Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Dom przyjazny dla maluszka - barierki zabezpieczające

9 Stycznia 2018

Urządzanie własnego wymarzonego domu to wyzwanie, ale też przyjemność oraz powód do dumy i satysfakcji. Nie szczędzimy więc energii, by był on ładny, modny, wygodny i przytulny. Jednak to, co praktyczne i odpowiednie dla dorosłych mieszkańców, dla maluchów może stanowić poważne zagrożenie.


Pojawienie się dziecka w rodzinie to "rewolucja" w życiu osobistym i zawodowym, ale też i w codziennym funkcjonowaniu w domu, co odczuwamy najbardziej, gdy maluch jest w wieku od kilku miesięcy do 2-3 lat i nie chce już spędzać czasu w łóżeczku czy kojcu, a brak mu jeszcze sprawności i umiejętności rozpoznawania zagrożeń. Statystyki są nieubłagane: najczęściej wypadkom i urazom ulegamy we własnym domu, a małe dzieci są szczególnie na nie narażone. Pogodzenie opieki nad malcem z wykonywaniem koniecznych prac domowych jest jednak możliwe dzięki praktycznym barierkom ochronnym. Są to zabezpieczenia w prosty sposób montowane wewnątrz ościeżnicy, które nie przeszkadzają w zamykaniu i otwieraniu drzwi, za to chronią dziecko przed potencjalnymi niebezpieczeństwami, a jednocześnie nie ograniczają jego samodzielności i mobilności. Różne rodzaje i funkcje barierek przedstawiamy w oparciu o produkty marki 4IQ:


Nina

 
 

Nina to barierka z naturalnego, surowego, mocnego drewna kauczukowego. Zostało ono starannie wypolerowane, dzięki czemu nie ma ryzyka skaleczenia drzazgą. Bramka o wysokości 76 cm jest przystosowana do otworów o wymiarach od 69,5 do 104 cm. Zamontujemy ją na dwa sposoby:

  1. Barierka przymocowana do ściany na stałe przy pomocy załączonych zawiasów działa jak furtka. Może być otwierana jako prawa i lewa i montowana zarówno po lewej, jak i prawej stronie.
  2. Barierka zamontowana "rozporowo" pozwala na szybki demontaż: otwarta przez dorosłego pozostaje w ręku i może być odstawiona w inne miejsce.

Bramkę otwieramy przy pomocy dwóch ruchów prostych dla dorosłego, ale niewykonalnych dla malca. Po jej otwarciu w przejściu nie pozostaje próg.

Elia

 
 

Elia funkcjonuje identycznie jak Nina. Odróżnia ją jedynie surowiec, z jakiego została wykonana. Jest nim stal malowana proszkowo na kolor srebrny lub biały. Ma także nieco inne wymiary: jest wysoka na 73 cm i przystosowana do otworów od 71,5 do 106 cm.


Maya

 

Jest to drewniana bramka wysoka na 72,5 cm, działająca wyłącznie jako furtka. 

 

Lola

 

Lola to wyjątkowa barierka standardowo przystosowana do otworów od 73 do 82,5 cm. Dzięki dostępnym poszerzeniom o wymiarach 14 i 28 cm pozwala uzyskać szerokość aż do 139 cm. Składa się ona z metalowej konstrukcji montowanej na stałe i ruchomej części drewnianej, po otwarciu której pozostaje próg. Osadzana jest w sposób rozporowy.

Wszystkie bramki z łatwością zamontujemy w wybranym przejściu, uniemożliwiając najmłodszym przedostanie się na schody, balkon, taras, czy do kuchni, w której gotuje się obiad. Wysoka jakość wykonania i bezpieczeństwo produktu zostały potwierdzone dwuletnią gwarancją producenta oraz certyfikatem EN1930:2011. Barierki mogą też służyć za przeszkodę dla zwierząt domowych, którym chcemy ograniczyć dostęp do niektórych pomieszczeń. Ich niewątpliwą zaletą jest też bardzo atrakcyjna cena.

Więcej informacji o produktach na 
www.4iq.com.pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1838 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 9 Stycznia 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u