Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Dom idealny, czyli jaki?

26 Września 2016
Każda realizacja w oczach Inwestora będzie tą niepowtarzalną i doskonałą, ponieważ wybrał projekt dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb. Właśnie dlatego podanie definicji idealnego domu jest niemożliwe. Zdecydowanie łatwiej można dokonać charakterystyki domu uniwersalnego, dostosowanego pod pewne standardy i statystyczne upodobania Inwestorów. Jak więc dokonać wyboru projektu, który stanie się spełnieniem naszych marzeń?

Projekt domu GL-1093 Sardynia III
 
Parterowy czy z poddaszem użytkowym?
Planując budowę domu wielopokoleniowego warto zastanowić się nad domem z możliwością adaptacji poddasza. Daje spore możliwości zwłaszcza dla młodych Inwestorów, którzy nie planują w najbliższym czasie konieczności powiększania przestrzeni użytkowej. W momencie kiedy rodzina się powiększy, poddasze pozwoli uniknąć konieczności rozpoczynania nowej, większej inwestycji. Wystarczy wykonanie prace wykończeniowych.
 
Wybierając projekt domu marzeń, który ma być kompaktowy, niewielki, elegancki oraz nowoczesny warto postawić na dom parterowy. Jest to z pewnością idealne rozwiązanie dla małych rodzin i starszych osób. W przypadku dwuosobowych rodzin powierzchnia zabudowy domu parterowego nie będzie aż tak duża, a problem związany z koniecznością wchodzenia do części nocnej po schodach rozwiąże się sam. 

Projekt domu Z301
 
Dach płaski, dwuspadowy a może kopertowy?
W tym przypadku, jeśli nie ograniczają nas warunki zabudowy oraz budżet, jedynym aspektem wpływającym na wybór jest gust oraz oczekiwania Inwestora. W zależności od rozmieszczenia pomieszczeń, przestrzeń poddasza pokrytego dachem kopertowym może być bardzo trudna w aranżacji. Liczne skosy mogą utrudnić rozmieszczenie mebli, mimo to wielu Inwestorów nie wyobraża sobie domu marzeń bez wykorzystania technologii dachu wielospadowego, w głównej mierze ze względu na charakter jaki zyskuje bryła budynku. Dach dwuspadowy to standard w przypadku domów tanich w budowie. Bardzo dobrze współgra z prostymi konstrukcjami na planie prostokąta.  Częstym wyborem dla nowoczesnych realizacji jest dach płaski, o niewielkim kącie nachylenia. Taka konstrukcja maksymalizuje przestrzeń użytkową i nie ogranicza naszych możliwości aranżacyjnych. Jest też stosunkowo tania w realizacji.  

Projekt domu Z114

Projekt domu Zx183
 
Garaż wolnostojący czy w bryle budynku?
Garaż będący niezależnym budynkiem na naszej działce to idealne rozwiązanie dla każdego Inwestora, który obawia się nadmiernego hałasu wynikającego ze zbyt dużej bliskości garażu od ścian pomieszczeń użytkowych. Pod względem funkcjonalności zdecydowanie wygrywa garaż w bryle budynku. Ten typ konstrukcji docenimy przy każdych większych zakupach. Bliskość spiżarni bądź kuchni to niezwykły komfort podczas wypakowywania produktów z bagażnika naszego samochodu.

Projekt domu Georgina 2 PS

Projekt domu Lisandra Mała 2M
 
Styl i bryła budynku
Elewacja i jej kolorystyka to bardzo indywidualna sprawa każdego Inwestora. Często może zdominować bryłę budynku i nadać realizacji zupełnie innego charakteru. To co zapamiętaliśmy ze stanu surowego i nasze wyobrażenia dotyczące ukończonej budowy, mogą często odbiegać od rzeczywistości, dlatego warto korzystać z kreatorów, które pomagają wizualizować pomysły. Biel oraz większość pastelowych odcieni to klasyczne rozwiązania, które przez długie lata nie wyszły z mody. Jej największą wadą jest widoczność zanieczyszczeń, jednak przy odpowiednim nakładzie pracy zyskamy ponadczasową klasę oraz realizację, która będzie zachwycała przez długie lata. 
 
Wybór gotowego wymarzonego projektu, który uznamy za idealny nigdy nie jest prostą decyzją. Często pojawiają się więc zmiany, dostosowywanie wizji architekta do naszych potrzeb. Adaptacja projektu daje wiele możliwości, a kompromisy w przypadku budowy domu, nawet tego idealnego, są jak najbardziej wskazane. 
 
 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 3556 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 26 Września 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u