Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Wybieramy lodówkę - czym się kierować?

7 Maja 2015
Bardzo często chowamy jedzenie do lodówki z przekonaniem, że się nie zepsuje, a następnie… bywa że zderzamy się z intensywnie wydzielającym się zapachem, wysuszonymi wędlinami, zamarzniętym masłem lub czerstwym chlebem. O czym należy pamiętać przechowując artykuły spożywcze w lodówce i jak wybrać najlepszy sprzęt mówi Mateusz Gołda z największego polskiego sklepu internetowego NEO24.PL.

Wszystkie lodówki skonstruowane są w podobny sposób, co nie jest kwestią przypadku. Górne, środkowe i dolne półki, szuflady oraz półeczki na drzwiach różni temperatura, która panuje w danym miejscu. Ważne jest, by odpowiednie produkty przechowywać na dedykowanej im wysokości, dzięki czemu uda nam się uniknąć zepsucia ulubionych potraw – każda z nich lubi bowiem inny poziom chłodu, który wydłuża ich termin ważności.

Jak mówi Mateusz Gołda z NEO24.pl: „Zimne powietrze opada na dół, dlatego w górnej części lodówki powinny znajdować się produkty, które nie wymagają schłodzenia do niższych temperatur. Najlepiej przechowywać tam dżemy, powidła lub ciasta. Jest to również odpowiednie miejsce dla przetworów mlecznych – zbyt niska temperatura może zakwasić nasze ulubione jogurty i kefiry, które stracą dobroczynną moc zawartych w sobie bakterii. Jeżeli borykamy się z problemem zamarzniętego masła, najlepszym rozwiązaniem będzie umiejscowienie go z przodu na górnej półce. Dzięki temu zachowamy odpowiednią konsystencję produktu oraz wydłużymy okres jego świeżości.  Środkowe półki charakteryzują się optymalną temperaturą, dlatego powinno się przechowywać tam nabiał oraz wędliny, a także gotowe do spożycia potrawy – sałatki, przygotowane lub niedokończone dania obiadowe.

Najniższa temperatura panuje na najniższych półkach. Dedykowane są one surowemu mięsu oraz rybom, ale również wszystkim produktom, które należy spożyć jak najszybciej. Na dolnej półce warto przechowywać pokrojone owoce lub wędliny i sery o niedługim terminie ważności. Natomiast w szufladach jest zachowana wyższa wilgotność oraz temperatura, która pozwala na przechowywanie w nich owoców i warzyw – tutaj warto jednak pamiętać, by w lodówkach nie trzymać owoców egzotycznych, pomidorów, ogórków czy cukinii, ponieważ panujący w nich klimat sprzyja gniciu. Półeczki znajdujące się na drzwiach przystosowane są do przechowywania produktów, które nie potrzebują niskich temperatur – takich jak musztarda, keczup, majonez, ale również jajka oraz oleje”


Korzystanie z lodówek nie jest zasadniczo trudne, jednak okazuje się, że często popełniamy błędy. Tym najczęstszym jest przechowywanie zbyt dużej ilości produktów, przez co nasz sprzęt musi działać z zwiększoną mocą i może dojść do przesilenia, co zaskutkuje popsuciem się lodówki. Podobnie w przypadku chowania do niej zbyt ciepłych pokarmów. Jeżeli dojdzie do jakiejkolwiek awarii, należy szybko reagować, aby aktualnie przechowywane produkty nie poszły na straty.

„Lodówka jest jednym z podstawowych artykułów gospodarstwa domowego. Jeżeli spotkamy się z nieplanowaną sytuacją i będziemy musieli szybko reagować, głównym wyznacznikiem zakupu powinna być jakość wybranego produktu oraz czas jego dostawy do naszego domu, wiadomo – im krótszy, tym lepszy. NEO24.PL to sklep internetowy, który wyróżnia dbałość o szczegóły logistyczne. Jeżeli nasi klienci wybiorą odpowiednią dla swoich potrzeb i wymagań lodówkę, my dostarczymy ją w najkrótszym możliwym czasie. Oferujemy usługę NEOEXPRESS, która zapewnia dostawę w ciągu 4 godzin od złożenia zamówienia. Inne opcje dostawy gwarantują, że produkt trafi do klienta maksymalnie w czasie 48 godzin. A form dostawy proponujemy wiele. Nasze produkty trafiają do klientów w wybrany przez nich sposób – poczta, kurier czy poprzez usługę paczka w RUCHu. To nasi klienci decydują, kiedy, gdzie i jak dostarczymy zamówiony przez nich towar. Dzięki temu nasi klienci nie muszą się niczym martwić. Dodatkowo, wypełniając formularz dostawy, zapewniamy do wyboru opcję wniesienia do mieszkania sprzętu przekraczającego masę 30 kg” – mówi Mateusz Gołda z NEO24.PL.

Jednak lodówki wymieniamy nie tylko z powodu awarii. Remont mieszkania,  wymiana z mniejszej na większą lub odwrotnie czy po prostu wymiana starego urządzenia na nowszy model – do takich zakupów przygotowujemy się ze znacznym wyprzedzeniem. Na co najlepiej zwrócić uwagę przy zakupie nowej lodówki? Przede wszystkim, zanim zaczniemy wybierać rozmiar czy kolor, należy przyjrzeć się klasie energetycznej sprzętu. Lodówki należą do urządzeń, które są permanentnie podłączone do gniazdka – powiększając tym samym nasze rachunki za energię elektryczną. Ważne jest, by zakupiony przez nas sprzęt miał klasę energetyczną pozwalającą na jak najmniejsze zużycie prądu, czyli wybieramy ten z oznaczeniem A+++, A++, A+, A lub opcjonalnie B, ponieważ to one w skali roku pozwolą nam zaoszczędzić najwięcej. Na rynku dostępnych jest wiele lodówek z technologią NO FROST, dzięki której możemy mieć pewność odpowiedniej cyrkulacji chłodnego powietrza w urządzeniu. Zakup wielkogabarytowych sprzętów AGD, które mają służyć latami nie należy do najprostszych. Pomocną dłoń w tym przypadku wyciągają do nas sklepy internetowe, dzięki którym bez wychodzenia z domu możemy wybrać sprzęt, który w krótkim czasie znajdzie się w naszym mieszkaniu.

„Przewaga sklepów internetowych nad sklepami stacjonarnymi jest widoczna gołym okiem. NEO24.PL oferuje swoim klientom ponad 130 różnych lodówek od 13 producentów. Klient może wybierać między rozmiarami, ilością drzwi, markami czy kolorami. Jest to pewnego rodzaju luksus, którego nie gwarantują sklepy stacjonarne, ponieważ nie dysponują one tak dużą ilością towaru. Powód jest prosty – w magazynach nie ma tyle miejsca. Można również spotkać się z sytuacją, w której produkty dostępne w sklepach naziemnych to głównie te, stojące na wystawie. Również czas oczekiwania na dostawę wybranego urządzenia ze stacjonarnego punktu sprzedaży może znacznie przekroczyć nasze wyobrażenia. NEO24.PL daje swoim klientom gwarancję szerokiego wyboru oraz najkrótszego czasu dostawy wybranego sprzętu AGD” – podsumowuje Mateusz Gołda z NEO24.PL.

Więcej informacji znajdziesz na www.neo24.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3195 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 7 Maja 2015

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u