Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
oferta eksperta

znajdź nas na facebook

beton komórkowy Termalica BRUK-BET

BRUK-BETR system budowlany Termalica

BRUK-BET® Sp. z o.o.

Nieciecza 199
33-240 Żabno

Infolinia: 0 801 209 047

e-mail: biuro@bruk-bet.pl

www.termalica.plFirma BRUK-BET® to wiodący producent wyrobów dla domu ogrodu i drogownictwa.
Jest zdecydowanym liderem w kwestii różnorodności nowatorstwa i zastosowania swoich wyrobów.

BRUK-BET® istnieje na rynku od ponad 26 lat, konsekwentnie rozwija to, co zapoczątkował realizując oczekiwania swoich Klientów. Jako pierwszy w Polsce wprowadził stylizowane kostki tj.: Stare Miasto®, postarzane kostki ANTIC® oraz wyroby naśladujące skały naturalne – serię Realit.

Firma BRUK-BET® została wyróżniona certyfikatami:
  • „SOLIDNY PARTNER”,
  • „NAJWYŻSZA JAKOŚĆ MAŁOPOLSKA”,
  • „LIDER RYNKU”,
  • „GAZELA BIZNESU”,
  • „PIRAMIDA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”,
  • „ZŁOTA FIRMA”.

W nieustanny sposób promuje nowe rozwiązania. BRUK-BET® oferuje bardzo szeroką grupę wyrobów dla: domu, ogrodu, miast, drogownictwa i ochrony środowiska. Produkty charakteryzują się najwyższą jakością pod każdym względem. To przede wszystkim oferta dla wymagającego Klienta.

W 2006r. na Międzynarodowych Targach w Poznaniu – BUDMA 2006 firma BRUK-BET® otrzymała Złoty Medal za wyroby REALIT, zaś w 2007 i 2008 roku na podstawie badań ZŁOTY LAUR KLIENTA za najpopularniejsze w kraju kostki dekoracyjne wśród wszystkich dostępnych na rynku, Przedsiębiorca Przyjazny Mieszkańcom.
Oprócz tego firma zdobyła szereg nagród i wyróżnień w konkursach lokalnych i branżowych na wystawach i targach organizowanych w różnych miastach kraju jak również za granicą, np. Złote i Srebrne Kaski., Nagroda Główna Sądeckich Targów 2009 – „Dom i otoczenie”. Prezes firmy otrzymał w drodze plebiscytu tytuł Człowieka Roku Gazety Krakowskiej oraz Gazety Żabnieńskiej.
  
Od momentu powstania BRUK-BET® sponsoruje działalność kulturalną i sportową, wspiera inicjatywy społeczne, samorządowe, parafialne i charytatywne. Wieloletnia oraz wiodąca pozycja na rynku, wysoka jakość i różnorodność wyrobów, systematyczne działania marketingowe oraz pozytywny wizerunek społeczny sprawiają ,że firma BRUK-BET® jest rozpoznawalną i bardzo szanowaną marką.

JAKOŚĆ PRODUKTÓW
W 2005 roku jako pierwsza w branży firma wdrożyła system Zakładowej Kontroli Produkcji w poszczególnych zakładach produkcyjnych w celu oceny zgodności wyrobu oraz możliwości deklarowania zgodności z obowiązującymi normami. Badania bieżące wyrobów w celu określenia zgodności ich parametrów z wymaganiami przedmiotowych norm prowadzane są już w laboratorium zakładowym, które wyposażone zostało w nowoczesny sprzęt, niezbędny do stałej kontroli jakości wyrobów.  Spełnienie wymagań określonych w normach europejskich pozwoliło na oznaczenie wyrobów oznakowaniem CE i dało tym samym możliwość poszukiwania nowych odbiorców poza granicami kraju. Używanie najwyższej jakości surowców, systematyczne wykonywanie badań i bieżąca kontrola wyrobów we własnym laboratorium pozwalają firmie BRUK-BET® na produkcję wyrobów najwyższej jakości.
W roku 2008 i 2009  trwały intensywne prace inwestycyjne związane z budową nowego zakładu przeznaczonego do produkcji bloczków i elementów z betonu komórkowego. Nowoczesna linia produkcyjna została uruchomiona 3 listopada 2009r. a produkowane wyroby wyznaczają nową jakość na rynku betonu komórkowego. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest pozytywne przejście audytu tego zakładu wykonanego przez zewnętrzną jednostkę certyfikującą i uzyskanie Certyfikatu Zakładowej Kontroli Produkcji. Firma dostosowała swój System Zarządzania Jakością do wymagań nowej normy ISO 9001:2008, w którym zostały również uwzględnione wszelkie procedury i instrukcje dotyczące systemu Zakładowej Kontroli Produkcji elementów z betonu komórkowego.  
Jakość, różnorodność i estetyka wyrobów prezentowana jest w ogrodach wystawowych przy biurach obsługi klientów firmy.Eksponowana jest tutaj większość wyrobów serii Prestiż produkowanych przez firmę zarówno dla wykończeń nawierzchni jak również elewacji ściennych w różnych wzorach i aranżacjach.  Więcej przeczytasz na www.termalica.plCzas na ciepły DOM

