Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
oferta eksperta

znajdź nas na facebook

systemy kominowe Schiedel

Schiedel systemy kominowe

Schiedel Sp. z o.o.
Centrala
ul. Wschodnia 24
45-449 Opole

Tel. 77 / 455 59 49
Fax. 77 /455 59 47

Dział sprzedaży:

tel. 77 / 456 83 10
tel. 77 / 451 74 60
tel. 77 / 456 93 48

e-mail: biuro@schiedel.pl
 
www.schiedel.plPrzedstawiamy Państwu firmę Schiedel Polska Sp. z o.o. - największego i najnowocześniejszego producenta systemów kominowych w Europie. Firma prezentuje swoje wyroby w 27 krajach i należy do koncernu MONIER - światowego lidera w zakresie pokryć dachowych.

ZNAJDŹ NAS:

>>Schiedel na Facebook

>>Schiedel na YouToube


Jako lider na rynku systemów kominowych oferujemy kompletną paletę produktów jak i elementów gwarantujących bezpieczne funkcjonowanie komina. Nasza oferta to nie tylko produkty Schiedel, ale również serwis, świetnie przygotowani pracownicy i stała współpraca z architektami, projektantami, wykonawcami i handlowcami. Dzięki stałym kontaktom z naszymi klientami rozumiemy ich potrzeby i wspieramy bogatą wiedzą techniczną z zakresu techniki kominowej. Uzyskanie przez firmę certyfikatu jakości ISO 9001 było wydarzeniem wieńczącym kilkuletnie starania i wytężoną pracę nad wdrożeniem systemu zarządzania jakością.

Schiedel Polska z siedzibą w Opolu istnieje od sierpnia 1995 roku, rozpoczynała swoją działalność jako biuro handlowe i wówczas oferowało produkty sprowadzane z Niemiec. W wyniku ogromnego zainteresowania nowoczesną technologią oraz dużego zapotrzebowania na najwyższej jakości systemy kominowe powstał nowoczesny zakład produkcyjny w Opolu (04.99). Kolejnym krokiem była budowa biurowca, siedziby firmy, zlokalizowanego tuż obok zakładu (06.2000), w przemysłowej dzielnicy miasta. By umożliwić klientom stały dostęp do naszych produktów utworzyliśmy w Toruniu magazyn i biuro handlowe obsługujące Północną Polskę. W maju 2003 roku ruszył drugi zakład produkcyjny w Lubiczu Dolnym k. Torunia. Dodatkowo kompleksową obsługą zajmują się wyspecjalizowane firmy handlowe, których przeszkolony, fachowy personel dba o zaspakajanie oczekiwań klientów.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że Schiedel jako pierwsza w Polsce firma produkująca systemy kominowe uzyskała oznakowanie CE na cały system. Ponadto, jako jedyna firma z szeroko rozumianej branży kominowej udziela 30 letniej gwarancji na swoje systemy kominowe. Produkty Schiedel otrzymały pozytywne opinie Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie i Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie, wyrażone aprobatami technicznymi. Jakość systemów kominowych Schiedel potwierdzona jest również licznymi nagrodami i wyróżnieniami, jakie otrzymała firma w okresie swojej wieloletniej działalności na polskim rynku. Systemy kominowe Schiedel zalecane są przez Korporację Kominiarzy Polskich.
 


Więcej przeczytasz na www.schiedel.pl


Główną zaletą współczesnych ceramicznych systemów kominowych jest ich wielowarstwowa konstrukcja. „Sercem” komina jest odprowadzająca spaliny rura, wykonana z ceramiki technicznej lub stali. Część konstrukcyjną tworzą pustaki z betonu lekkiego. W przypadku kominów izolowanych trzecią warstwę stanowi izolacja termiczna ułożona wokół przewodu spalinowego. Systemowość takiego rozwiązania polega na dokładnym dopasowaniu wszystkich tych elementów. Kolejną ważną cechą systemów kominowych jest ich modułowa konstrukcja, dzięki której kompletne rozwiązania systemowe umożliwiają szybki i bezbłędny montaż. Ponadto warto docenić związaną z tym oszczędność kosztownej powierzchni mieszkaniowej.

