Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Będzie sterował domem z Himalajów

28 Sierpnia 2013
Czy inteligentnym budynkiem można zarządzać z każdego miejsca na świecie? Wkrótce się o tym przekonamy. Dziś rozpoczyna się wyprawa w Himalaje, której uczestnik ma udowodnić, że nawet z ośmiotysięcznika można kontrolować, co dzieje się w domu.

Cho Oyu jest szóstym pod względem wysokości szczytem świata (8201 m n.p.m.). To właśnie z niego podczas ekspedycji Z-wave Himalayan Mariusz Małkowski, członek Z-wave Alliance, będzie sterować różnymi elektronicznymi sprzętami i instalacjami.

Dotychczas prezentowaliśmy funkcjonalności inteligencji budynkowej w bardziej tradycyjnych warunkach – przyznaje Maciej Fiedler, prezes firmy Fibar Group, która jest producentem bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej FIBARO i jednym ze sponsorów wyprawy Z-wave Himalayan. A możliwości tego rozwiązania są spore. Pozwala ono na przykład na sterowanie sprzętami AGD i RTV, a także oświetleniem, ogrzewaniem czy systemem alarmowym. Określone działania są wykonywane nie tylko po wydaniu przez użytkownika odpowiedniej komendy, ale także uruchamiane przez system samoczynnie na podstawie informacji przekazywanych przez czujniki. – Teraz, dzięki wyprawie Z-wave Himalayan, zademonstrujemy nie tylko zalety domowej automatyki. Udowodnimy też, że nawet w tak odległym miejscu można mieć pełną kontrolę nad swoim domem, a także, że tego typu technologia funkcjonuje bez zastrzeżeń również w ekstremalnych warunkach – mówi Maciej Fiedler z Fibar Group.

Mariusz Małkowski podczas ekspedycji będzie demonstrował możliwości zdalnego dostępu i zarządzania tym, co dzieje się w domu za pomocą urządzeń pracujących w bezprzewodowym standardzie Z-wave. – Połączy się także zdalnie z centralką Home Center 2 FIBARO i za pomocą wprowadzonej właśnie na rynek aplikacji na iPada zaprezentuje możliwości naszego systemu. Będzie mógł na przykład włączać i wyłączać telewizor, zarządzać oświetleniem czy ogrzewaniem korzystając wyłącznie z tabletu – mówi Maciej Fiedler z Fibar Group.

Rezultaty działań Małkowskiego będzie można obserwować na żywo, ponieważ będzie sterował urządzeniami ulokowanymi na stoisku Z-wave na CEDIA EXPO 2013. To prestiżowa impreza targowa przedstawiająca nowości rynkowe w branży elektroniki, która odbędzie się w Denver w dniach od 26 do 28 września 2013 r. Dokładna data i czas demonstracji zostaną określone na podstawie wiadomości o przebiegu wyprawy, która rozpoczyna się 28 sierpnia. Początek wspinaczki na Cho Oyu jest natomiast zaplanowany na 10 września.

Przebieg wyprawy można śledzić na: http://www.facebook.com/ZWaveHimalayanExpeditionByKwikset.

Więcej na www.fibaro.com/pl


Zobacz prezentację Fibar GroupGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2442 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 28 Sierpnia 2013

Podziel się    Bruk Bet

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u