Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Detale, które decydują o charakterze wnętrz

1 Czerwca 2019

Nie od dziś wiadomo, że charakter aranżacji wnętrz może zależeć od zastosowanych w niej dodatków i detali zdobniczych. Najczęściej jednak odnosi się to do elementów wyposażenia, a wykończenie – cóż, przyjmuje się, że jest ono jedynie tłem dla całej aranżacji. To jednak wcale być nie musi, a tym, co przenosi wykończenie na pierwszy plan, są na przykład naklejki ścienne.


Gdzie jest granica między pokojem dziecięcym a młodzieżowym?


Pokoje młodzieżowe urządza się bardzo trudno. Z jednej strony bowiem pojawia się tu chęć zastosowania „dorosłego” wystroju, ale też nie do końca. W każdym nastolatku zostaje przecież coś z dziecka. Choćby zamiłowanie do kolorowych wykończeń jest tego doskonałym przykładem. Zmieniają się za to dominujące kształty: zamiast dość oczywistych i przynajmniej odrobinę realistycznych, zaczynają dominować wzory abstrakcyjne. Naklejka ścienna z przemiłym misiem koala musi ustąpić takiej z wizerunkiem bohatera filmowego albo jakimś motywem dekoracyjnym kojarzącym się z konkretną aktywnością lub stylem życia.

Gdzie jednak leży granica między dekoracjami dziecięcymi a młodzieżowymi? Chyba nie da się jej dokładnie wyznaczyć. I właśnie dlatego warto przy urządzaniu pokoju zwrócić uwagę na naklejki ścienne (spory wybór można znaleźć w sklepie http://www.centrumtapet.pl/category/naklejki-scienne). Niektóre z nich mają wzory „uniwersalne”, ale można też kupić najpierw naklejki dziecięce, a po jakimś czasie zmienić je na młodzieżowe.
 

Czy naklejka pasuje do luksusowego wnętrza?


To jak najbardziej uzasadnione pytanie. Luksusowe wnętrza kojarzą się raczej z solidnymi, trwałymi materiałami: drewnem, kamieniem, stalą czy szkłem. Czy naklejka ścienna może spełnić te warunki? Owszem, ale nie każda. Drukuje się je na różnych materiałach i tylko o niektórych można powiedzieć, że są naprawdę wysokiej klasy. Da się jednak – i robi to coraz więcej firm – wyprodukować naklejki ścienne, które trwałością i estetyką w niczym nie ustępują klasycznym formom dekoracji ścian. Pozostaje jedynie kwestia wyboru motywu. To jednak rzecz gustu, a jako taka nie podlega dyskusji.

Warto tylko dodać, że jeśli naklejka ścienna ma pasować do luksusowego pokoju czy kuchni, to nie tylko musi być nadrukowana na dobrej jakości folii. Musi być także należycie zabezpieczona przed działaniem promieni UV czy wilgoci. Te najlepsze będą też odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne, choć akurat to, jak dużą wagę trzeba przyłożyć do tej cechy, zależne jest od miejsca naklejenia dekoracji.

Tak czy inaczej – nie należy skreślać naklejek od razu, kiedy myśli się o luksusowym wnętrzu. Wystarczy wtedy poszukać lepszego producenta – już pierwsze spojrzenie na najlepsze naklejki ścienne sprawiło, że wielu zaciętych wrogów zmieniło się w gorących orędowników tej formy wykańczania ścian we wnętrzach dla najbardziej wymagających użytkowników.
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1680 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 1 Czerwca 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u