Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Wiatroszczelna inwestycja dla ekologicznych domków letniskowych Eco Lodges w Kornwalii

3 Września 2014
Wrzesień 2014 – piękne, dzikie wybrzeże Kornwalii w Wielkiej Brytanii ma teraz nowy atut w postaci Rezydencji: 50 domków letniskowych „Eco-Lodges” zbudowanych w wysokim standardzie opierających się o zrównoważony rozwój, elegancję i komfort. Ta inwestycja, kosztująca 6 milionów funtów, została wykonana przez kornwalijską firmę Building With Frames, która już dodała te budynki do swojej oferty. Można je kupić na własność, wraz z dochodem najmu jako zwrot z inwestycji dla każdego trzypokojowego domku.

Zostały zbudowane na podstawie tzw. SIPS (tłum. system strukturalnie izolowanych, ocieplanych paneli), gdzie konstrukcja łączona jest wraz z wysokiej jakości materiałami - okładziną drewnianą Thermwood® oraz zaawansowaną oddychającą membraną budowlaną DuPont™ Tyvek®. Pozwala to osiągnąć optymalny poziom wydajności energetycznej. Zarządzanie klimatyczne dla tego nowoczesnego projektu o płaskich dachach jest zwiększone przez zastosowanie powietrznych pomp ciepła wraz z innymi systemami o niskim oddziaływaniu na środowisko.

W tym wymagającym projekcie zainstalowano w sumie 5500 metrów kwadratowych DuPont™ Tyvek® Housewrap, który miał określone cele: osiągnięcie wysokiego poziomu szczelności, kontrolę wilgotności, wydajność termiczną i komfort wnętrza. Stephen Boyd, Managing Director of Truro based Building With Frames wybrał DuPont™ Tyvek® ze względu na jego opinię o nieprzemijającej jakości - takiej, która jest zgodna z jego własną firmą; firma ta jest jedyną firmą budowlaną w Kornwalii, która buduje zgodnie z tzw. SIPS.

"Szczelność, a wraz z nią wydajność cieplna, jest istotnym elementem tego projektu. Nie tylko musi on spełniać wymagania przepisów budowlanych, ale także ograniczyć wypływ powietrza do minimum, co jest jednym z założeń, ale i standardem naszej firmy. Naszym celem jest osiągnięcie możliwie najniższej przepuszczalności powietrza przez konstrukcję. Przy użyciu DuPont™ Tyvek® możemy konsekwentnie osiągnąć te cele w każdym miejscu budowli” wyjaśnia Stephen Boyd.

Stephen dodaje, że „jest to również ważne dla struktury, aby wytrzymać najgorsze z kornwalijskich zim i być chronioną przed szkodliwą kondensacją, więc wodoodporna i paro przepuszczalna membrana budowlana jest niezbędna. DuPont™ Tyvek® zapewnia wszystkie podstawowe parametry, które potrzebujemy w jednej warstwie: wydajność, ochrona, zrównoważony rozwój.”

DuPont™ Tyvek® jest unikalny na rynku z powodu swojej wysokiej jakości w jednej warstwie konstrukcyjnej, która jest naturalnie parootwarta, ale także wiatro i wodoszczelna. Lekki a zarazem wytrzymały, DuPont™ Tyvek® jest łatwy w instalacji na zewnętrznych ścianach i dachach oraz oferuje długoterminową sprawdzoną niezawodność i wydajność. DuPont™ Tyvek® został rygorystycznie przetestowany i można korzystać ze wsparcia technicznego producenta znanej ze swego zaangażowania w obsługę, bezpieczeństwo i trwałość.

Pierwsze domki letniskowe Eko Lodges w Rezydencji w Gwel an Mor, Portreath, w Kornwalii są gotowe i mieszkańcy będą wkrótce mogli cieszyć się wysokim standardem projektu oraz tym, co może zaoferować im okolica.

www.tyvek.pl
www.construction.tyvek.comGaleria:
powrót


Odwiedzono: 3409 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 3 Września 2014

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u