Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Kątowniki ciesielskie jako podstawowe elementy łączące drewno

16 Czerwca 2021
Innowacyjne rozwiązania sprawiają, że obecnie szybciej można wykonywać niektóre prace ciesielskie. Dobrze przygotowany cieśla ma pod ręką różne przydatne w tej pracy narzędzia. Z elementami łączącymi drewno z drewnem można spotkać się już w czasie budowania dachu, elementu budynku, gdzie najczęściej wykorzystuje się do budowy drewno. W takiej pracy najważniejsze jest utrwalenie więźby dachowej. Pomocne w tym będą z pewnością stalowe kątowniki ciesielskie. Są one skuteczne, o ile nie popełnia się pewnych błędów montażowych. Warto zatroszczyć się o bezpieczeństwo konstrukcji. Niektóre z nich mogą bardzo zmniejszyć solidność danej konstrukcji, a w przypadku dachu może wiązać się to z poważnymi konsekwencjami. Sklepy specjalistyczne to cała gama produktów, które warto wziąć ze sobą na teren budowy i wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem.
 
 

Jakie kątowniki sprzedawane są w sklepach specjalistycznych?
 
Wybierając właściwe elementy łączące, warto mieć na uwadze to, że w sklepach znaleźć je można w różnych wersjach. Są to między innymi kątowniki: szerokie, wąskie, belki, łącznikowe, kotwowe, specjalne, krokwiowe, montażowe, z regulacją czy z przetłoczeniem. Kątowniki ciesielskie to zawsze odpowiednia ilość układów otworowania, wystarczy dobrać do nich prawidłowe gwoździe i śruby, żeby móc liczyć na wysoką skuteczność użycia tego produktu. Z kątownikami ciesielskimi nie trzeba długo myśleć nad kolejnym krokiem konstrukcyjnym. Przydają się zwłaszcza w standardowych rozwiązaniach. Można je jednak użyć też do nowych projektów, jeszcze wcześniej niewykorzystywanych. Bez ich obecności nie można by liczyć na stabilność drewnianej konstrukcji – same użycie gwoździ nie wystarczy.
 
Jak prawidłowo wybrać, żeby nie żałować kupna?
 
Wybieranie kątowników ciesielskich nie musi być czasochłonne, nawet amator jest w stanie zdecydować się na dobre jakościowo i przydatne artykuły. Wystarczy umieścić w koszyku takie produkty, które mają prawidłowo rozmieszczone otwory na kątowniku. Blisko zgięcia tego elementu powinna znajdować się duża ilość otworów. Kątowniki ciesielskie są wówczas bardziej przydatne, trzymają się na swoim miejscu nawet wówczas, gdy napiera na nie duża siła innej drewnianej belki. Taki element nierzadko jest przydatny także podczas tworzenia połączeń drewno-beton, wtedy przyjmuje się taką samą zasadę. Prawidłowo przeszkolony, z dużym doświadczeniem cieśla stara się, żeby podczas umieszczania łącznika przy zgięciu znalazła się jak większa ilość otworów z dobrze dobranymi gwoździami lub śrubami.


 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1361 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 16 Czerwca 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u