Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Zalety centralnej wentylacji od STIEBEL ELTRON

11 Września 2018

Nowoczesne domy jednorodzinne są dziś często wyposażone w systemy centralnej wentylacji. Są wręcz podstawowym elementem nowych budynków pasywnych i energooszczędnych, bo doskonale wpisują się w ich potrzeby. 

 

Każdy z nas docenia świeże i czyste powietrze. Na zewnątrz o takie coraz trudniej, gdyż problem zanieczyszczenia środowiska staje się z roku na rok poważniejszy. Nic zatem dziwnego, że wielu z nas budując dom decyduje się na takie rozwiązania, które będą miały realny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych. Jednym z nich jest centralna wentylacja, które to urządzenie ma w swojej ofercie marka STIEBEL ELTRON.

Model LWZ 70E / 170E, 370 Plus dedykowany jest domom jednorodzinnym o dużej powierzchni lub mniejszym budynkom komercyjnym. Jego praca opiera się na zasysaniu świeżego powietrza z zewnątrz. Odprowadza je również z pomieszczeń użytkowych (kuchni, łazienki, pralni, garderoby), dzięki czemu usuwa z nich wilgoć oraz przykre zapachy. 

Urządzenie wyposażone jest w elektroniczny panel sterujący, który umożliwia włączanie i wyłączanie centrali, wskazanie stopni wentylatorów i wielkości strumienia przepływu, bezstopniową regulację nastaw strumienia przepływu oraz odczyt temperatur i stanów pracy. To pozwala zachować nad nim pełną kontrolę i dostosować do aktualnych potrzeb.  

Centralna wentylacja STIEBEL ELTRON pracuje cicho i wydajnie. Zastosowanie nowoczesnego krzyżowego wymiennika przeciwprądowego pozwala odzyskać blisko 90% ciepła z zużytego powietrza. By chronić urządzenie przed działaniem niskich temperatur, wbudowano fabrycznie grzałkę elektryczną, która zapobiega obladzaniu wymiennika ciepła. 

Zakup centralnej wentylacji to inwestycja, ale w szybkim czasie udowadnia, że była warta swojej ceny. Wentylatory zasilane są prądem stałym, co zapewnia mały pobór mocy. Problemów nie przysparza instalacja centrali, która jest prosta i szybka. Urządzenie można zawiesić na ścianie lub ustawić na podłodze. Jest proste w konserwacji, a jego wysoka jakość pozwala na wieloletnie użytkowanie.

Centralna wentylacja to symbol nowoczesności i dużego komfortu. Dzięki takiemu rozwiązaniu powietrze w mieszkaniu jest czyste i zdrowe, co przekłada się na samopoczucie domowników. 

Więcej na: www.stiebel-eltron.pl

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 784 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 11 Września 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u