Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Przejmij kontrolę nad powietrzem w swoim domu: Dyson Pure Hot + Cool LinkT inteligentnie oczyszcza, grzeje i chłodzi

24 Listopada 2017

 Nowy oczyszczacz Dyson Pure Hot+CoolT Link został stworzony z myślą o pracy w każdych warunkach: zimą szybko i równomiernie nagrzewa całe pomieszczenie, latem zapewnia błyskawiczną ochłodę, a przez cały rok w inteligentny sposób oczyszcza powietrze. Urządzenie automatycznie usuwa wykryte zanieczyszczenia i jednocześnie na bieżąco przesyła informacje o jakości powietrza wewnątrz oraz zewnątrz pomieszczenia poprzez aplikację Dyson Link.

 

Nowy oczyszczacz Dyson Pure Hot+CoolT Link Usuwa 99,95% mikro cząstek o średnicy zaledwie 0,1 mikrometra

Poziom zanieczyszczenia powietrza w domu może być nawet pięciokrotnie wyższy niż na zewnątrz, a przecież około 90% naszego czasu spędzamy właśnie w pomieszczeniach. Oczyszczacze powietrza pomagają w usuwaniu zanieczyszczeń, pyłków, pleśni, bakterii i nieprzyjemnych zapachów. Jednakże niektóre konkurencyjne oczyszczacze wykorzystują silniki, które w celu wychwycenia zanieczyszczeń tłoczą powietrze przez powierzchnię filtra. W rozwiązaniu tym zanieczyszczenia często przedostają się na zewnątrz i trafiają z powrotem do powietrza, którym oddychamy. 

 

W najnowszym oczyszczaczu Dyson Pure Hot+Cool LinkT zastosowano szklany filtr HEPA 360, również opracowany przez firmę Dyson. Technologia ta zapewnia wychwytywanie 99,95% potencjalnie szkodliwych cząstek o średnicy zaledwie 0,1 mikrometra. Odfiltrowane cząstki więzną w filtrze i nie powracają do powietrza którym oddychamy. To jednak nie wszystko - umieszczone wewnątrz urządzenia czujniki wykrywają zmiany warunków panujących w otoczeniu, a następnie automatycznie dostosowują przepływ powietrza w taki sposób, aby utrzymać docelową jakość powietrza. 

 

 

Powietrze w naszych domach może zawierać mieszankę następujących gazów i cząstek:

 

 • Formaldehyd: pianka stosowana w obiciach meblowych może uwalniać formaldehyd. Także niektóre wykładziny, dywany i ich podkłady mogą uwalniać lotne związki organiczne - zarówno tuż po zakupie, jak i przez cały okres eksploatacji.
 • Pył węglowy: z opalanych drewnem kominków i pieców emitowane są cząstki stałe.
 • Benzen i formaldehyd: niektóre substancje chemiczne występujące w świecach zapachowych mogą uwalniać lotne związki organiczne. 
 • Naskórek/sierść: koty, psy i inne zwierzęta domowe roznoszą mikroskopijnej wielkości cząstki po całym domu.
 • Lotne związki organiczne: niektóre odświeżacze powietrza i środki czystości zawierają lotne związki organiczne, które mogą ulegać uwolnieniu. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Agencję Ochrony Środowiska USA, jednymi z najczęściej występujących zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach są toksyczne opary rozpuszczalników czyszczących i dezodorantów.
 • Pyłki: rośliny i kwiaty mogą uwalniać mikroskopijnej wielkości pyłki. 
 • Inne lotne związki organiczne: palniki gazowe, a także sam proces gotowania żywności, może być źródłem oparów i lotnych związków organicznych.

 

Oczyszcza, grzeje i chłodzi

Nad oczyszczaczem grzejnym Dyson Pure Hot+CoolT Link pracował zespół 25 inżynierów z firmy Dyson. Jego stworzenie wymagało wielu żmudnych prac badawczo-rozwojowych. Urządzenie automatycznie utrzymuje w pomieszczeniu pożądaną temperaturę i wydmuchuje silny strumień oczyszczonego powietrza. Korzysta przy tym z termostatu oraz z technologii Air MultiplierT, która zimą rozprowadza ciepłe powietrze na dużej przestrzeni, a latem tworzy strumień chłodnego powietrza.

