Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Wybór bramy - na co warto zwrócić uwagę

4 Kwietnia 2011
Jaką bramę wybrać, żeby łączyła w sobie solidność, profesjonalizm, a przy tym estetykę i łatwość użytkowania? To pytanie dotyczy praktycznie każdego, zarówno właściciela firmy, zarządcy budynków, kierownika obiektów sportowych czy wreszcie mieszkańców domków jednorodzinnych. Przecież nie postawimy ogrodzenia i nie zakończymy go niepasującym elementem, który zepsuje całą koncepcję. Doskonałym wyborem będą uniwersalne rozwiązania, które skomponują się z każdym typem ogrodzenia.

Na co warto zwrócić uwagę
Niestety często można zauważyć, że jeśli chodzi o bramy, stosowane są rozwiązania niepraktyczne lub prowizoryczne – wybieramy produkty bez atestów lub gwarancji. Zdecydowanie odradzamy podejmowania takich decyzji. Niosą one jedynie prowizoryczne oszczędności, podczas gdy tak naprawdę generują koszty napraw, a finalnie skutkują koniecznością zakupu nowej bramy.

Warto zrobić dokładne rozeznanie, by wybrać produkt spełniający wszelkie nasze wymagania. Brama na pewno powinna posiadać solidną konstrukcję i wysokiej jakości powłokę. Oczywiście istotne jest, by efektowny wygląd oraz łatwy montaż szły w parze z wytrzymałością i trwałością. Rozwiązaniem spełniającym wymienione warunki mogą być na przykład bramy Egidia.

Wygodne rozwiązania
Często wchodząc na czyjąś posesję, goście, czy klienci chwytają za klamkę i spotyka ich problem – w którą stronę pociągnąć skrzydło furtki lub bramy? Nie dość, że sami wpędzają się w poczucie winy, kiedy dość mocno popchną „nie w tę stronę i usłyszą charakterystyczne chrupnięcie”, to dodatkowo spowodują zniszczenie części konstrukcji. Przy wyborze bramy sprawdźmy więc, czy producent zastosował system regulowanych zawiasów i zamków umożliwiający otwieranie furtki do wewnątrz lub na zewnątrz. Zmniejszy to ryzyko zniszczenia bramy lub furtki, które przecież mają służyć latami. W przypadku systemu Egidia każda furtka i brama jest we wspomniany system wyposażona.

Klikam i wjeżdżam!
Moda na automatyczne bramy przesuwne wkroczyła przebojem także do Polski. Dla mieszkańców domków jednorodzinnych to praktyczne ułatwienie i zwiększenie komfortu, a także pewnego rodzaju prestiż. Z przyjemnością otwieramy bramę pilotem, szczególnie gdy aura nas nie rozpieszcza. Ważne jest także posiadanie zestawu fotokomórek i lampy ostrzegawczej – te rozwiązania zwiększą bezpieczeństwo i pomogą zapobiegnąć np. zbyt wczesnemu zamknięciu bramy.

Brama na lata
Istotne jest, by brama posiadała system równoważenia. W przeciwnym wypadku może zdarzyć się, iż po wieloletnim użytkowaniu skrzydło bramy opadnie, co spowoduje brak płynności pracy i permanentne „zacinanie”. System równoważenia gwarantuje, że żadna z części bramy nie wypaczy się, a wieloletnie użytkowanie nie zaszkodzi symetryczności. Bramy Egidia z nowoczesną konstrukcją wyposażoną w poliamide rolki będą slużyć latami. Dodatkowo spełniają wszelkie wymagania dla przemysłowych bram garażowych i ogrodzeniowych, możemy więc być pewni, że wyposażamy posesję w bezpieczne urządzenia. 

Więcej informacji  o produktach na stronie: www.betafence.pl

Zobacz prezentację BetafenceGaleria:


powrót


Odwiedzono: 4012 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 4 Kwietnia 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u