Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

2 filary bezpiecznego dachu!

28 Lipca 2014
Budowa dachu, który będzie spełniał swoją rolę przez lata, nie przysparzając problemów właścicielowi domu, powinna opierać się na dwóch filarach: wysokiej jakości materiałach budowlanych oraz profesjonalnej firmie dekarskiej.

Po pierwsze – materiały budowlane!

Nawet najlepsza firma dekarska nie będzie w stanie dokonać cudów, jeżeli Inwestor nie dostarczy im wysokiej jakości materiałów budowlanych. Istotne są zarówno dachówki, jak i wszelkie akcesoria dachowe – membrana dachowa, elementy wentylacyjne okapu, taśma kalenicowa, taśma do obróbki komina, system komunikacji i cały szereg innych elementów, które stanowią system dachowy. Ważne, aby wszystkie elementy do siebie idealnie pasowały – zapewni to zarówno wysoki poziom estetyki  dachu jak i doskonałe zabezpieczenie przed np. wilgocią.  
 
Wybierając rozwiązania systemowe – czyli cały dach od jednego producenta zyskujemy pewność, że będzie kompletny i wszystkie elementy będą idealnie dopasowane. Niezależnie od tego jaki model dachówki wybierzemy i jaki kształt dachu posiadamy. To również duże ułatwienie dla firmy dekarskiej, która w przypadku skomplikowanych połaci wymagających indywidualnych rozwiązań może liczyć na wsparcie techniczne producenta systemu – mówi Marek Podeszwa, Koordynator Działu Technicznego firmy Monier Braas.

Po drugie - firma dekarska!

Wybór firmy dekarskiej jest ważną decyzją podczas budowy. Sprawdzeni rzemieślnicy poradzą sobie z każdym materiałem do pokrycia dachu, albo zaproponują zmianę i lepsze rozwiązanie po konsultacji z Kierownikiem Budowy. Zatrudniając firmę bez kwalifikacji ryzykujemy, że na naszym dachu pojawią się błędy dekarskie, a wtedy nawet materiały najwyższej jakości nie będą spełniały swojej roli. 

Jeżeli budujemy swój pierwszy dom, to najprawdopodobniej nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z dekarzami. I chociaż już w tym momencie najpewniej jesteśmy zmęczeni zarówno budową, jak i koniecznością dokonywania co chwilę jakichś wyborów pamiętajmy, że decyzja o wyborze dekarza jest kluczowa. Nie wybierajmy pierwszej lepszej ekipy, aby tylko mieć „problem z głowy” – mówi SUPERDEKARZ Jerzy Łączyński z Pilawy.  
 
Jak więc wybrać? Przede wszystkim zwracając uwagę na referencje. Nie musimy wierzyć dekarzowi na słowo – zapytajmy o dotychczasowe inwestycje, poświęćmy czas na obejrzenie wykonanych poprzednich dachów. Zapytajmy również o przebyte kursy i szkolenia. Technika  w branży dekarskiej rozwija się bardzo szybko, dobrze jeżeli zatrudniany przez nas dekarz zna najnowsze technologie i potrafi z nich korzystać.  Jeżeli mimo to nadal mamy wątpliwości skorzystajmy z listy rzemieślników polecanych przez producentów. Szczególnie warta polecenia jest lista certyfikowanych dekarzy Braas – dekarze, którzy chcą się na niej znaleźć muszą ukończyć szereg szkoleń, a ich umiejętności są zweryfikowane przez doradcę technicznego Braas. Jeżeli zatrudniany przez nas dekarz posiada Certyfikat, mamy pewność, że zatrudniamy sprawdzonego specjalistę, któremu bez obaw możemy powierzyć budowę dachu. 

www.superdekarz.plGaleria:powrót


Odwiedzono: 1832 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 28 Lipca 2014

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u