Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Eleganckie baterie Adore w czerni i bieli

14 Grudnia 2020
Przyzwyczailiśmy się do chromowanych, błyszczących baterii łazienkowych i kuchennych. Tymczasem projektanci coraz częściej sięgają po inne kolory niż srebrny. Spójrzcie na przykładowe aranżacje z nowoczesnymi bateriami w czerni i bieli. 
 
 


 
W luksusowym salonie kąpielowym do jasnej, kamiennej umywalki i białej wanny dobrano baterie z kolekcji Adore White/Chrome. To linia charakteryzująca się niebanalnym zestawieniem kolorystycznym – chrom połączono z bielą. Bateria umywalkowa jest modelem podtynkowym, czyli mechanizm ma ukryty w ścianie, a na zewnątrz widoczne są tylko delikatna maskownica, uchwyt i wylewka o długości 19 cm. Wylewka jest zakończona perlatorem, który napowietrza strumień, dzięki czemu zużywamy wody mniej. Bateria wannowa to nowoczesna wersja czterootworowa, zamontowana na specjalnej półce bezpośrednio przy wannie. I w tym przypadku mechanizm został ukryty, a widoczne są tylko wyciągana rączka natrysku, zgrabny uchwyt, ceramiczny przełącznik wanna/natrysk i wylewka z perlatorem. Subtelny design armatury sprawia, że doskonale wtapia się ona w aranżację, w której główną uwagę skupiają przede wszystkim piękne kafelki 3D z motywem roślinnym. Baterie są eleganckim, ale dyskretnym elementem kompozycji, zgranym kolorystycznie z wanną i umywalką. 


 
Czerń jest bez wątpienia zerwaniem z tradycyjną koncepcją łazienki. I mówimy tu szczególnie o czerni w wersji total look, czyli występującej jako wiodąca barwa, a nie tylko element wykończenia. Przykładem intrygująca stylizacja, w której projektant odwrócił typowe proporcje koloru czarnego i białego – teraz czerń dominuje, a biel staje się dodatkiem. 
Do prostokątnej czarnej wanny dobrano baterię czterootworową Adore Black/Chrome, łączącą – uwaga – czerń z chromem. Podtynkową baterię umywalkową z tej samej serii zestawiono kontrastowo z długim białym blatem i umywalką. Strefa umywalki została w ten sposób efektownie wyeksponowana. 
Istotną rolę w stylizacji pełni światło. Odpowiednio rozmieszczone punkty leadowe kreują wyjątkowy klimat. Całość, choć w tonacji black, nie przytłacza. Sprzyja relaksowi i wyciszeniu. 

  
W kolekcji baterii Adore znajdziemy także interesujące modele kuchenne w wersji white lub black. 
Do kompozycji z wyspą dobrano stojącą, jednouchwytową baterię zlewozmywakową Adore White/Chrome. Jej biała barwa, zestawiona z chromem, współgra z jasnym zlewem i białą zabudową kuchenną, a jednocześnie ładnie wyróżnia się na tle ciemnych płytek naśladujących kamień szlachetny. Obrotowa wylewka umożliwia dowolne sterowanie strumieniem. 
Model Adore Black dobrano za to do czarnego zlewozmywaka w minimalistycznej stylizacji z wielkim półokrągłym oknem (fot. zdjęcie główne). Czarna bateria wyeksponowana na tle ściany w białą cegiełkę stanowi ważny element w strefie zmywania, a jednocześnie ciekawy wizualnie dodatek. 

Wszystkie baterie z serii Adore zostały wyposażone w regulatory ceramiczne i perlatory. Cechuje je więc nie tylko niebanalny kolor i atrakcyjny wygląd, lecz także niezawodność w działaniu.  Galeria:


powrót


Odwiedzono: 210 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 14 Grudnia 2020

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u