Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Adiabatyczne nawilżacze i chłodnice do systemów rekuperacji

21 Sierpnia 2018

HomEvap to wysokiej klasy adiabatyczne nawilżacze i chłodnice kanałowe dedykowane do poprawy samopoczucia użytkowników w pomieszczeniach mieszkalnych. Mogą być stosowane w istniejących systemach wentylacyjnych lub jako niezależne systemy nawilżania lub schładzania. Urządzenia HomEvap są ciche, energooszczędne, nie wymagają dodatkowych systemów i urządzeń zewnętrznych. 

 

KOMFORTOWO I OSZCZĘDNIE

Zdarza się, szczególnie w okresie zimowym, że powietrze w budynkach wyposażonych w systemy rekuperacji ulega nadmiernemu wysuszeniu, co może być przyczyną pogorszenia samopoczucia mieszkańców. 
 

Z wielu badań wynika, że zbyt suche powietrze negatywnie wpływa na organizm człowieka, a w szczególności na układ oddechowy. 


 

Suchość w gardle, kaszel, swędzenie i pieczenie skóry, a nawet trudności z oddychaniem mogą być objawami zbyt suchego powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych w okresie zimowym. 
 

Optymalna wilgotność powietrza w budynkach mieszkalnych zawiera się w przedziale od 40 do 60%, niestety w wielu przypadkach wilgotność powietrza spada poniżej 30%, w skrajnych przypadkach do 10%. Odpowiednia wilgotność powietrza wpływa również pozytywnie na drewniane meble i podłogi, a także na instrumenty muzyczne. 

Mamy rozwiązanie 


 

Nawilżacz HomEvap 

Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest nawilżacz HomEvap którego zadaniem jest nawilżanie suchego powietrza przepływającego przez nawilżone media w energooszczędny i cichy sposób. Adiabatyczny proces nawilżania odbywa się w samym nawilżaczu i zwiększa wilgotność powietrza dostarczanego do pomieszczeń. 

Urządzenie jest ekonomiczne, ciche i nie wymaga szczególnej konserwacji. HomEvap to wysokiej jakości adiabatyczne nawilżacze i chłodnice dedykowane specjalnie do systemów rekuperacji (wentylacji z odzyskiem ciepła) w budownictwie mieszkaniowym. 

Mogą być stosowane z każdym typem rekuperatora niezależnie od producenta czy też automatyki ponieważ posiadają niezależne sterowanie i pracują całkowicie automatycznie. 

Urządzenia są ciche, energooszczędne i poprawiają komfort użytkowników . 

To proste jak 1-2-3


1. Zamontuj urządzenie na kanale nawiewnym 

2. Podłącz zasilanie elektryczne i wodę 

3. Wykonaj odpływ skroplin z urządzenia 

Uruchom nawilżacz HomEvap i ciesz się nawilżonym i świeżym powietrzem w swoim domu 
  

Chłodnica HomEvap 

Często użytkownicy systemów rekuperacji narzekają, że w okresie letnim, pomimo coraz lepszej izolacji, budynki nagrzewają się, a przebywanie w pomieszczeniach staje się uciążliwe ze względu na rosnącą temperaturę powietrza. Jest na to stosunkowo prosty i ekonomiczny sposób na wyeliminowanie tej niedogodności. 

Poprzez zastosowanie chłodnicy HomEvap jesteśmy w stanie w sposób energooszczędny, cichy i bezpieczny obniżyć temperaturę nawiewanego do pomieszczeń powietrza. Chłodzenie powietrza odbywa się w sposób pośredni i polega na schłodzeniu dopływu świeżego powietrza bez zmiany jego wilgotności. 

Aby to osiągnąć urządzenie należy zamontować na kanale wywiewnym tak aby energia schłodzonego wywiewanego powietrza została odebrana w wymienniku rekuperatora i przekazana do świeżego nawiewanego powietrza. 

Przy odpowiednim przepływie powietrza wydajność chłodzenia wzrasta wraz ze wzrostem temperatury zewnętrznej. Względnie wysoka wilgotność w miejscu zamieszkania negatywnie wpłynie na działanie urządzenia, ponieważ chłodzenie odbywa się na zasadzie odparowania. 

Urządzenia są ciche, energooszczędne i poprawiają komfort użytkowników. 

To proste jak 1-2-3  

1. Zamontuj urządzenie na kanale wywiewnym 

2. Podłącz zasilanie elektryczne i wodę 

3. Wykonaj odpływ skroplin z urządzenia 

Uruchom chłodnicę HomEvap i ciesz się chłodnym i świeżym powietrzem w swoim domu 


 

System COMBI 

Możesz pomyśleć również o systemie COMBI. Jest to system składający się z nawilżacza i chłodnicy HomEvap kontrolowanych z jednego panelu sterownia. 


 

Dzięki takiemu rozwiązaniu system jest tańszy w zakupie niż zakup osobnego nawilżacza i chłodnicy co zapewnia chłodzenie powietrza latem i nawilżanie zimą. 

System DIRECT

Jeśli nie posiadasz systemu rekuperacji istnieje możliwość zamontowania systemu nawilżania typu DIRECT w którym nawilżacz jest zintegrowany z energooszczędnym wentylatorem EC który nawieje nawilżone powietrze do pomieszczeń. 

Opcjonalnie można zamontować specjalny filtr klasy F9 który dodatkowo usunie z powietrza pyły PM 10 i PM 2,5 tzw. pyły zawieszone popularnie zwane smogiem.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: 
ask-polska.com.pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1010 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 21 Sierpnia 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u