Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

W pokoju dziecka

21 Października 2011
Pokój dziecka jest zapewne jednym z najważniejszych miejsc w domu. To w nim najczęściej przebywa nasza pociecha, tu bawi się, uczy i być może zasypia. Właśnie dlatego niezmiernie ważny jest sposób, w jaki zaaranżujemy to wyjątkowe wnętrze. Odpowiednio dobrane, ładne wzorniczo meble, gustowne zasłony czy rolety, atrakcyjne zabawki i komputer. Wszystkie te sprzęty odgrywają niezwykle istotną rolę w pokoju dziecka, powinny być nie tylko piękne, ale i bezpieczne w użytkowaniu.

Podłoga, część pomieszczenia, którą tak mało widać, podłoże dla szaf, stołów, biurek czy łóżka jest często bagatelizowanym przez nas elementem mieszkania. Czyżbyśmy nie zauważali niezwykle pożytecznej funkcji, jaką może pełnić w domu? Po niej chodzimy, a nasze pociechy niejednokrotnie biegają. Dzieci potrafią całymi godzinami bawić się, siedząc bądź leżąc na podłodze. To główny powód, dla którego powinniśmy zadbać nie tylko o wygląd materiału, jaki na niej położymy. Komfort, bezpieczeństwo i walory zdrowotne oto najważniejsze elementy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego surowca. Pamiętajmy, że podłoga jest dla naszych dzieci miejscem centralnym ich prywatnego mikrokosmosu.
 
Podłogi korkowe Wicanders z oferty Domu Korkowego to doskonała propozycja do każdego dziecięcego pokoju. Znajdziemy tu rozmaite faktury i odcienie brązu – od pastelowych po wpadające w głęboką czerń. Będą to podłogi o delikatnym ziarnistym rysunku, wzorach przypominających kamienną posadzkę, czy wreszcie regularne kształty zbliżone układem do typowego parkietu drewnianego. Ofertę tworzą także kolekcje do przedpokoju, kuchni, salonu i sypialni.
 
Ten naturalny materiał dostarcza niezapomnianych wrażeń estetycznych, kojąco działa na zmysły oraz nadaje wnętrzu elegancji. Podłogi korkowe są wyjątkowo przyjemne w dotyku gdyż korek zatrzymuje ciepło. Nasze pociechy na pewno nie zmarzną, nawet chodząc boso.
To doskonały materiał izolacyjny, który obniża poziom hałasu wewnątrz mieszkania oraz redukuje dźwięki dochodzące z zewnątrz. Gwar, który towarzyszy zabawom dziecięcym nie będzie dokuczliwy ani dla nas ani dla naszych sąsiadów.
 
Właściwości zdrowotne korka są niedoprzecenienia; nadaje odpowiedniej elastyczności podłogom zapewniając komfort chodzenia naszym dzieciom, zmniejszając tym samym nacisk na ich stawy i kręgosłup. Jest surowcem antystatycznym, nie przyciąga i nie zatrzymuje kurzu – to najlepsza ochrona dla małych alergików.
 
Wszystkie produkty Wicanders są przyjazne dla środowiska, podlegają recyklingowi i pozytywnie wpływają na pobór dwutlenku węgla z atmosfery, a dzięki swym właściwościom izolacyjnym umożliwiają oszczędzanie energii. Podłogi korkowe są nie tylko łatwe i szybkie w instalacji, ale także niesłychanie proste w pielęgnacji - wystarczy tylko je odkurzać oraz czasami przemywać wilgotną szmatką z użyciem środków pielęgnujących.


Korek w dziecięcym pokoju zapewni naszym milusińskim spokojny, głęboki sen, sprawi że poczują się bezpieczne i pełne energii do nauki i zabawy. To cząstka przyrody przeniesiona do domowego wnętrza, prawdziwy przyjaciel każdego dziecka.
 
www.wicanders.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 4120 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 21 Października 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u