Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Rekuperatory EKOZEFIR - Technologia jutra

18 Lipca 2013
Firma Ekoklimax-Projekt, producent znakomitych central wentylacyjnych „Ekozefir” nie ustaje w wysiłkach prowadzących do wzrostu jakości i poszerzenia funkcjonalności swych produktów. Pracując nad doskonaleniem produkowanych urządzeń wyłoniono i dopracowano kluczowe cechy optymalnie dobrych central, czyniąc z nich charakterystyczne zalety popularnych „Ekozefirów”.

1. Kompaktowe wymiary i niska waga, dające możliwość montażu w miejscach niedostępnych dla innych central
Maksymalne wykorzystanie każdego kawałka objętości urządzenia przy zachowaniu racjonalnie niskiego oporu przepływu powietrza spowodowało maksymalne zmniejszenie gabarytów. Minimalne gabaryty, zastosowanie wysokiej jakości materiałów oraz szerokie stosowanie wzmocnień kształtowych fi zaowocowało bardzo niską wagą urządzeń, ułatwiając ich montaż.

2. Optymalizacja energooszczędności
Ekoklimax-Projekt jako pierwsza na rynku polskim wprowadziła do swych urządzeń na szeroką skalę wentylatory napędzane silnikami elektrycznymi z elektroniczną komutacją [EC]. Od wielu lat w większości „Ekozefirów” pracują najnowocześniejsze wentylatory EC firmy EBM-Papst przyczyniając się do nowych oszczędności energii elektrycznej i ochrony środowiska, charakteryzując się przy tym wysokimi parametrami [spręż] i niesamowicie wysoką kulturą pracy.
Przy doborze komponentów zawsze kierujemy się całkowitą energooszczędnością centrali, zwracając baczną uwagę na to, aby wysoka efektywność odzysku wymiennika ciepła nie była okupiona zbyt dużym zużyciem energii przez wentylatory [z powodu zbyt dużych oporów przepływu przez wymiennik].

3. Optymalnie korzystne parametry termiczne, akustyczne i wagowe obudowy
Większość urządzeń „Ekozefir” posiada solidną obudowę szkieletową, zbudowaną z profili aluminiowych oraz płyt wypełniających.
Standardowa płyta ma budowę wielowarstwową i składa się z zewnętrznej blachy alucynk, płyty z wełny szklanej lub mineralnej, wewnętrznej blachy galwan oraz grubej maty kauczukowej. Budowa taka w połączeniu ze starannym  montażem pozwala uzyskać bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną, wysoką szczelność, dużą sztywność i stabilność, przy zachowaniu racjonalnie niskiej masy i niewielkich wymiarach.

4. Kompletne, montowane fabrycznie okablowanie i funkcjonalne, łatwe w obsłudze sterowanie
Rekuperatory „Ekozefir” chwalone są przez monterów z powodu ich kompletności i łatwości montażu.
Do klientów wysyłane są urządzenia kompletnie zmontowane, okablowane, wyposażone we wszystkie niezbędne komponenty – jednym słowem gotowe do pracy. Po zamocowaniu, wpięciu kanałów wentylacyjnych, podłączeniu przewodów zasilających oraz włożeniu wtyczki przewodu łączącego sterownik, centralę można uruchomić. Wszystkie niezbędne do pracy parametry ustawione są fabrycznie, ale w przypadku zaistnienia takiej potrzeby można je w każdej chwili zmienić, dopasowując parametry pracy do zmienionej konfiguracji instalacji wentylacyjnej.
Najnowsza wersja sterowania umożliwia wstępną kalibrację instalacji, tzn. ustawienie i trwałe zapamiętanie wysterowania wentylatorów tak, żeby zrównać nawiew z wywiewem, co daje właściwy punkt odniesienia dla łatwych prawidłowych nastaw proporcji nawiewu do wywiewu w trakcie bieżącej eksploatacji.
Oprócz wielu dopracowanych funkcji i nastaw wewnętrznych sterowanie współpracuje z urządzeniami zewnętrznymi poprzez zewnętrzne styki przełączania do wcześniej zaprogramowanych stanów oraz złącze do sterowania przez PC i interfejs BMS.
Główną cechą działania sterowania „Ekozefir” jest zasada pracy według zaprogramowanych fabrycznie nastaw optymalnych, zaraz po uruchomieniu urządzenia, tzn. że nie trzeba niczego ustawiać, żeby urządzenie uruchomić w trybie standardowym. Zmiana nastaw potrzebna jest jedynie w przypadku konieczności dostosowania pracy urządzenia do specyficznych, nietypowych wymagań konkretnej instalacji.
Dostęp do zmian nastaw ułożony jest warstwowo wg stopnia skomplikowania. Najpłytsza warstwa umożliwia proste, intuicyjne, bieżące użytkowanie urządzenia. Bardziej zaawansowane funkcje wymagające kompetencji ulokowane są w głębszych warstwach. Dla bezpieczeństwa dostęp do wszystkich warstw można zablokować.

5. Stuprocentowa kontrola jakości
W odróżnieniu od niektórych producentów Ekoklimax-Projekt nie stosuje kontroli jakości wyrywkowej czy częściowej. Każdy egzemplarz centrali wentylacyjnej uruchomiony jest przed zapakowaniem i wysyłką do klienta. Po uruchomieniu wprowadzone są nastawy właściwe dla konkretnego zamówienia. Wszystkie funkcje są włączone i testowane, we współpracy konkretnego egzemplarza centrali z przypisanym jej sterownikiem. Dopiero tak sprawdzony i skonfigurowany komplet pakowany jest i wysyłany do klienta.
Kontrolę przeprowadza konkretny pracownik i potwierdza ją swoją indywidualną pieczęcią.
Procedura taka zapewnia bezproblemowe uruchomienie w miejscu montażu każdego egzemplarza „Ekozefira”.

6. Rozbudowana ogólnopolska sieć dealersko-serwisowa
Firmy Partnerskie zlokalizowane w całym kraju służą pomocą w doborze central Ekozefir, a także jeśli jest taka potrzeba w serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym urządzeń.Wszystkie części zapasowe do central dostępne są „od ręki” i mogą być wysłane w dowolne miejsce już tego samego dnia. Dotyczy to także urządzeń starszego typu, gdyż utrzymujemy stany części zapasowych do urządzeń już nie produkowanych. Dzięki temu, iż awarie naszych central zdarzają się niezmiernie rzadko mamy jeszcze części do urządzeń ponad 10-letnich.
Nasi Partnerzy posiadają także dostęp do najnowszych rozwiązań technicznych, które pozwalają na niestandardowe rozwiązania problemów wentylacyjnych naszych klientów.

www.ekoklimax.pl

www.ekozefir.pl

    

Zobacz prezentację EKOZEFIRGaleria:


powrót


Odwiedzono: 5166 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 18 Lipca 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u