W skład oferty firmy Bruk-Bet wchodzi m.in. system TermalicaR - kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich, którzy w szybkim czasie pragną wybudować ciepły dom o przyjaznym dla mieszkańców mikroklimacie. System Termalica obejmuje wyroby służące do wznoszenia ścian fundamentowych, bloczki z betonu komórkowego przeznaczone do wznoszenia ścian zewnętrznych oraz wewnętrznych, a także nadproża, elementy stropowe i drobnowymiarowe elementy uzupełniające.

TermalicaR to rewelacyjny system budowlany nowej generacji. Żaden inny materiał ścienny nie posiada tylu atutów jednocześnie.

Bloczki betonowe TermalicaR  300, 350 i 400 to  najcieplejsze i najlżejsze materiały ścienne.

Gdy obok własności cieplnych materiału, uwzględnimy jego grubość, uzyskamy obraz izolacyjności ściany poprzez wartość współczynnika przenikania ciepła U[W/m2K].  Im jego wartość jest niższa tym Twoja ściana będzie cieplejsza.

Najcieplejszym elementem murowym systemu są enegooszczędne bloczki TermalicaR EKSTRA o grubości 48 cm. Charakteryzują się doskonałym współczynnikiem przenikania ciepła U=0,16 W/(m2K).

Przy wyborze materiału ściennego należy wziąść pod uwagę wartości współczynników ? i U.
TermalicaR gwarantuje miły i stabilny mikroklimat oraz wysoki komfort mieszkania.
Ściany z betonu komórkowego TermalicaR w odróżnieniu od ścian z tradycyjnych pustaków są monolityczne i jednorodne, nie posiadają szczelin powietrznych. Ta cecha zapewnia im wysoką zdolność akumulacji ciepła. Ma to znaczenie w lecie, kiedy w czasie upalnych dni ciepło jest pochłaniane przez ściany i oddawane w nocy, zapewniając stabilną temperaturę wnętrza.

Można powiedzieć: zimno w zimie i upał w lecie pozostają na zewnątrz, zapewniając stabilną temperaturę wnętrza.

Stabilość temperatury i wilgotność wnętrza.
Beton komórkowy TermalicaR jest paroprzepuszczalny i jest materiałem o jednorodnym poziome wilgotności, nie powoduje skraplania pary wodnej wewnątrz ściany. Ściana z betonu komórkowego TermalicaR stabilizuje temperaturę i wilgotność wnętrza mieszkania.

Pomimo, że wchłania dużą ilość wody, ze względu na swoją wysoką porowatość, to jednocześnie najszybciej ją  oddaje w porównaniu do innych materiałów ściennych. Wilgotność materiału utrzymuje się na poziomie ok. 6% masy i jest wartością optymalną dla dobrego samopoczucia.TermalicaR jest materiałem całkowicie mrozoodpornym.

TermalicaR to "najzdrowszy" materiał ścienny
Dzięki zastosowaniu naturalnych surowców (piasku i wapna) bez odpadów produkcyjnych oraz brak wypalania i obróbki wysokotemperaturowej powoduje, że beton komórkowy posiada najniższe wśród innych materiałów ściennych wskaźniki promieniowania. Budowanie z Termaliki zabezpiecza przed powstawaniem grzybów nawet w skrajnych warunkach wysokiej wilgotności. Bloczki betonowe Termalika to materiał antyseptyczny.

TermalicaR gwarantuje trwałość i bezpieczeństwo kontrukcji.
Wytrzymałość betonu komórkowego TermalicaR jest wystarczająca aby uznać ten materiał jako konstrukcyjny, pozwalający na wznoszenie wielokondygnacyjnych budynków (do 5 kondygnacji).
Tylko jeden bloczek o grubości 40cm i gęstości 300 kg/m3 przenosi ciężar ok. 48 ton.
Beton komórkowy TermalicaR jest odporny na czynniki zewnętrzne, zarówno wysoką jak i niską temperaturę nawet przy skrajnie wysokiej wilgotność.
TermalicaR zabezpiecza bardzo wysoką ochronę przeciwpożarową. Jest materiałem całkowicie niepalnym.
Ze względu na jednorodność struktury bloczki betonowe - beton komórkowy izoluje we wszystkich kierunkach jednakowo. Ściany rozdzielające w budynkach szeregowych wymagają dodatkowej izolacji akustycznej. Beton komórkowy zgodnie z wymaganiami normy zapewnia dobrą dźwiękochłonność.TermalicaR to oszczędność kosztów budowania i użytkowania.
Zanim dokonamy zakupu materiału ściennego musimy przeanalizować i porównać z innymi materiałami wszystkie cechy użytkowe i własności; odnosząc je do ceny zakupu. Przede wszystkim należy porównać parametry cieplne materiału i inne mające bezpośredni wpływ na komfort mieszkania.