Dla Klientów ceniących tradycje budowlane, Schiedel poleca kominy ceramiczne, które dostosowane są zarówno do tradycyjnych źródeł grzewczych, np.: kotły na paliwa stałe, kotły gazowe z otwartą komorą spalania i kominki, jak również do współczesnych urządzeń grzewczych takich jak kotły z zamkniętą komorą spalania (w tym kotły kondensacyjne).  Najpopularniejsze kominy w tej grupie to Schiedel Rondo Plus, Schiedel Avant, Schiedel Pro Advance oraz Schiedel Dual łączący w sobie funkcjonalność kominów Rondo Plus i Avant w ograniczonej do minimum przestrzeni.

W przypadku konieczności stosowania kominów o lekkiej konstrukcji lub dla potrzeb Klientów, którym bardziej przypada do gustu widok komina stalowego, proponujemy stosowanie kominów Schiedel Prima Plus (w charakterze wkładu do komina z cegły) oraz Schiedel ICS do montażu np. na zewnątrz budynku na podstawie fundamentowej lub na wsporniku mocowanym do konstrukcji ściany. Komin ten może być również stosowany jako wewnętrzny, bez potrzeby prowadzenia dodatkowego obmurowania.

Warto zwrócić uwagę na systemy wentylacyjne firmy Schiedel, które zapewniają optymalną wymianę powietrza w pomieszczeniach i komfort mieszkania. Wentylacja Schiedel skutecznie zmniejsza ilości substancji szkodliwych i zapachów, które mają ujemny wpływ na nasze zdrowie.
Pustak wentylacyjny Schiedel Thermo to innowacyjny produkt oparty na pustaku wentylacyjnym  z betonu lekkiego. Dodatkowo jest wyposażony w warstwę izolacji termicznej, która znacznie poprawia właściwości izolacyjne pustaka. Pustak Schiedel Thermo charakteryzuje stabilność  i trwałość, dzięki czemu sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach klimatycznych. W porównaniu do komina wentylacyjnego wykonanego z cegły, izolacyjność termiczna pustaka Thermo jest wyższa o około 17%. Kolejnym rozwiązaniem usprawniającym wymianę powietrza w pomieszczeniach jest wentylacja hybrydowa Schiedel Flow. W przypadku źle działającej wentylacji w pomieszczeniach zamkniętych wartości graniczne CO2 osiągane są bardzo szybko. Poza tym wzrost zawartości pary wodnej w pomieszczeniach zwiększa ryzyko występowania  drobnoustrojów, pleśni, grzybów oraz może być przyczyną złego samopoczucia.

Wśród akcesoriów warto też zwrócić uwagę na elementy pozwalające poprawić skuteczność działania wentylacji grawitacyjnej. Nasada grawitacyjna Schiedel Bryza poprawia ciąg w kanale wentylacyjnym wykorzystując do tego siłę wiatru opływającego wokół nasady, a jednocześnie jest zabezpieczeniem kanału kominowego np. przed deszczem, co jest uciążliwe szczególnie w górzystych rejonach kraju.
 
W przypadku wyjątkowo niekorzystnych zewnętrznych warunków atmosferycznych lub gdy istnieje konieczność zwiększenia ciągu wentylacyjnego, cyrkulacja powietrza może zostać wymuszona. Do tego celu Schiedel zaprojektował nasadę hybrydową Schiedel Fenko sterowaną czujnikiem wilgotności lub fotodiodą. Dopóki ciąg grawitacyjny jest na wystarczającym poziomie, nasada działa grawitacyjnie, a wentylator mechaniczny zostaje automatycznie włączony dopiero po przekroczeniu ustalonego przez użytkownika progu wilgotności lub po włączeniu światła.
 


