Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Na czym polegają systemy chłodnicze free-cooling?

18 Lutego 2019

Czy chcesz korzystać z naturalnego chłodzenia? Takiego, który nie będzie negatywnie wpływać na środowisko naturalne oraz dziurę ozonową, a przy okazji pozwoli na darmowe pokłady chłodu? Wszystko to jest na wyciągnięcie ręki, jeżeli tylko postanowisz sprawdzić czym jest system chłodniczy free-cooling. Chcesz zobaczyć co pozwoli na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie powiewu niskiej temperatury? Jak powietrze poza obiektem może pomóc w schładzaniu pomieszczeń? Ruszaj z nami do artykułu!


Systemy free-cooling dla Twojego biznesu


Czym właściwie są systemy free-cooling?
Firma, która zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem takich rozwiązań darpin.pl mówi, że są to rozwiązania charakteryzujące się wysoką skutecznością i oszczędnością na energii elektrycznej. Wszystko polega na tym, że w „zimniejszych” okresach – czyli od jesieni do końca zimy, odciążane są agregaty chłodnicze, których zadaniem jest obniżanie temperatury wewnątrz pomieszczeń.


Firmy najczęściej proponują tutaj chłodnie wentylatorowe, wyparne wieże chłodnicze i inne i uważają, że z sukcesem można tutaj korzystać z systemów free-cooling. Zapewne teraz, gdy tak mocno rosną ceny za energię elektryczną, a po 2019 roku mają być jeszcze wyższe, wielu przedsiębiorców postanowi szukać oszczędności, które tutaj są możliwe i wręcz dostępne na wyciągnięcie ręki!
 

Na czym to właściwie polega?


Systemy chłodnicze najczęściej opierają się o wodę lub glikol. Są one chłodzone temperaturą otoczenia zewnętrznego, czyli totalnie darmowego i dostępnego wszędzie! Jak można się domyślać, jest to wysoce ekologiczna metoda chłodzenia, bo mniej wykorzystanej energii to nie tylko niższe rachunki, ale mniej zanieczyszczeń generowanych do środowiska naturalnego.
 

Ponadto, takie systemy charakteryzują się naprawdę niskim stopniem awaryjności i pozwalają na znaczne obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Niektórzy mówią, że w bardzo zimnych miesiącach, oszczędności sięgają nawet 90%! A to już robi wrażenie, prawda? Ponadto, żywotność agregatów jest na wysokim poziomie i pozwala na długoterminowe korzystanie z tego rozwiązania.
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 635 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 18 Lutego 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u