Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Zakup kontrolowany: automatyka do bram

24 Marca 2015
Budowa domu to poważna inwestycja, dlatego zazwyczaj wymaga bardzo sprawnego zarządzania finansami. Aby po zapięciu ostatniego guzika budżet nie pękł w szwach, pewne wydatki odkładamy na później. Jedną z takich „otwartych furtek” bywa zakup automatyki przydomowej. Decyzja ta, choć możliwa do odłożenia w czasie, bynajmniej nie powinna być pochopna. O czym więc warto wiedzieć przed wyruszeniem na zakupy?

W sieci zakupów

Kiedy napędy do bram trafiały na polski rynek, trzeba było zapłacić za nie tyle, co za… Dużego Fiata. Ponieważ dobrej jakości automat można dziś kupić za 2-3 tysiące złotych, urządzenia te coraz częściej można spotkać na naszych posesjach. Wraz z rozwojem i rozpowszechnieniem technologii, na rynku zaczęły pojawiać się niestety podróbki oraz produkty cechujące się egzotycznym pochodzeniem i wątpliwą jakością, które do dzisiaj można znaleźć na portalach aukcyjnych. Nawet, jeśli zakupów dokonujemy w uznanym sklepie internetowym, warto swój wybór skonsultować z profesjonalnym dealerem lub bezpośrednio z producentem. – Zakupy w sieci to oczywista wygoda, jednak nie zawsze możemy wówczas liczyć na fachowe doradztwo, tak bardzo ważne w przypadku napędów do bram. Zdarza się, że sklep internetowy lub użytkownik portalu aukcyjnego sprzedaje urządzenia bez autoryzacji, dlatego producent nie może wtedy zapewnić serwisu gwarancyjnego. Automaty do bram to takie urządzenia, których wybór najlepiej skonsultować z autoryzowanym monterem – oprócz gwarancji zyskujemy wówczas pewność dobrego doboru oraz poprawnego montażu urządzenia na bramie – wyjaśnia Piotr Wiśniewski, Dyrektor Generalny FAAC Polska – polskiego oddziału firmy, która automatyką zajmuje się od 50 lat.

Nie daj się zwieść

Zakup bramy i napędu w miejsce zintegrowanej bramy automatycznej to nie tylko komfort dla domowników, ale też amortyzacja domowego budżetu. Rynek oferuje na tyle dużo rozwiązań, że dla każdego skrzydła znajdzie się optymalne rozwiązanie, osobny montaż elementów pozwala zaś na większą elastyczność finansową oraz oszczędności. Oszczędności, których nie należy jednak szukać na siłę. Zdarza się, że na półkach marketów znajdziemy napędy tańsze nawet o 20-30% w stosunku do cen oferowanych przez dealerów. Atrakcyjne oferty dotyczą jednak zazwyczaj zestawów nieznanych producentów, najczęściej współpracujących głównie z dużymi sieciami marketów. Tego typu napędy charakteryzuje wątpliwa jakość, co w połączeniu z brakiem wsparcia technicznego ze strony producenta, często zniechęca wręcz instalatorów do montażu. Co więcej, oszczędności uzyskane na kupnie takiego sprzętu nierzadko są jedynie pozorne. W razie awarii, market będzie musiał sprowadzić daną część na zamówienie, co skutkować będzie dodatkowymi, niemałymi kosztami.

Zadowolenie gwarantowane

Kiedy z pomocą profesjonalisty dokonamy już optymalnego wyboru automatyki, pozostaje kwestia instalacji, konserwacji oraz warunków gwarancji. Ponieważ instalator dokonuje wszelkich regulacji oraz prawidłowego podłączenia do sieci, to on bierze odpowiedzialność za poprawność montażu. Uszkodzenia, których gwarancje z reguły zaś nie obejmują, wynikają zazwyczaj z zaniechania lub nadmiernej ingerencji użytkownika. – Aby uniknąć nieporozumień, zakres prac konserwacyjnych ustalamy już przy zakupie. Zdarza się, że do środka napędu trafiają różne zanieczyszczenia, dlatego zachęcamy naszych klientów do regularnego czyszczenia sprzętu znajdującego się wewnątrz obudowy. Odrobina troski zazwyczaj wystarcza, by cieszyć się sprawnym działaniem urządzenia przez wiele lat. Kiedy jednak zetkniemy się z awarią, a brama będzie częściowo lub całkowicie niesprawna, problem powinniśmy zgłosić odpowiedniemu serwisantowi – tłumaczy Piotr Wiśniewski.

Bramy z napędem automatycznym to rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Nie tylko ze względu na przystępniejsze, niż jeszcze kilkanaście lat temu ceny, ale też wysoki standard urządzeń oraz rozbudowane sieci sprzedażowe. Decydując się na takie rozwiązanie, warto poznać kilka faktów – tak, by zakup, podobnie jak dostęp na naszą posesję, mieć w pełni pod kontrolą.

Więcej o automatyce domowej przeczytasz na www.faac.pl


Zobacz prezentację FAACGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2994 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 24 Marca 2015

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u