Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Zmywarki z klasą

17 Września 2013
Kupić zmywarkę – ale jaką? Polacy coraz większą uwagę przywiązują do długofalowych oszczędności, wynikających z takich czynników jak np. pobór energii. Z analiz sklepu Agito.pl wynika, że klienci najczęściej wybierają zmywarki w klasie efektywności energetycznej A lub A+ . Mimo większych kosztów jednorazowych,  kupują oni te urządzenia, które zużywają mniej prądu i wody, aby inwestycja z czasem się zwróciła.

Klasa energetyczna
Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy kierować się przy wyborze zmywarki wolnostojącej jest właśnie klasa energetyczna (klasy A+, A++ oraz A+++ charakteryzujące urządzenia najbardziej efektywne energetycznie). Zasada jest bardzo prosta – im wyższa, tym lepsza. Przy wysokiej klasie oszczędzamy zarówno pieniądze (niższe rachunki za prąd), jak i środowisko naturalne. Takie same korzyści płyną
z niskiego zużycia wody.

Klasa efektywności zmywania
Klasa efektywności zmywania jest oznaczona literami od A do G. Określa ona w jaki sposób zmywarka poradzi sobie z trudnymi zabrudzeniami: A – najlepiej, G – najsłabiej. Z klasą efektywności zmywania połączona jest również tzw. pojemność znamionowa, określająca, ile litrów wody zmywarka zużyje w trakcie pracy. Przyjmuje się, że zmywarki o najwyższej klasie zużywają ok. litra wody na każdy komplet naczyń. Nowoczesne zmywarki potrzebują około 7-10 litrów wody na 12-13 kompletów naczyń. W przypadku ręcznego zmywania w celu umycia takiej samej ilości naczyń zużywamy nawet do 5 razy więcej wody.

Klasa suszenia
Podobnie jak w przypadku klasy efektywności zmywania, klasa suszenia oznaczana jest literami od A do G. Najwyższa klasa suszenia (czyli A) oznacza, że naczynia wyjmujemy zupełnie suche, najniższa (czyli G), że mogą być wilgotne. Wysoka jakość suszenia jest szczególnie przydatna w przypadku szkła. Przy niższych klasach często zdarza się, że na szklankach i kieliszkach powstają zacieki.

Klienci Agito.pl najczęściej wybierają:

1. Electrolux ESF 63012 W
Zmywarka o szerokości 60 cm, z zewnętrznym panelem sterowania, funkcją opóźnionego startu, 5 programami i 4 temperaturami zmywania, w klasie energetycznej A. Mieści 12 kompletów naczyń. Cena w Agito.pl ok. 860 zł.

2. Electrolux ESF 6510 LOW
Zmywarka wolnostojąca marki Electrolux, o szerokości 60 cm, w kolorze białym, posiada zewnętrzny panel sterowania. Urządzenie w klasie energetycznej A+, ma do wyboru 6 programów (w tym program: intensywny, Eco oraz AutoFlex, który zapewnia optymalne zużycie wody i energii, w zależności wielkości i stopnia zabrudzenia ładunku) oraz 4 temperatury zmywania. Jednorazowo w tym modelu możemy umyć 12 kompletów naczyń. Zmywarka posiada również wskaźnik braku soli i nabłyszczacza. Cena w Agito.pl ok. 1126 zł.

3. Bosch SPS 53E08 EU
Zmywarka marki Bosch o szerokości 45 cm, w klasie energetycznej A+. Urządzenie posiada 5 programów zmywania: Garnki 70 st.C, Eco 50 st.C, Skrócony 45 st.C, Auto 45-65 st.C oraz program mycia wstępnego. Przydatną funkcją zmywania jest opcja VarioSpeed, która skraca czas każdego programu o 50 procent, bez obniżenia jakości zmywania. Cena w Agito.pl ok. 1238 zł.

4. Indesit DSG 051 EU
Model ten posiada funkcję opóźnionego startu, dzięki której można odroczyć czas rozpoczęcia pracy urządzenia nawet o 9 godzin. Jednorazowo można w niej umyć 10 kompletów naczyń. Zmywarka ma 5 programów zmywania oraz System Overflow, który kontroluje poziom i ciśnienie wody oraz wykrywa nadmiar detergentu. Klasa energetyczna A, szerokość 45 cm. Cena w Agito.pl ok. 850 zł.

5. Bosch SPS 53E02 EU
Zmywarka marki Bosch o szerokości 45 cm, w klasie energetycznej A+. Urządzenie posiada 5 programów zmywania.  Aqua Stop gwarantuje pełne zabezpieczenie mieszkania przed zalaniem. Jednorazowo w tym modelu można pozmywać 9 kompletów naczyń. Czas rozpoczęcia zmywania można maksymalnie odroczyć o 24 godziny. Cena w Agito.pl ok. 1270 zł.

www.agito.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3337 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 17 Września 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u