Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Bezpieczne lato w SafeZone

29 Lipca 2013
Własny dom otoczony ogrodem to wymarzone miejsce weekendowego wypoczynku w ciepłe letnie dni. Aby móc beztrosko cieszyć się własną „oazą spokoju”, warto zadbać o bezpieczeństwo bliskich. FAAC – producent niezawodnych rozwiązań z dziedziny automatyki podpowiada, co zrobić, żeby czuć się bezpieczniej w swoim domu.

Poczucie bezpieczeństwa jest podstawową potrzebą każdego człowieka. Wie o tym FAAC, który pod hasłem „Życie to najpiękniejszy mechanizm. Dlatego chcemy je chronić” promuje rozwiązania na rzecz poprawy bezpieczeństwa naszych posesji. Wystarczy kilka zmian, by nasz dom objąć „strefą bezpieczeństwa”.

Komfort bez zamków
Wielu właścicieli posesji zdecydowało się na skorzystanie z nowoczesnych rozwiązań automatyki bramowej, co bez wątpienia przyczynia się do podniesienia komfortu użytkowania domu i stanowi praktyczne udogodnienie w codziennym życiu jego mieszkańców. Bezpieczna i zautomatyzowana przestrzeń wokół nas, pozwala odetchnąć po dniu ciężkiej pracy, zrelaksować się i nabrać sił na kolejne dni. Napęd FAAC 414 wyposażony jest w samoblokujące siłowniki tubowe, dzięki czemu nie ma potrzeby instalacji dodatkowych zamków lub kłódek. Zamknięta brama to pewne zabezpieczenie. Szczególnie w okresie letnim, kiedy często wyjeżdżamy, a złodzieje działają ze wzmożoną aktywnością – Brama skrzydłowa wyposażona w napęd elektromechaniczny FAAC 414 to ekonomiczne
i niezawodne rozwiązanie, podnoszące poziom zabezpieczeń naszego domu – skutecznie zamyka naszą posesję przed niechcianymi wizytami
– podpowiada Sławomir Baran, ekspert z firmy FAAC Polska.

Relaks bez zakłóceń
Ładna pogoda i długie dni sprawiają, że przydomowe ogrody tętnią życiem. Prace pielęgnacyjne, grille i spotkania towarzyskie – wszyscy chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Warto zadbać, by letnie dni upływały w spokojnej atmosferze. Producenci automatyki wychodząc naprzeciw tej potrzebie proponują szereg rozwiązań, by domowa brama była w pełni bezpieczna. Dlatego, w zestawie z napędem FAAC 414 znajdują się fotokomórki. Chociaż niewielkie w rozmiarach, znacznie podnoszą bezpieczeństwo użytkowania zautomatyzowanych bram. Te nowoczesne urządzenia mają za zadanie wykrywać przeszkody na drodze skrzydła bramowego. Gdy dochodzi do jakiegoś zakłócenia, czyli kiedy fotokomórka popularnie mówiąc wykryje przeszkodę, wysyła sygnał i kierunek ruchu silnika odwraca się. Poprawna instalacja fotokomórek to pewność, że nasze dzieci, zwierzaki i samochody, które mogą znaleźć się na drodze skrzydła bramy będą bezpieczne. – Fotokomórki FAAC mają różne właściwości – sposoby instalacji, kąty detekcji przeszkód czy zasięg działania – dzięki takiej różnorodności możemy dopasować ich ilość czy rodzaj do indywidualnych potrzeb klienta, tak by dbać o jego komfort i bezpieczeństwo – dodaje ekspert FAAC Polska.

Bezpieczeństwo na wyciągnięcie ramienia
Uzupełnieniem działania fotokomórek jest innowacyjny SAFE CODER – nowy produkt w ofercie FAAC. Niewielkie, łatwe w montażu urządzenie, możliwe do zainstalowania przy już zamontowanym napędzie. Po odpowiedniej regulacji stanowi dodatkowe uzupełnienie naszego zestawu automatyki zwiększając bezpieczeństwo oraz funkcjonalność popularnego napędu FAAC 414. Dzięki SAFE CODEROWI nawet dziecięcy rowerek pozostawiony na drodze skrzydła bramy jest całkowicie bezpieczny – ramię po napotkaniu przeszkody zmienia kierunek ruchu i wraca do pozycji wyjściowej. SAFE CODER eliminuje dotychczasową konieczność montowania odbojników, co jest istotne zwłaszcza przy stromych podjazdach. Zasada jego działania jest bardzo prosta – tłumaczy Sławomir Baran: Po natrafieniu na przeszkodę zmienia się praca silnika – SAFE CODER wysyła sygnał, który wycofuje skrzydło bramy.

Odpowiednio zainstalowany zestaw automatyki to gwarancja bezpieczeństwa. W wyborze właściwego produktu, jego montażu i regulacji pomoże wykwalifikowany, autoryzowany dealer firmy FAAC Polska – lista montażystów oraz wszelkie dane kontaktowe na www.faac.pl.


Zobacz prezentację FAACGaleria:
powrót


Odwiedzono: 2580 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 29 Lipca 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u