Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Taras kompozytowy dla wygody

12 Maja 2021
Drewniane tarasy są marzeniem każdego miłośnika budowania z naturalnych materiałów. Jednak na myśl o ich regularnej konserwacji mogą narodzić się w nas wątpliwości dotyczące samodzielnego przeprowadzenia tego typu prac. Receptą na tego typu bolączki  może być wybudowanie tarasu kompozytowego, wytrzymałego i stylowego podłoża z desek, które nie wymaga  konserwacji. O jego zaletach mówi ekspert firmy JAF Polska. 
 
 

Choć drewno posiada wiele bezdyskusyjnych zalet, jednak ma również swoje słabsze strony. Nie służą mu zmienne warunki pogodowe, wilgoć, promieniowanie UV, insekty, pleśń oraz grzyby. Dlatego tak jak wszystko inne, wymaga czasem opieki, czyli odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Oczywiście mamy do dyspozycji także niezniszczalne gatunki egzotyczne, jednak w zamian za wyższe parametry techniczne płacimy cenę, która przy dużej powierzchni tarasu może niemile zaskoczyć. 
 
Na szczęście nie musimy rezygnować z marzeń o odpoczynku na tarasie z trwałych desek, nawet przy mniejszym budżecie. Z pomocą przybywa nowoczesny kompozyt:
 
- Deski kompozytowe praktycznie nie potrzebują konserwacji. Są odporne na warunki atmosferyczne, ale również tańsze od drewna i nieskomplikowane w samodzielnym montażu. Pamiętajmy jednak, aby wybierać produkty sprawdzone i dobrej jakości. Pod uwagę warto więc wziąć doceniane na wielu zachodnich rynkach deski z kolekcji Gardin Plus, Gardin Natur czy też koekstrudowane Gardin Deco lub topowy francuski Silvadec.. – mów Piotr Lisowski, Project Manager w JAF Polska. 
 
Jak drewno? Tak!
 
Głównym powodem, dla którego wybieramy drewno, jest jego ponadczasowe piękno. Wyczuwalna struktura i rysunek to aspekty, których nie zastąpi nawet najbardziej wymyślne tworzywo. Drewniane słoje desek tarasowych z łatwością przyćmiewają swoim naturalnym urokiem gres, terakotę i zwykłe deski kompozytowe. Wiedzą o tym producenci, którzy oprócz wysokiej wytrzymałości oraz parametrów użytkowych, nieustannie pracują nad wyglądem oferowanych rozwiązań.
 
Owocem tych zmagań o odtworzenie piękna naturalnego drewna jest Gardin Natur, rewolucyjna deska kompozytowa o powierzchni wykonanej w technologii 3D. Ten nowoczesny materiał z powodzeniem naśladuje charakterystyczny rysunek drewna, dodatkowo wyczuwalny w dotyku. Jak mówi Project Manager z JAF Polska, jej innowacyjny sposób wytłaczania pozwala uzyskać twardszą, a zarazem głębszą strukturę: 
 
- Nie bez znaczenia są jej walory antypoślizgowe, które docenimy wychodząc na taras zimą lub po deszczu. Drewno to mnogość barw i odcieni. Ten aspekt również znalazł swoje odzwierciedlenie w deskach z serii Gardin Natur. Do wyboru mamy 4 różne wersje, które trzymają kolor bez dodatkowych impregnatów.

 
Gardin Natur oparto na wytrzymałej konstrukcji i nowoczesnej technologii. Posiada 70% wyższą odporność powierzchni na uszkodzenia i zarysowania. Deski nie butwieją, nie blakną oraz są trudnopalne. Zachowują dobrą stabilność wymiarów i trwałość kolorów, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Na wiosnę wystarczy je umyć wodą z detergentem, a deski wyglądają jak nowe.
 
Strukturyzowana powierzchnia, stałe parametry i realistyczny wygląd na lata to nie wszystko. Gardin Natur gwarantuje także bardzo niską emisję lotnych związków organicznych. 
 
Niewidoczny montaż, widoczny efekt
 
Do tarasów z desek kompozytowych przewidziano efektowne systemy niewidocznego montażu. W ten sposób unikniemy nawiertów, wkrętów i jakichkolwiek dodatkowych elementów na powierzchni desek. Nic nie wystaje, nic nie zaczepia, nic nie rdzewieje. 
 
- Zestaw nadaje się do samodzielnego użytku i na medal rozwiązuje wszelkie kwestie montażowe. Zapewnia idealne spasowanie elementów oraz solidne mocowanie desek na lata, bez potrzeby skomplikowanych obliczeń i wieloletniego doświadczenia montażowego. - podsumowuje Piotr Lisowski, Project Manager w JAF Polska.

 
Jeżeli zależy nam na komforcie codziennego użytkowania i wyrazistym rysunku drewna, warto przyjrzeć się nowościom na rynku tarasowym. Kompozyt to wytrzymałość i solidność, któremu nie straszne mróz, ani wilgoć. Gardin Natur dodatkowo zachwyca realizmem powierzchni 3D, a samodzielny montaż nie sprawia trudności. Dzięki temu uzyskamy estetyczny, trwały i funkcjonalny taras na każdą kieszeń.

Więcej informacji na temat tarasów kompozytowych znajdziecie na www.jaf-polska.pl
 

 
JAF działa na rynku od ponad siedmiu dekad i posiada swoje oddziały w wielu lokalizacjach na terenie prawie dwudziestu krajów. Działalność w Polsce firma rozpoczęła w 2008 roku. Jest dystrybutorem hurtowym drewna i innych materiałów, a ponad 70-letnia tradycja Grupy JAF w sprzedaży drewna, rozwinięta sieć placówek i ogromna różnorodność produktów stawia JAF na pozycji jednego z liderów tej branży.
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 508 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 12 Maja 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u