 

Napędzany technologią Jet Focus 

Oczyszczacz Dyson Pure Hot+CoolT Link został zaprojektowany w taki sposób, aby można było zastosować w nim technologię Dyson Jet Focus. Technologia ta inspirowana jest tzw. efektem Coandy, czyli zjawiskiem polegającym na tym, że strumień powietrza przylega do powierzchni wzdłuż której się przemieszcza.  

 

Aby zapewnić efekt grzania i chłodzenia punktowego, powietrze wydmuchiwane jest z dyszy, a następnie przyspieszane w wyniku przepływu ponad powierzchnią o kształcie profilu lotniczego. W ten sposób tworzy się liniowa wiązka powietrza. W trybie ogrzewania lub chłodzenia całego pomieszczenia, wiązka ta łączy się z dodatkową wiązką, która rozszerza jej kąt, dzięki czemu powietrze wydmuchiwane jest w postaci silnego, szerokiego strumienia. 

 

Automatycznie monitoruje, reaguje i oczyszcza - a następnie przesyła raport na aplikację Dyson Link

Aplikacja Dyson Link, działająca na systemach iOS oraz Android, umożliwia: 

 • zdalne monitorowanie jakości powietrza w pomieszczeniu - nawet wówczas, gdy jesteśmy poza domem. 
 • wgląd w aktualne informacje na temat jakości powietrza w domu, dostęp do urządzenia i ustawienie nowych parametrów zanim jakość powietrza osiągnie poziom "bardzo niski". 
 • przeglądanie historii jakości powietrza - pozwala to przewidywać okresy szczytowego zanieczyszczenia, np. w sezonie pylenia roślin lub podczas sprzątania i gotowania. W przypadku wyboru trybu auto, urządzenie może automatycznie reagować na zmiany jakości powietrza.
 • dostęp w czasie rzeczywistym do informacji na temat jakości powietrza w domu i na zewnątrz, w lokalizacji wybranej przez użytkownika.

 

 

 

 

 

UWAGI REDAKCYJNE

 

Gwarancja: Dyson Pure Hot+CoolTLink objęty jest 2-letnią gwarancją na części i robociznę.

Zdalne sterowanie: Urządzenie może działać w 1 z 10 trybów pracy. 

Wyłącznik czasowy: Możliwość ustawienia wyłącznika czasowego w przedziale od 15 minut do 9 godzin. 

Obrót wokół osi: Dyson Pure Hot+CoolTLink obraca się wokół własnej osi, dzięki czemu rozprowadza oczyszczone powietrze po całym pomieszczeniu. 

 

Dyson w liczbach:

 • W ciągu ostatnich czterech lat firma Dyson zatrudniła ponad 1000 nowych inżynierów. Planowane na wrzesień uruchomienie nowego kampusu, którego stworzenie kosztowało 250 mln funtów, docelowo da możliwość stworzenia kolejnych 3000 miejsc pracy, w większości w obszarze elektroniki.
 • Wieloletnie inwestycje w silniki cyfrowe Dyson oraz w nowe technologie odkurzaczy bezprzewodowych przełożyły się na wzrost sprzedaży i zwiększyły obroty do 1,2 mld funtów. Obecnie największym rynkiem dla firmy są Stany Zjednoczone, a na drugim miejscu znajduje się Japonia.
 • 90% technologii Dyson sprzedawane jest za granicą. Produkty firmy są obecnie dostępne w ponad 75 krajach na cały świecie.
 • Dyson posiada ponad 7,500 patentów i zgłoszeń patentowych. 
 • Obecnie na całym świecie firma zatrudnia ponad 3000 inżynierów i naukowców.

 

 

Więcej informacji na stronie: www.dyson.pl

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1512 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 24 Listopada 2017

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u