Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Wentylacja nowej generacji - JAGA OXYGEN

8 Września 2011
Oxygen firmy Jaga to nowatorskie rozwiązanie w dziedzinie wentylacji. System oferuje zrównoważony bilans pomiędzy jakością powietrza w pomieszczeniu a zużyciem energii potrzebnej do jego ogrzania. Całkowicie nowa idea odświeżania powietrza, wykorzystująca czujniki  CO2 , sprawia, że Oxygen można określić jako wentylację kolejnej generacji

Na początek warto zadać sobie pytanie: jaką wentylację uznamy za idealną? Po pierwsze taką, która utrzymuje ilość świeżego powietrza w pomieszczeniu na stałym, komfortowym poziomie, po drugie jest energooszczędna, po trzecie higieniczna, wreszcie zaś umożliwia eliminację zanieczyszczeń z powietrza dostarczanego z zewnątrz. Wszystkie te cechy, a nawet o jedną więcej, ma system wentylacyjny Oxygen belgijskiej firmy Jaga.
 
W podstawowej wersji sercem systemu jest jednostka Oxygen montowana pod obudową grzejnika, w której znajduje się urządzenie służące do pobierania powietrza. Montaż jednostki wymaga wykonania w ścianie budynku otworu o średnicy ok. 10 cm, przez który urządzenie doprowadza do pomieszczenia świeże powietrze atmosferyczne.
Oxygen wyposażony jest w czujnik CO2 i moduł sterowania (programator), który zarządza całością systemu oraz urządzenie wydmuchowe, montowane w miejscu umożliwiającym usunięcie zużytego powietrza poza budynek. Wszystkie elementy systemu komunikują się ze sobą drogą radiową.
 
W przeciwieństwie do wentylacji mechanicznej system Oxygen działa tylko w momencie, gdy istnieje zapotrzebowanie na świeże powietrze, czyli wtedy, gdy czujnik CO2 wykryje, że stężenie dwutlenku węgla w pomieszczeniu przekracza komfortowy poziom 1200 ppm. System nie uruchamia się gdy nie ma takiej potrzeby, np. gdy jesteśmy w pracy, na wakacjach itp. Taki sposób działania, w przeciwieństwie do ciągłej pracy, generuje znaczne oszczędności energii. Ponadto system usuwa dokładnie tyle zużytego powietrza ile dostarczane jest świeżego, co daje użytkownikowi bardzo skuteczny i zrównoważony system wymiany powietrza.
 
W porównaniu do wentylacji z użyciem rekuperatora system Oxygen jest zdecydowanie bardziej higieniczny w kwestii działania i konserwacji. Urządzenie pobierające świeże powietrze wyposażone zostało w dwa filtry (do wyboru): filtr G2 zatrzymuje zanieczyszczenia o wielkości >1 mikrometra (kurz, włosy, piasek i niektóre pyłki), a filtr G6 zatrzymuje zanieczyszczenia o wielkości > 0,6 mikrometra (drobny kurz, wszystkie pyłki a nawet pył cementowy). Ponadto, jednostka usuwająca zużyte powietrze może być zaopatrzona w czujnik wilgotności, by w razie potrzeby usunąć jej nadmiar z pomieszczenia. Dzięki takiemu wyposażeniu systemu mamy kontrolę nad zanieczyszczeniami dostającymi się do pomieszczeń, hałasem oraz wilgocią. Co ważne, system firmy Jaga może zostać sprzężony z systemem ochrony przeciwpożarowej i w razie potrzeby posłużyć jako urządzenie odcinające dopływ powietrza.
 
Gdzie najlepiej sprawdzi się system Oxygen? Na pewno w miejscach takich jak szkoły, sale wykładowe i konferencyjne, banki, szpitale – czyli tam, gdzie w jednej chwili do pomieszczenia wchodzi duża liczba osób. Sprawdzi się również w prywatnych domach i mieszkaniach ludzi ceniących sobie najwyższy komfort życia.
 
Więcej informacji na temat oferty grzejników marki Jaga można znaleźć na stronie internetowej firmy Jaga Polska Sp. z o.o. pod adresem: www.jaga.com.pl

Zobacz prezentację JAGA
 
 Galeria:powrót


Odwiedzono: 3435 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 8 Września 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u