Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Connexoon - nowy smart produkt do zarządzania inteligentnym domem

30 Marca 2016
Connexoon – to nowe inteligentne rozwiązanie, które umożliwia zdalne, za pomocą aplikacji na telefonie lub tablecie, sterowanie wybranymi urządzeniami w naszych domach: bramą, roletami okiennymi albo tarasowymi markizami i pergolami. Jego producent, francuska firma Somfy uruchomiła właśnie sprzedaż tego produktu.

Nowe smart-rozwiązanie przeznaczone jest dla użytkowników, którzy chcą rozpocząc swoja przygodę z inteligentnym domem. Produkt ma stanowić dla nich pierwszy krok w tym kierunku.  Dla użytkowników wymagajacych bardziej zaawansowanych rozwiązań przeznaczony jest inny flagowy produkt Somfy – Tahoma.

«Connexoon to urządzenie, które zawiera w sobie wybrane przez klienta, podstawowe funkcje domu inteligentnego. Klienci mogą sami zdecydować, którym sprzętem chcą sterować zdalnie, bez konieczności nabywania całego systemu  domu inteligentnego» - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający polskim oddziałem firmy Somfy. Jego zdaniem Connexoon da też zainteresowanym szansę na wypróbowanie, jak w praktyce działają elementy domu inteligentnego. « Możliwe, że wielu z tych klientów, którzy zdecydują się na to proste rozwiązanie, skusi się na zakup bardziej zaawansowanej TaHomy » - dodaje.

Jak informuje producent, Connexoon dostępny jest w trzech wersjach – Terrace, Window i Access. Pierwszy z produktów dedykowany jest do obsługi urządzeń tarasowych takich jak markizy czy pergole. « Po podpięciu go do internetu i skonfigurowaniu ze ściągniętą na smartfona aplikacją, użytkownik może sprawdzić jednym kliknięciem stan urządzeń na tarasie i ewentualnie zdalnie je dostosować, jeśli okaże się to konieczne » -  mówi Tomasz Koziarek, ekspert fimy Somfy. Jak dodaje, w tej wersji istnieje też możliwość projektowania « własnych chwil » na tarasie. « Użytkownik Connexoon Terrace może zdefiniować otwarcie markizy lub pergoli, a nawet muzykę czy oświetelnie w taki sposób, aby czuć  sie komfortowo i wygodnie.

Druga wersja - Connexoon Window - przeznaczona jest do obsługi okien wyposażonych w rolety i zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne. To rozwiązanie umożliwia, np. zamknięcie wszystkich rolet i aktywowanie alarmu za pomocą jednego kliknięcia w smarftonie, a także zdalnie sprawdzenie stanu położenia  osłon okiennych.

Z kolei Connexoon Access pozwala nawet na odległość sterować bramami wjazdowymi oraz garażowymi. « Dodatkowo dzięki funkcji geolokalizacji, brama może otwierać się samoczynnie po podjechaniu przed nią i zamykać po wjeździe na posesję lub do garażu » - mówi Tomasz Koziarek.

Rekomendowana cena  urządzenia z jedną aplikacją to 870 zł.

Więcej informacji na temat Connexoon dostępnych jest na Somfy.pl


Zobacz prezentację SomfyGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1620 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 30 Marca 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u