Wyszukaj w serwisie:
odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Z produktami Robelit bezpiecznie

11 Grudnia 2012
Czy kiedykolwiek myśleliście o stworzeniu Tarasu czy Wiaty samochodowej? Jeśli tak, to na pewno borykaliście się z problemem, jaki materiał wybrać na pokrycie zadaszenia. Wiele dostępnych na rynku materiałów jest ciężka i wymaga masywnej konstrukcji wsporczej.

Tworzywa sztuczne, to krok naprzód - waga jest niewielka, cena jest atrakcyjna, a do tego jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie. Istnieje wiele różnego rodzaju płyt, które mogą być profilowane lub płaskie, przejrzyste lub nieprzepuszczające światła, kolorowe lub bezbarwne. Przed podjęciem decyzji, jaki materiał zastosować warto zwrócić uwagę na:
  • Poliwęglan komory (PCB) – to płaskie płyty, idealne połączenie wytrzymałości i masy przy zachowaniu odpowiedniej estetyki (uniwersalne rozwiązanie), to także materiał termoizolacyjny stosowany na zadaszenia ogrodów zimowych.
  • Poliwęglan lity – to prawdziwy krok naprzód, jest coraz częściej stosowany w budownictwie, najczęściej zastępując tradycyjne szkło. Jest równie przezroczyste, co ono, ale ponad 200 krotnie bardziej wytrzymałe.
  • Samonośne płyty łukowe Elyplast ( z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym) to materiał bardzo trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, stosowany głównie, jako pokrycie wiat samochodowych oraz innych podobnych konstrukcji łukowych. Przy użyciu tego produktu nie wymaga się pośrednich konstrukcji wsporczych.
  • Płyty profilowe ( fala, trapez ) z PET – ich zadaniem jest przede wszystkim bezpieczeństwo, są w stanie wytrzymać uderzenia gradu o średnicy do 20mm i prędkości 10m/s, ponadto płyty przejrzyste ( bezbarwne i dymne) przepuszczają stosunkowo dużo światła. Płyty trapezowe z PET występują także w wersji nieprzepuszczającej światło w kolorze ceglastym, brązowym i zielonym.
  • Płyty profilowane ( fala, trapez ) z PCW – to bardziej ekonomiczna wersja płyt z PET, wyglądają identycznie ale nie mają gwarancji na gradobicie.
  • Rulony poliestrowe – bardzo mocny materiał z uwagi na wzmocnienie matą z włókna szklanego, charakteryzują się wysoką przepuszczalnością światła, dzięki temu, że występują w rulonach o szerokości 30mb chętnie stosowane są również na ogrodzenia,
  • Płyty faliste z polimetakrylanu metylu (PMMA) - płyty akrylowe, charakteryzujące się niebanalnym wzornictwem, oraz wysoką wytrzymałością.
Jeśli zdecydujemy się już na to, co będziemy budować to warto zapoznać się z szczegółowym opisem i parametrami poszczególnych płyt z oferty ROBELIT, jako jednego z dostawców rozwiązań z tworzyw sztucznych.

www.robelit.plZobacz prezentację RobelitGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2949 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 11 Grudnia 2012

Podziel się    Bruk Bet

Kad - prywatny detektyw Gdańsk

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u