Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Do czego wykorzystujemy przepustnice wentylacyjne w naszym domu?

11 Stycznia 2019

Kiedy posiadamy w domu instalację, która oparta jest na centrali wentylacyjnej z odzyskiem ciepła, możemy z powodzeniem wykorzystywać przepustnice. Dzięki niej powietrze w domu będzie znacznie bardziej równomierniej przemieszczać się po wszystkich pomieszczeniach. Sprawdź, jakie jeszcze funkcje odgrywa przepustnica w domowej wentylacji i czym kierować się, aby wybrać odpowiednią.


Jak działają przepustnice?


Główną funkcją przepustnic wentylacyjnych jest przede wszystkim regulacja przepływu powietrza, która odbywa się w instalacjach wentylacyjnych. Wiele osób wykorzystuje w swoim domu w tym celu przekroje przewodów wentylacyjnych. Jednak znacznie lepszym rozwiązaniem jest właśnie zamontowanie przepustnic. Ich przewaga polega przede wszystkim na tym, że można je regulować nawet po zakończeniu budowy. W końcu niejednokrotnie bywa tak, że to właśnie po zamieszkaniu w naszym nowym domu zdajemy sobie sprawę, jaka ilość świeżego powietrza będzie potrzebna w każdym pomieszczeniu. Inną funkcją przepustnic może być odcinanie napływów powietrza, które wędrują do domu z zewnątrz. Oczywiście nie oznacza to, że powietrze zostanie całkowicie odcięte, a jedynie nastąpi to w jakimś stopniu.
 

Gdzie można kupić przepustnice?


Kupując przepustnicę, trzeba zwrócić uwagę nie tylko a jej jakość, ale też na odpowiedni model i rodzaj.

Na stronie internetowej http://medynski.pl/category/przepustnice,
można znaleźć dokładnie takie przepustnice wentylacyjne, jakie potrzebne są w większości centrali wentylacyjnych.

 

Na co zwrócić uwagę kupując przepustnicę wentylacyjną?


Do najważniejszych cech, na które musimy zwrócić uwagę, podczas kupowania przepustnicy wentylacyjnej jest jej wielkość oraz kształt. Następnie trzeba wybrać też odpowiedni materiał, z którego wykonana jest przepustnica. Następnie bardzo ważne staje się zwrócenie uwagi na to, czy ma ona być jedno, czy też wielopłaszczyznowa. Profesjonalny projektant wybierze na pewno odpowiedni rodzaj urządzenia, które będzie najbardziej odpowiednie w naszym domu, dlatego warto mu zaufać. Przy czym trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że przepustnice wielopłaszczyznowe są znacznie droższe od jednopłaszczyznowych. Jednak nie można zapomnieć również o tym, że są one znacznie bardziej funkcjonalne i najlepiej rozprowadzają powietrze.
 

Z czego wykonywane są przepustnice?


Najpopularniejszym materiałem, z którego produkuje się przepustnice, jest blacha ocynkowana. Z kolei, jeśli powietrze w pomieszczeniu jest zanieczyszczone, wtedy konieczne jest wykorzystywanie urządzeń wykonanych z blachy kwasoodpornej. Najczęściej ma to miejsce w przemyśle farmaceutycznym, czy też w laboratoriach. Poza tym można spotkać również przepustnice, które w całości zostały wykonane z tworzywa sztucznego.
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1114 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 11 Stycznia 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u