Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

GLASS COMPASS - wybierz najlepsze okna

15 Lipca 2013
Budujesz dom i chcesz wybrać jak najlepsze materiały? SGG Glass Compass,  multimedialny doradca, wskaże ci najlepsze przeszklenie. Podczas doboru szyb program weźmie pod uwagę wszystkie kluczowe czynniki: położenie geograficzne, warunki klimatyczne i kierunki świata na jakie wychodzą okna. Pokaże oszczędności w konkretnych kwotach oraz wpływ na środowisko przy danym wyborze sugerowanych szyb.

SGG Glass Compass to multimedialna aplikacja opracowana przez firmę Saint-Gobain Glass z myślą  o klientach dokonujących wyboru i zakupu okien. Zadaniem programu jest precyzyjne dopasowanie wielkości i rodzaju przeszkleń do danej powierzchni domu, przy uwzględnieniu takich parametrów jak: położenie geograficzne, warunki klimatyczne i kierunki świata na jakie wychodzą okna. Program  pokazuje również oszczędności (obliczone w zł) oraz wpływ na środowisko przy zastosowaniu określonych przeszkleń.

Obsługa programu SGG Glass Compass dostępnego pod adresem internetowym http://glass-compass.com/?lang=PL jest prosta i przyjazna dla użytkownika. Pierwszym krokiem jest wybór lokalizacji, w której będzie znajdował się nasz dom (kraj-region-miasto), kolejnym określenie powierzchni użytkowej domu. W następnym etapie należy wybrać planowany rozmiar okien dla każdej ze stron świata. Kolejny krok to wskazanie oczekiwanego poziomu komfortu w okresie letnim, określenie rodzaju obecnych okien (jedno- czy dwuszybowe) oraz typu projektowanego ogrzewania (elektryczne, gazowe, olejowe). Celem tak przeprowadzonej personalizacji ustawień jest wyliczenie optymalnych oszczędności dla domu. Ostatnim etapem aplikacji jest prezentacja wyników. Po uwzględnieniu wszystkich wskazanych parametrów, program:
  1. zaproponuje określony rodzaj szyb do zastosowania w każdej części domu z uwzględnieniem stron świata,
  2. obliczy oszczędności, jakie możemy uzyskać stosując zaproponowane okna; będą to zarówno kwoty policzone w złotówkach, które oszczędzimy w ciągu roku oraz całego cyklu życia okna, jak również zyski globalne, czyli zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery na poziomie roku  i całego życia produktu. Aspekt prośrodowiskowy zobrazowany został przy użyciu sugestywnej infografiki – np. oszczędność, jaką możemy uzyskać na kosztach ogrzewania przeliczona została na liczbę przejechanych kilometrów czy wyciętych drzew,
  3. określi komfort, jaki osiągniemy stosując dany rodzaj szyb (np. o ile zmniejszy się nagrzewanie pomieszczeń).
Z narzędzia SGG Glass Compass użytkownicy mogą skorzystać na komputerze, smartfonie i tablecie - aplikacja jest kompatybilna zarówno z systemem iOS obecnym na urządzeniach iPhone i iPad, jak i popularnym systemem Android. Wyniki uzyskane przy pomocy programu można również przesłać na wskazany adres e-mail.

Aplikacja SGG Glass Compass dostępna jest na stronie internetowej:  http://glass-compass.com/?lang=PLGaleria:powrót


Odwiedzono: 2407 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 15 Lipca 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u