Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Walcz z hałasem

15 Stycznia 2011
Na początku była cisza. Z ciszy powstał dźwięk. Niepożądany dźwięk nazwano hałasem. Było go coraz więcej , więcej , więcej  …….

Codzienny hałas wpływa na życie każdego - mówi Louis Hagler, emerytowany lekarz z Oakland, który ostatnio opublikował przegląd badań o związku hałasu z problemami zdrowotnymi w Southern Medical Journal. – Nie mówimy ludziom, że muszą się nauczyć żyć ze ściekami w wodzie. Dlaczego mielibyśmy tolerować nieczystości trafiające do naszych uszu?

Hałas wpływa niekorzystnie na ciśnienie krwi, powoduje zaburzenia w układzie nerwowym i przemiany materii, a także w układzie naczyniowym i kostnym, zwiększa ryzyko zawału, wywołuje stres i zaburzenia żołądkowe, powoduje ból głowy, zaburzenia wzroku i złe dostrzeganie kolorów, utrudnia wypoczynek i sen.

Kolejnych wskazówek dostarczyły badania dzieci uczących się w okolicach londyńskiego lotniska Heathrow .
- Stwierdziliśmy liniową zależność pomiędzy hałasem powodowanym przez samoloty i trudnościami z czytaniem podczas testów – mówi kierujący badaniami prof. Stephen A. Stansfeld z Queen Mary's School of Medicine and Dentistry w Londynie. Jego zdaniem, ta zależność jest dowodem na to, że winę ponosi hałas.
„Naturalny” eksperyment niemiecki wykorzystał zamknięcie starego portu lotniczego w Monachium i otwarcie nowego w oddalonym miejscu. Badania trzecio- i czwartoklasistów wykazały, że uczniowie z okolic starego lotniska początkowo wypadali gorzej, niż inni w testach czytania i zapamiętywania. Jednak poprawili się po jego zamknięciu, podczas gdy ich rówieśnicy mieszkający w pobliżu nowego lotniska zaczęli radzić sobie gorzej.
Badania krwi ujawniły, że dzieci mieszkające w pobliżu czynnych lotnisk, miały we krwi znacznie więcej adrenaliny i kortyzolu.

Najbardziej uciążliwy jest hałas pochodzący z ruchu pojazdów samochodowych. Na ogół przekracza on 70 dB i ma miejsce głównie wzdłuż arterii komunikacyjnych i tras wylotowych.

Badania wykazują, że 1/3 Polaków żyje w miejscach gdzie poziom hałasu może zagrażać zdrowiu,  za głośno jest na 21% terenu naszego kraju głównie w miastach

To mit, że ludzie przyzwyczajają się do hałasu - głosi raport Environmental Protection Agency. – Choć myślimy, że się przyzwyczailiśmy, w naszym organizmie wciąż zachodzą zmiany biologiczne.

NIE   POZWÓL  ABY   HAŁAS  POWOLI  ZABIJAŁ  CIEBIE   I  TWOJĄ  RODZINĘ.

Systemy okien  akustycznych    Rw 38 dB , Rw 42dB, Rw 45dB   to  gwarantowana systemowo akustyka  całego okna ( nie tylko szyby)  np. Rw=38 dB przy akustyce oferowanych okien na rynku w granicach Rw= 30-32 dB. 
SYSTEM opracowany  został w ramach współpracy naukowej ADPOL S.A. i ITB przy udziale Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego  oraz posiada   Rekomendację ITB .

Codzienny hałas wpływa na życie każdego. NIE   POZWÓL  ABY   HAŁAS  POWOLI  ZABIJAŁ  CIEBIE   I  TWOJĄ  RODZINĘ.

SYSTEM OKIEN AKUSTYCZNYCH  TO RÓWNIEŻ  LEPSZA OCHRONA  CIEPLNA
Dodatkowa  zaleta  systemów okien  akustycznych  firmy  ADPOL  to  inna w  stosunku  do  standardowych  konstrukcja  okna  gwarantująca  lepszą  izolacyjność cieplną   całego  okna poniżej U=1,3 W/m2K przy izolacyjności oferowanych okien na powyżej 1,4 W/m2K.

www.adpol.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3751 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 15 Stycznia 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u