Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Wszystko, co musisz wiedzieć o zestawach wypoczynkowych do salonu

4 Sierpnia 2020
Salon to bardzo istotne pomieszczenie w domu. Najczęściej jest to przestrzeń do wypoczynku i przyjmowania gości. Centralny punkt zajmuje zawsze zestaw wypoczynkowy, dlatego warto wybrać go rozważnie i świadomie.
 

Kategorie kanap i sof

Pojęcia „kanapa”, „sofa”, czy „narożnik” w mowie potocznej często używane są zamiennie. Każdy z tych mebli ma jednak swoje charakterystyczne cechy. Wersalka dziś nazywana jest kanapą lub sofą. Jest to mebel z funkcją spania, rozkładany wzdłuż długości, zazwyczaj zawiera również skrzynię na pościel. Sofa służy przede wszystkim do wypoczynku i stanowi element dekoracyjny wnętrza. Bardzo popularnym rodzajem kanap są narożniki. Świetnie sprawdzają się one w niewielkich pomieszczeniach. Mogą zawierać funkcję spania i pojemnik na pościel. Najczęściej występują w kształcie litery „U” lub „L”. Przykładem modnego i wygodnego narożnika jest kanapa Vegas. Ten pikowany mebel doda charakteru każdej aranżacji. Oryginalnym rodzajem kanapy jest szezlong. Wyglądem przypomina fotel o wydłużonym przodzie. Jest to wygodny i elegancki mebel, który świetnie pasuje do salonu.

Systemy rozkładania kanap

Wybierając zestaw wypoczynkowy z funkcją spania, trzeba zwrócić uwagę na sposób rozkładania.  W sofach i narożnikach może występować system DL, który polega na wysunięciu siedziska i złożeniu oparcia. W ten sposób powstaje dosyć równomierna i sprężysta powierzchnia do spania. Bardzo popularnym systemem rozkładania sof jest Delfin. Polega on na wysunięciu wózka spod siedziska i podciągnięciu do góry schowanego tam materaca. Powierzchnia do spania jest naprawdę spora i wygodna. Wersalki tak dobrze znane w PRL-u posiadają system rozkładania – „klik-klak”. Po uniesieniu siedziska, wystarczy przycisnąć je do oparcia, by usłyszeć charakterystyczny dźwięk. Następnie można opuścić oparcie. W ten sposób powstaje płaska powierzchnia do spania. W kanapach występuje także system rozkładania tzw. „automat belgijski” lub „sedak”. Polega on na wyciągnięciu ukrytego w siedzisku stelaża z materacem i oparciu go na rozkładanych nogach. Konstrukcja przypomina łóżko polowe. System rozkładania sof – „wózek” polega na wysunięciu ukrytego pod siedziskiem wózka i rozłożeniu, leżącego na nim materaca. Sposób rozkładania kanapy ma znaczenie szczególnie dla dostępnej powierzchni. Warto zwrócić na to uwagę przed zakupem, by nie okazało się, że rozłożona sofa uniemożliwia przejście przez salon.

 
Co jest ważne, przy wyborze kanapy? 

Na początku należy zmierzyć dostępny w mieszkaniu metraż. Meble różnią się między sobą gabarytami i ważne jest, by sofa nie zagracała pomieszczenia. Poza tym, istotny jest wygląd kanapy. Istnieją różne rodzaje obić, kolory, materiały, wszystkie elementy powinny współgrać z aranżacją wnętrza. Spójna całość stworzy przyjemny klimat sprzyjający wypoczynkowi. Oczywiście zestaw wypoczynkowy musi być przede wszystkim wygodny, dlatego przed zakupem należy sprawdzić miękkość kanapy.  


 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1263 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 4 Sierpnia 2020

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u