Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

GRUNT TO PODSTAWA

2 Lipca 2020
Grunt to niezbędny produkt na każdej budowie i podczas każdego remontu.
Wszystkie podłoża wymagają przygotowania przed nałożeniem kolejnych warstw. Wybór preparatu gruntującego jest podyktowany rodzajem powierzchni, na której chcemy go użyć: na ścianach, na sufitach czy na podłogach.

 

Rodzaj odpowiedniego preparatu zależy w dużej mierze od chłonności powierzchni. Istnieją grunty na podłoża chłonne, niechłonne odcinające oraz grunty uniwersalne. Wybór odpowiedniego preparatu gruntującego wpływa na trwałość nie tylko kolejnych warstw, ale także całej gotowej powierzchni.

Na rynku istnieje bardzo wiele gruntów o różnych właściwościach i zastosowaniach. O tym, że jest to bardzo popularny produkt, może świadczyć chociażby fakt, że na hasło „podkład gruntujący” wpisane w wyszukiwarce pojawia się ponad 250 tysięcy wyników. Szeroka oferta i zróżnicowana jakość produktów powoduje, że klientowi często trudno jest wybrać odpowiedni dla siebie produkt.
Sopro Polska od wielu lat dostarcza najwyższej jakości chemię budowlaną, w tym grunty. Są to między innymi preparaty dedykowane do podłoży chłonnych i niechłonnych (Sopro GP 263, Sopro GD 749, Sopro HPS 673), grunty uniwersalne oraz specjalistyczne (Sopro EPG 522).

Niewątpliwym wyzwaniem dla wykonawców są popularne w ostatnim czasie jastrychy anhydrytowe. Dlaczego?

Bo gotowa posadzka jest wrażliwa na działanie wilgoci, w szczególności wody zarobowej z kolejno nakładanych warstw.
Aby jastrych anhydrytowy był trwały i zachował wszystkie swoje parametry, trzeba skutecznie go zabezpieczyć przy pomocy odpowiedniego gruntu. Podczas wyboru preparatu należy dokładnie sprawdzać zalecane przez producenta zastosowanie. Nieodpowiednio dobrany produkt może nie sprawdzić się na trudnym podłożu anhydrytowym. Takim wyzwaniom sprosta nowy grunt odcinający Sopro SG 602. Jest on doskonale znany na rynku niemieckim, a teraz jest już dostępny w Polsce.
Sopro SG 602 doskonale sprawdza się również na innych podłożach o dużej i zróżnicowanej chłonności oraz podłożach niechłonnych. Można go stosować między innymi na stare płytki, lastrico, niechłonny beton, drewno, pozostałości klejów, tynki i jastrychy cementowe, płyty gipsowo-kartonowe i gipsowo-włóknowe oraz inne podłoża gipsowe i anhydrytowe.
Sopro SG 602 redukuje nadmierną chłonność podłoża i zapewnia ochronę przed wnikaniem wilgoci z zaprawy cementowej. Dodatkowo wzmacnia piaszczące się powierzchnie i wiąże pyły. Charakteryzuje się również znakomitą przyczepnością. Ten produkt jest szczególnie wskazany do stosowania na jastrychy anhydrytowe pod zaprawy klejowe do okładzin wielkoformatowych (do 1 m2), wylewki samopoziomujące, zaprawy szpachlowe i uszczelnienia zespolone. Można go również używać na podłogach i ścianach ogrzewanych.
Sopro SG 602 powstał na bazie wysokiej jakości żywicy syntetycznej i nie zawiera rozpuszczalników. Po zagruntowaniu powierzchni przy pomocy Sopro SG 602 kolejne prace można prowadzić już po 2-5 godzinach, a jego aplikacja jest prosta, bo można go nakładać wałkiem futrzanym, wałkiem piankowym lub pędzlem.
Sopro SG 602 posiada licencję EMICODE® według GEV: EC1PLUS R, potwierdzającą, że produkt nie wydziela toksycznych związków do otoczenia, a tym samym jest wyjątkowo bezpieczny dla środowiska.

Podsumowując: Sopro SG 602 to sprawdzona i szybka metoda gruntowania trudnych powierzchni.
 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 359 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 2 Lipca 2020

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u