komina nikogo przekonywać nie trzeba. Jest to nie tylko wymagane przez prawo, ale również gwarantuje bezpieczeństwo mieszkańców. Zaleca się czyścić komin przynajmniej dwa razy w roku. Jest to szczególnie istotne w przypadku przewodów dymowych - osadzająca się sadza może się zapalić i spowodować pożar.


Dobrze jest wziąć pod uwagę wizyty kominiarza już podczas projektowania dachu i uwzględnić odpowiednie rozmieszczenie stopni i ław kominiarskich, co zdecydowanie ułatwi pracę kominiarzowi. Instalowanie akcesoriów kominiarskich w większości przypadków nie jest obowiązkowe. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, wymóg wykonania stałego dojścia do kominów dotyczy tylko dachów o spadku ponad 25 % oraz dachów pokrytych materiałami łamliwymi. Specjaliści jednak podkreślają, że taki system komunikacji sprawdza się na wszystkich dachach, bo nie tylko zapewnia bezpieczne i komfortowe poruszanie się po dachu, ale również pozwala uniknąć zniszczenia pokrycia przez nieumiejętne chodzenie po dachu.


Ważne jest nie tylko dobre rozplanowanie komunikacji dachowej, ale również zadbanie, by te akcesoria dachowe były prawidłowo zamontowane oraz wykonane z wysokiej jakości materiałów. Podczas wyboru ław i stopni kominiarskich warto zwrócić uwagę na to, aby ich powierzchnia była optymalnie duża oraz antypoślizgowa. Istotna jest możliwość regulacji kąta nachylenie stopni. Te cechy sprawdzają się szczególnie w sezonie zimowym, kiedy powierzchnia dachu jest oblodzona. – mówi Przemysław Skibiński Key Account Manager/Technical Manager w firmie Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.


Odpowiednie rozplanowanie stopni kominiarskich powinno pozwolić na swobodne dojście z wyłazu dachowego bądź też z drabiny do komina, pod którym powinna być umieszczona ława kominiarska zapewniająca możliwość bezpiecznej pracy.

Pamiętajmy, że po przeprowadzonej kontroli technicznej przewodów kominowych oraz po każdym czyszczeniu, powinniśmy otrzymać dokument potwierdzający wykonanie czynności: po kontroli odpowiedni protokół pokontrolny, po czyszczeniu - potwierdzenie zakresu wykonanych prac.

www.kloeber.pl



Galeria:



powrót


Odwiedzono: 4202 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 25 Września 2012

Podziel się    



Bruk Bet








podobne artykuły oferta eksperta






freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u