Bloczki betonowe - cena samych bloczków nie stanowi wyznacznika kosztów wznoszonych ścian, dzięki tym wszystkim cechom jakie posiadają elementy systemu TermalicaR czas budowy, koszty robocizny, i koszty dodatkowych  materiałów są bardzo niskie w porównaniu  z murem wykonanym z tradycyjnych materiałów.
Dodatkowo należy pamiętać, że budowanie jeszcze cieplejszych budynków jest zawsze zalecane, ze względu na możliwość bardzo znaczącego obniżenia kosztów użytkownika, oszczędność ogrzewania. Ma to również bardzo duże znaczenie wobec ciągłego wzrostu cen mediów tj.: energia elektryczna i gaz.

Więcej przeczytasz na www.termalica.pl

ŚCIANY FUNDAMENTOWE I PIWNICZNE

Solidny fundament to kluczowa sprawa dla każdego rodzaju budynków. Od sposobu jego wykonania zależy zarówno stabilność konstrukcji, jak i szczelność izolacji termicznej oraz przeciwwilgociowej domu. Do wznoszenia ścian fundamentowych a także piwnicznych zaleca się stosowanie pustaków szalunkowych lub pustaków murarskich wykonanych z betonu zwykłego. Dzięki nim szybko, sprawnie i niedrogo wykonamy prace u podstaw naszego domu.


? zobacz produktyŚCIANY ZEWNĘTRZNE WIELOWARSTWOWE

Popularnymi rozwiązaniami  ścian zewnętrznych wielowarstwowych są ściany dwuwarstwowe oraz trójwarstwowe.  Przegrody dwuwarstwowe składają się z  części nośnej konstrukcyjnej wykonywanej    z bloczków  odmian Termalica 400, 500, 600 i 700 o grubości  20 i 24 cm oraz warstwy izolacji termicznej z płyt wełny mineralnej lub styropianu.  Ściana trójwarstwowa posiada dodatkowo warstwę osłonową grubości  9÷12 cm wykonaną z bloczków betonu komórkowego lub cegły ceramicznej.  W przypadku elewacji  z cegły klinkierowej konieczne jest wykonanie szczeliny wentylacyjnej grubości  3÷4cm pomiędzy izolacją a warstwą osłonową.
Również w tych systemach zabudowy   „ciepłe”  ściany z betonu komórkowego Termalica zapewniają korzystniejsze własności termoizolacyjne, gładkość i dokładność muru, zmniejszenie ilości zaprawy oraz szybszą zabudowę w stosunku do innych materiałów ściennych.
Do wznoszenia ścian wielowarstwowych można użyć zaprawy klejowej cienkowarstwowej lub tradycyjnej zaprawy murarskiej.

?zobacz produktyBLOCZKI UZUPEŁNIAJĄCE


Bloczki uzupełniające TERMALICA do przemurowań ścian i nadproży zespolonych.?zobacz produkty
ŚCIANY ZEWNĘTRZNE JEDNOWARSTWOWE

Doskonałe parametry izolacyjności cieplnej bloczków Termalica pozwalają na wznoszenie jednorodnych ścian  jednowarstwowych bez konieczności dodatkowego ocieplenia muru wełną lub styropianem.  Ze względu na pełne i optymalne wykorzystanie wszystkich zalet Termaliki są one najbardziej polecane.
Ściany jednowarstwowe charakteryzują się krótkim czasem  wykonania. Tworzą  równe i gładkie przegrody, które  wewnątrz wykańcza się  tynkami i gładziami o grubości ok. 5-10mm, a na zewnątrz pokrywa tynkami  tradycyjnymi mineralnymi  lub  cienkowarstwowymi dekoracyjnymi.
Gładka powierzchnia ścian z bloczków na cienkie spoiny umożliwia także bezpośrednie klejenie płytek ceramicznych w łazienkach i kuchniach bez konieczności wcześniejszego tynkowania i wyrównywania murów. Łatwość wykonywania bruzd i otworów w ścianach z betonu komórkowego przy użyciu prostych narzędzi takich jak rylec, zdecydowanie ogranicza koszty robocizny i przyśpiesza układanie przewodów elektrycznych, ogrzewania i wodno-kanalizacyjnych.
Ściany jednowarstwowe wykonujemy z bloczków najlżejszych odmian Termalica 300, 350 i 400 o grubości  48, 40 i 36,5 cm, które zapewniają najlepsze właściwości cieplne.
Najcieplejsza ściana  jednowarstwowa w systemie Termalica z bloczka o grubości 48 cm zapewnia  doskonały współczynnik przenikania ciepła U = 0,173 W/m²K.

