Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Odwiedzono: 147 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 28 Maja 2021

Podziel się    

Grupa Roca partnerem koncernu Schneider Electric w celu przyspieszenia dekarbonizacji

28 Maja 2021
Firma Schneider Electric rozpoczęła współpracę z hiszpańską Grupą w zakresie globalnej strategii zrównoważonego rozwoju.
 
 

Grupa Roca, światowy lider w projektowaniu, produkcji i sprzedaży produktów do łazienki, podpisała porozumienie z firmą Schneider Electric, specjalizującą się w cyfrowej transformacji w zakresie wykorzystania dostępnej energii i zasobów przy wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań oraz poszanowaniu zasad zrównoważonego rozwoju. W oparciu o to partnerstwo hiszpańska marka zdefiniuje nowy plan działania w ramach dekarbonizacji, ustanawiając globalną strategię rozwoju całej Grupy.
 
Grupa Roca jest obecna w 170 krajach, posiada 85 fabryk i zatrudnia 24 000 osób. Firma od lat aktywnie pracuje nad minimalizowaniem wpływu swojej działalności na środowisko. Teraz podejmuje kolejny krok w celu ustalenia wspólnej polityki zrównoważonego rozwoju dla wszystkich podmiotów Grupy. W tym procesie zostanie wykorzystane doradztwo w sferze zmian klimatycznych firmy Schneider Electric.
 
Współpraca między partnerami będzie składać się z trzech etapów. W pierwszym z nich, zostanie określona wizja procesu dekarbonizacji, analizy środowiska i wyznaczenia ambitnych celów działania. W drugim – Schneider Electric przeanalizuje działalność zakładów Grupy Roca, aby określić ich możliwości w zakresie redukcji zużycia energii i emisji, wdrożenia zrównoważonej produkcji energii w fabrykach i wyznaczyć sposoby kompensacji emisji, której nie można wyeliminować. 
 
Wreszcie, na etapie wdrożenia, Grupa Roca i Schneider Electric będą rozwijać cyfryzację procesów firmy i przejdą do określenia wskaźników w obrębie różnych ośrodków produkcyjnych, aby jeszcze skuteczniej monitorować i optymalizować zużycie energii, a w efekcie obniżyć koszty i zmniejszyć emisję. Schneider Electric wesprze również Grupę Roca w ustaleniu potrzeb firmy w zakresie dekarbonizacji, żeby przy pomocy własnych zasobów mogła realizować projekty sprzyjające redukcji emisji i zrównoważonemu wykorzystywaniu energii.
 
Grupa Roca jest zaangażowana w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych i działa na rzecz zmniejszenia śladu węglowego swojej działalności przemysłowej, promując ograniczenie zużycia wody i nieustannie wprowadzając innowacje w procesach produkcyjnych. Statystyki potwierdzają zaangażowanie Grupy w ochronę środowiska. Roca zmniejszyła emisję dwutlenku węgla o 8% w 2019 roku w porównaniu do roku poprzedniego, zaś w 2020 roku o 22%, dzięki wysiłkom firmy i mniejszej aktywności na skutek pandemii.
 
W pozostałych obszarach związanych ze środowiskiem, zużycie wody w zakładach Grupy zmniejszyło się w ubiegłym roku o 24%, a w ramach projektu Zero Waste wytworzono o 28% mniej odpadów, z których 71% jest odzyskiwanych w innych procesach produkcyjnych. Ponadto wyposażenie łazienkowe oferowane przez Grupę Roca wykorzystuje najnowsze technologie optymalizujące zarówno zużycie energii, jak i wody.
 
W Grupie Roca każdego dnia ciężko pracujemy, aby zoptymalizować procesy produkcyjne poprzez zastosowanie najnowszych technologii w celu zmniejszenia naszego śladu środowiskowego, jak również dostarczyć społeczeństwu produkty do przestrzeni łazienkowej, które zapewniają użytkownikom dobre samopoczucie i są wytworzone z poszanowaniem dla środowiska. Jesteśmy dalecy od satysfakcji, chcemy nadal rozwijać tę strategię i oferować wszystkim naszym oddziałom i fabrykom wspólne podejście, co pozwoli nam kontynuować działania na rzecz dekarbonizacji – powiedział dyrektor generalny grupy Roca Albert Magrans.
 
W Schneider Electric nie tylko dążymy do dekarbonizacji naszego łańcucha wartości, lecz także chcemy stać się cyfrowym partnerem w zakresie zrównoważonego rozwoju i wydajności dla firm, które wprowadzają tego typu zmiany. Grupa Roca jest jedną z nich – powiedział Josu Ugarte, prezes Schneider Electric Iberia. W związku z tym Ugarte zaznaczył, że: Firmy, które włączają zrównoważony rozwój do swojej strategii, wyprzedzają wymogi prawne, przyciągają więcej talentów, zyskują lepszy dostęp do kapitału oraz wzmacniają swoją markę i biznes, co czyni je bardziej atrakcyjnymi dla wielu interesariuszy.
 


 
O firmie Schneider Electric
 
W Schneider Electric uważamy, że dostęp do energii i technologii cyfrowych jest podstawowym prawem człowieka. Umożliwiamy każdemu maksymalne wykorzystanie swojej energii i zasobów, zapewniając, że „Life Is On” jest wszędzie, dla wszystkich i przez cały czas.
 
Dostarczamy cyfrowe rozwiązania w zakresie energii i automatyzacji, zaprojektowane z myślą o wydajności i zrównoważonym rozwoju. Łączymy wiodące na świecie technologie energetyczne, automatyzację w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi w zintegrowane rozwiązania dla domów, pozostałych budynków, centrów danych, infrastruktury i przemysłu.
 
Dążymy do uwolnienia nieograniczonych możliwości otwartej, globalnej i innowacyjnej społeczności, która jest zainteresowana naszym powszechnym i inspirującym celem.
 
 
O Grupie Roca
 
Roca to firma zajmująca się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów łazienkowych, a także płytek podłogowych i ściennych. Działa w 170 krajach, posiada 85 fabryk i zatrudnia 24 000 osób. W 2019 roku zanotowała obrót w wysokości 1,86 miliarda euro.
 
Grupa będącą firmą rodzinną jest liderem rynku w Europie, Ameryce Łacińskiej, Indiach i Rosji. Ma również silną pozycję w Chinach i pozostałych krajach Azji, na Bliskim Wschodzie, w Australii i Afryce. Dzięki temu jest światowym liderem w swojej branży.
 
 
 
 

Galeria:


powrót

Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u