Więcej przeczytasz na www.schiedel.pl
 

Rondo Plus

Komin Schiedel Rondo Plus wykonany jest z zewnątrz z pustaków z keramzytobetonu (beton lekki), który nadaje się bezpośrednio do otynkowania. Wewnętrzna konstrukcja jest z wysoko uszlachetnionej ceramiki, jest odporna na zmiany temperatur i kondensat; mają złącza „na zakładkę” (łączone na kit kwasoodporny) dla utrzymania maksymalnej stabilności i szczelności. Budowa komina Rondo Plus jest trójwarstwowa. Składa się z rury ceramicznej, warstwy izolacyjnej oraz pustaka zewnętrznego. Rura ceramiczna jest odporna na wysoką temperaturę oraz częste zmiany temperatur, jest kwasoodporna o dużej gęstości i wytrzymałości. Warstwa izolacyjna gwarantuje wysoką izolację cieplną w centrum komina. Klinowe nacięcia mat z wełny mineralnej ułatwiają montaż i zapewniają pełne przyleganie do rury ceramicznej. Pustak zewnętrzny z betonu lekkiego gwarantuje bezproblemowy i szybki montaż.
 
Komin Rondo Plus występuje w średnicach 12-25 cm. W przypadku zastosowania go do kominków powinny być użyte średnice 16-20 cm.Waga 1mb podana w kilogramach, przy średnicy 20 cm to 92 kg.
Komin Rondo Plus jest nowoczesnym kominem do wszystkich rodzajów paliw takich jak : gaz ziemny, olej opałowy, węgiel. drewno i inne paliwa stałe. Zarówno do otwartych kominków jak i kotłów atmosferycznych bez konieczności uwzględniania  temperatury gazów wylotowych.
 
Komin Rondo Plus spełnia wszelkie wymogi stawiane nowoczesnym systemom kominowym: szybko wytwarza dobry ciąg, jest odporny na agresywny kondensat i działanie wysokich temperatur. W przypadku pożaru sadzy temperatura na zewnętrznej powierzchni komina nie może przekroczyć 100oC. natomiast przy pożarze budynku konstrukcja komina powinna ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia na inne kondygnacje przez 60 minut. Produkowany jest z seryjnie dopasowanych do siebie elementów. Przemyślana konstrukcja  tego komina zapewnia szybki i prosty montaż.
 


PRO Advance

We wnętrzu komina Pro Advance znajduje się wyjątkowa, okrągła, cienkościenna i profilowana rura ceramiczna o długości 1,33 m. Z zewnątrz komin wyłożony jest pustakami z keramzytobetonu.Tak samo jak w przypadku komina Rondo Plus budowa jest trójwarstwowa. Dostępność średnic komina to 14-20 cm. Zalecane do kominków 16-20 cm. Jeden mb komina Pro Advance przy  średnicy 20 cm waży 82 kg. Schiedel Pro Advance to komin przeznaczony do odprowadzania spalin z kotłów opalanych różnymi rodzajami paliw: gaz ziemny, olej opałowy, węgiel, drewno i inne paliwa stałe.
W technice budowy kominów coraz większego znaczenia nabierają wymagania dotyczące oszczędności energii oraz nakłady na ochronę środowiska. Firma Schiedel od początku swej działalności z pełnym zaangażowaniem realizuje te założenia, czego najlepszym dowodem jest system kominowy Schiedel Pro Advance. Oprócz wyżej wymienionych zalet warto wspomnieć jeszcze o odporności komina Pro Advance na pożar sadzy, na działanie wilgoci oraz na działanie kondensatu.
Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na stworzenie komina o unikalnych parametrach użytkowych. Schiedel Pro Advance to również poczucie komfortu, przytulności i bezpieczeństwa. Stwarza on bowiem  możliwość podłączenia pieca kaflowego czy kominka w dowolnym momencie, niekoniecznie na etapie budowania domu. Modułowa konstrukcja komina Pro Advance zapewnia również szybki i prosty montaż. To gwarancja precyzyjnego dopasowania do siebie poszczególnych elementów, a przede wszystkim oszczędność czasu i minimalizacja kosztów.
 


