Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Budownictwo modułowe - doskonałe domy w klimacie umiarkowanym

12 Października 2018

Budownictwo modułowe pozwala szybko tworzyć trwałe domy o wyjątkowej formie architektonicznej. Wprawdzie gotowe elementy domów zbudowane są z modułów o kształcie sześcianów i pozwalają na budowę rozmaitych form. Producent elementów modułowych może przywieźć je na wskazane miejsce. Moduły montuje się na przygotowanych wcześniej fundamentach, łącząc konstrukcję z gotowymi elementami w jedną całość.


Charakterystyka domów modułowych


Konstrukcja domu w oparciu o szkielet drewniany umożliwia szybką budowę w systemie modułowym. To energooszczędne rozwiązania, które pozwalają również zaoszczędzić sporo czasu na budowę domu. Z modułów można budować domy parterowe, jednokondygnacyjne i budynki o wielu kondygnacjach. Domy modułowe można wnosić na różnej powierzchni: na gruncie skalistym, podmokłym i piaszczystym, a także na skarpach oraz na dachu istniejącego budynku.
 

Budowa prefabrykatów w fabryce i stawianie domu


Moduły domów są aż w 80% wykonywane w fabryce. Każdy moduł to sześcian, który może występować w kilku standardowych wymiarach. Zarówno konstrukcja, jak i elementy wykończeniowe przygotowywane są w fabryce, podobnie jak część wyposażenia. Moduły można zmontować i wykończyć „pod klucz” w fabryce domów. Oznacza to nawet wyposażenie w oświetlenie, niezbędny sprzęt i meble. Moduły można ze sobą łączyć, tworząc mieszkania o większym metrażu. Transport i montaż modułów odbywa się przy pomocy dźwigu. Na miejscu budowy łączy się je lub ustawia jeden na drugim jak klocki. W ten sposób można wznosić budynki wielorodzinne.
 

Zalety domów modułowych


Domy modułowe można zbudować i przygotować do zamieszkania w 40-60 dni, co stanowi ich niewątpliwy atut. Domy wykonane z elementów prefabrykowanych są nie tylko łatwe w budowie, ale także ciepłe i wygodne w aranżacji. Poza tym można je modyfikować dostosowując do potrzeb domowników. W przypadku powiększającej się rodziny można dobudować kolejną część bez większych utrudnień dla domowników. Dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji domy modułowe są również tańsze w utrzymaniu. Koszt utrzymania takiego domu może być nawet o 70% niższy w porównaniu z murowanym domem o takim samym metrażu. To jeden z powodów, dla których warto budować je w klimacie umiarkowanym, gdzie mamy cztery pory roku i zmienne warunki atmosferyczne.
 

Różne projekty i formy architektoniczne domów


Domy modułowe mogą mieć różne formy architektoniczne, chociaż ich forma wskazuje na pewne ograniczenie. Jednak w katalogach producentów można znaleźć nawet kilkanaście atrakcyjnych projektów domów, domy parterowe oraz piętrowe, a także budynki ze skośnymi dachami i nieużytkowymi poddaszami.
Wśród interesującej oferty domów modułowych dostępnych na rynku na uwagę zasługują modułowe budynki wielorodzinne dostępne na stronie climatic.pl
To jedno z doskonałych rozwiązań budownictwa komunalnego oparte na stalowej konstrukcji. Domy wielorodzinne zbudowane z elementów modułowych pozwalają na skróceniu czasu realizacji domu o 50% w porównaniu do budynków wznoszonych metodą tradycyjną przy zachowaniu standardowej jakości wykończenia.

Więcej informacji na stronie: climatic.pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2781 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 12 Października 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u