?zobacz produktyNADPROŻA

Nadproża Termalica pozwalają na zabudowę otworów okiennych i drzwiowych nawet o dużych szerokościach. Dostępne w postaci kształtek U oraz gotowych belek nadprożowych elementy systemu Termalica sprzyjają sprawniejszemu przeprowadzeniu prac budowlanych. Tworzą jednolitą powierzchnię, co znacznie pomaga również w wykonaniu późniejszego jej wykończenia. Ze względu na mały ciężar oraz brak konieczności szalowania, docieplenia i zbrojenia, wykonanie nadproży z elementów systemu Termalica przebiega wyjątkowo szybko.

?zobacz produktySTROPY

Strop gęstożebrowy Termalica® przeznaczony jest do stosowania w budownictwie mieszkaniowym oraz w budownictwie ogólnym i użyteczności publicznej, przy uwzględnieniu dopuszczalnych rozpiętości i nośności obliczeniowych. Strop gęstożebrowy. Termalica® zaprojektowano jako belkowo-pustakowy zgodnie z wymaganiami Eurokodów i normami PN-EN 1992-1-1 oraz PN-EN 1996-1-1.

Stropy składają się z elementów nośnych w postaci belek żelbetowych o rozpiętości do 6,30 m oraz pustaków z autoklawizowanego betonu komórkowego i betonu wypełniającego (mieszanka betonowa układana na budowie).

?zobacz produktyPŁYTY ŚCIENNE

Wielkoformatowe płyty ścienne Termalica produkowane ze zbrojonego betonu komór-kowego przeznaczone są do wznoszenia ścian osłonowych zewnętrznych oraz ścian działowych wewnętrznych w obiektach przemysłowych, handlowych i komercyjnych.
Zbrojone elementy ścienne Termalica montowane są do konstrukcji nośnej budynku wykonanej z prefabrykowanych słupów i rygli stalowych lub żelbetowych. W zależności od projektowanego rozwiązania konstrukcyjnego płyty mogą być montowane po stronie zewnętrznej, wewnętrznej lub pomiędzy słupami. Płyty ścienne mocowane są do szkieletowej konstrukcji nośnej za pomocą systemu łączników i kotew w zależności od sposobu oparcia.

?zobacz produktyŚCIANY WEWNĘTRZNE NOŚNE

Ściany nośne wewnętrzne mają za zadanie przenoszenie na fundament obciążeń z wyższych kondygnacji, stropów i dachu oraz stanowią usztywnienie całego budynku. Murowane są zazwyczaj z bloczków betonu komórkowego Termalica odmiany 500, 600 i 700 o grubości 24 cm.

?zobacz produkty


ŚCIANY WEWNĘTRZNE DZIAŁOWE

System Termalica oferuje elementy, które umożliwiają wykonanie wszelkiego rodzaju ścian wewnętrznych – zarówno konstrukcyjnych ścian nośnych, jak i rozdzielających pomieszczenia ścianek działowych. Specjalnie do tego celu przeznaczone płyty Termalica pozwalają na szybkie i sprawne przeprowadzenie prac budowlanych wewnątrz budynków.

?zobacz produkty
ELEMENTY OCIEPLENIA WIEŃCA

Uzupełnienie systemu Termalica stanowią drobnowymiarowe płytki, które usprawniają wykonanie wielu prac budowlanych, modernizacyjnych i wykończeniowych. Dostępne w pięciu szerokościach płytki Termalica cechuje lekkość i łatwość obróbki. Dzięki łatwej obróbce materiału z płytek Termalica można sporządzić różnego rodzaju osłony i zabudowy, nawet o wyszukanym kształcie.

?zobacz produkty
ZAPRAWY KLEJOWE CIENKOWARSTWOWE oraz NARZĘDZIA I ŁĄCZNIKI MUROWE?zobacz produkty                         ?zobacz produktyWięcej produktów znajdziesz na termalica.pl

powrót


Odwiedzono: 16699 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 14 Lutego 2013

Podziel się    Bruk Bet

freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u