Schiedel Avant

To inteligentny system kominowy, stosowany do kotłów kondensacyjnych  i niskotemperaturowych opalanych gazem lub olejem w budownictwie jednorodzinnym; przystosowany do współpracy z kotłami gazowymi z zamkniętą i otwartą komorą spalania; do zastosowania w domach jednorodzinnych i kotłowniach; zapewnia uniwersalny tryb pracy (tradycyjny lub powietrzno-spalinowy); mały ciężar i gabaryty; łatwy w montażu; oszczędność energii na zasadzie wymiennika ciepła; możliwość pracy w nadciśnieniu i  podciśnieniu. Dopuszczalna temperatura spalin: +200 stopni
 
Nowoczesne kotły kondensacyjne wyróżniają się przede wszystkim oszczędnością zużycia energii, ale stawiają szczególne wymagania systemom kominowym. Niska temperatura spalin i powstająca wilgoć to zjawiska, którym komin musi sprostać. Schiedel Avant doskonale realizuje te zadania.
 
Sercem komina Schiedel Avant jest nowa, technicznie perfekcyjna, profilowana rura ceramiczna. Okrągła rura wewnętrzna wykonana została w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologiczne. Unikalna izostatyczna metoda prasowania sprawia, że rura spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa w zakresie funkcji i eksploatacji. Rury Avant charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością i odpornością na działanie agresywnego kondensatu. Zastosowanie specjalnego kitu Rotempo gwarantuje wysoką szczelność połączeń. W komplecie z pustakiem zewnętrznym tworzą oszczędny oraz bezpieczny system odprowadzania spalin.
 

 
Pustak Thermo

Pustak Schiedel THERMO to innowacyjny produkt oparty na pustaku wentylacyjnym z betonu lekkiego. Dodatkowo jest wyposażony w warstwę izolacji termicznej, która znacznie poprawia właściwości izolacyjne pustaka. Charakteryzuje je stabilność i trwałość, dzięki czemu sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach klimatycznych. W stosunku do komina wentylacyjnego dwuciągowego wykonanego z cegły, izolacyjność termiczna pustaka Thermo jest wyższa o ok 17%.
 
Unikalne cechy pustaka wentylacyjnego Schiedel Thermo to:
-    przeznaczonie do wentylacji grawitacyjnej i hybrydowej
-    mały ciężar i łatwość montażu (3 pustaki – 1mb)
-    wysoka mrozoodporność min. 25 cykli
-    znacznie wyższa izolacyjność termiczna w porównaniu do tradycyjnego komina wentylacyjnego dwuciągowego wykonanego z cegły
-    niski współczynnik przenikania ciepła
-    brak konieczności obmurowywania
-    spełniają wymagania odporności ogniowej w klasie EI 120
-    niskie opory przepływu
-    atest higieniczny PZH HK / B / 0861 / 01 / 2011
-    zgodne z normą EN 771-3
-    oznakowane znakiem zgodności CE
 


Schiedel Quadro
 

System kominowy Schiedel Quadro służy do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych gazem z zamkniętą komorą spalania, szczególnie w budownictwie wielorodzinnym. Powietrze do spalania napływa do paleniska z zewnątrz poprzez kanał powietrzny zintegrowany z instalacją kominową.
 
Schiedel Quadro umożliwia pracę przyłączonych palenisk, niezależnie od powietrza pomieszczenia i w ten sposób eliminuje problemy ze spalaniem w przypadku szczelnych okien. Rozwiązania zastosowane w kominie Schiedel Quadro eliminują problem zbyt szczelnych okien i niedostatecznej wentylacji pomieszczeń, ponieważ pobór powietrza do spalania odbywa się bezpośrednio z komina. Umiejscowienie w jednym pustaku doprowadzenia powietrza i odprowadzenia spalin pozwala na znaczne zaoszczędzenie powierzchni mieszkalnej.

