Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jak wybrać sejf domowy dopasowany do swoich potrzeb?

23 Lutego 2021
Doszedłeś właśnie do momentu, w którym stwierdziłeś, że przydałby ci się solidny sejf domowy? Chcesz zabezpieczyć przed kradzieżą lub zniszczeniem cenne przedmioty? A może musisz spełnić obowiązek posiadacza broni polegający na jej należytym zabezpieczeniu? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś twierdząco, ten wpis rozwieje twoje wątpliwości. Sprawdź, jak wybrać sejf domowy dopasowany do swoich potrzeb!
 Odpowiedz sobie na pytanie, co chcesz zabezpieczyć

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego sejfu i poszukiwanie idealnej oferty, najpierw odpowiedz sobie na pytanie, co zamierzasz przechowywać w domowej skrytce. Ma to istotne znaczenie, ponieważ nie tylko pozwoli ci dobrać konkretną pojemność sejfu, ale również sposób zabezpieczenia i klasę odporności.
Oczywiście w sprzedaży dostępne są skrytki uniwersalne, które z łatwością pomieszczą pewną ilość gotówki, biżuterię, złoto, niewielkie urządzenia elektroniczne, czy ważne dokumenty. Problem pojawia się jednak kiedy w sejfie zamierzasz przechowywać broń długą i amunicję, które zajmują znacznie więcej miejsca. Pamiętaj jednak, że jeśli dysponujesz bronią palną posiadanie zabezpieczonej przestrzeni magazynowej lub sejfu jest twoim prawnym obowiązkiem!

Jakiej wielkości sejf domowy będzie Ci potrzebny?

W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów sejfów o zróżnicowanej pojemności. U dobrych producentów znajdziesz zarówno niewielkie modele do zamontowania w szafce lub w biurku, jak i pokaźne modele wolnostojące. Zanim więc zdecydujesz się na zakup, dokładnie sprawdź najważniejsze parametry, czyli wysokość, szerokość i głębokość. Niektórzy producenci podają również pojemność sejfu w litrach, która wielu osobom pozwala sobie wyobrazić konkretną przestrzeń.
Nie jest niczym odkrywczym stwierdzenie, że wielkość sejfu powinna być dopasowana do przedmiotów, które zamierzasz w nim przechowywać. W przypadku drobiazgów i niewielkich przedmiotów, takich jak biżuteria, pieniądze, czy niewielkie urządzenia elektryczne w zupełności wystarczy ci niewielki sejf o wysokości 45 cm. Jeśli jednak zamierzasz przechowywać segregatory z dokumentami, które nie mogą wpaść niepowołane ręce lub większe urządzenia, lepiej zdecydować się na model o znacznie większych gabarytach. To również dobra inwestycja na przyszłość, kiedy jeszcze nie do końca wiesz, co będziesz musiał w przyszłości zabezpieczyć przed kradzieżą lub zniszczeniem.
Nieco inną kategorią są profesjonalne sejfy na broń, zwłaszcza tę długą. W takim przypadku należy odpowiednio dopasować nie tylko wielkość sejfu, ale również ilość uchwytów na broń. W zależności od ilości broni, jaką zamierzasz zabezpieczyć w swoim domu, do wyboru masz praktyczne sejfy z 4, 8, a nawet 12 uchwytami. Wiele modeli posiada także specjalną półkę lub szufladę, w której możesz dodatkowo zgromadzić amunicję. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, ponieważ wszystkie niebezpieczne przedmioty możesz zgromadzić w jednym miejscu, a dostęp do nich jest mocno ograniczony.

Jeśli trudno ci się zdecydować, jaki sejf będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem, zapoznaj się z ofertą Hartmann Tresore
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 665 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 23 Lutego 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u