 
 
 

 
Schiedel Dual

Nowoczesne rozwiązania stosowane w technice odprowadzania spalin wyrażone w postaci innowacyjnych produktów firmy Schiedel zmierzają do oszczędzania i racjonalnego gospodarowania energią. Doskonałym dowodem na to jest system kominowy Schiedel Dual, który jest połączeniem idealnych cech funkcjonalnych, dwóch sprawdzonych produktów Schiedel.
 
Schiedel Dual to uniwersalny system kominowy, który uwzględnia zapotrzebowanie rynku w zakresie zastosowania różnego rodzaju paliwa z możliwością jego zamiany w zależności od aktualnych cen i dostępności.
 
Schiedel Dual to innowacyjny komin wielofunkcyjny umożliwiający odprowadzanie spalin z kotłów na paliwa stałe, gazowe i olejowe, w tym z kotłów kondensacyjnych. Dwuciągowy system kominowy Dual składa się z gładkich oraz profilowanych rur ceramicznych umieszczonych we wspólnym pustaku z keramzytobetonu.
 
Głównymi zaletami Schiedel Dual są:
-maksymalna oszczędność powierzchni mieszkalnej
-brak konieczności zakupu dwóch odrębnych systemów kominowych
-zakres temperatur spalin: dla ciąguspalinowego do 200 oC, dla ciągu dymowego do 600 oC
-możliwość współpracy ze wszystkimi rodzajami paliw
-odpowiedni dla kotłów kondensacyjnych i kotłów na paliwa stałe
-odporny na działanie kondensatu i pożar sadzy
-dostępny w średnicach: 18 + 12 oraz 20 + 12 cm
-przyjazny architektonicznie
- niższe koszty montażu
-niższe koszty związane z obróbkami dachowymi
- możliwość wykorzystania kanału technicznego
-uniwersalność
-zgodny z EN 13063-1, EN 13063-2 i EN 13063-3
-system oznakowany CE
-30 lat gwarancji
 


Schiedel Rondo

Aktualnie stosowane rozwiązania w technice odprowadzania spalin wyrażone w postaci innowacyjnych produktów firmy Schiedel zmierzają do oszczędzania i racjonalnego gospodarowania energią Schiedel Rondo jest nowoczesnym i niedrogim kominem do paliw stałych o temperaturze spalin powyżej 200 °C, gdzie nie wytrąca się wilgoć, produkowanym w wielu wariantach i średnicach.
 
Komin do paliw stałych powinien zapewniać:
- dobry ciąg
-odporność na szkodliwe czynniki chemiczne
- odporność na działanie wysokich temperatur jakie powstają np. przy pożarze sadzy
Komin Schiedel Rondo znajduje zastosowanie wszędzie, gdzie temperatura spalin jest wyższa niż 200 °C, czyli tam, gdzie nie występuje wytrącanie się wilgoci. Montuje się go z seryjnie produkowanych elementów prefabrykowanych, powinien być sytuowany wewnątrz budynku. Dopracowana konstrukcja, wysokogatunkowe materiały dają gwarancję bezpiecznej, pewnej i trwałej pracy tego systemu kominowego.

- nadaje się do kotłów na paliwa stałe o spalinach pozbawionych wilgoci i temperaturze 200 °C ÷ 400 °C
(nie stosować do kotłów miałowych i urządzeń grzewczych wytwarzających spaliny mokre)
-szybki i łatwy w montażu
-odporny na korozję budowlaną
- odporny na pożar sadzy
-konstrukcja Schiedel Rondo umożliwia rozszerzalność rury wewnętrznej
-Schiedel Rondo ma okrągły przekrój, optymalny dla przepływu spalin
-łatwy w czyszczeniu
-atrakcyjny cenowo
-zwarta konstrukcja i niewielkie wymiary zapewniają większą powierzchnię mieszkalną
- system oznakowany CE
 

 
Więcej na www.schiedel.plpowrót


Odwiedzono: 16007 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 18 Kwietnia 2012

Podziel się    Bruk Bet

freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u