Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jak układać płaską dachówkę Tegalit Protegon?

18 Sierpnia 2014
Płaska, betonowa dachówka Tegalit podkreśla dynamiczną linię, nowoczesnej, geometrycznej architektury. Dzięki zastosowaniu unikatowej technologii Protegon. zapewnia nową wyjątkową jakość pokrycia. Wielokrotnie nagradzany model, zaspokoi oczekiwania osób twórczych, pragnących podkreślić swoją odrębność i oryginalność. Aby jednak spełniała swoją rolę i niezawodnie chroniła dach przed czynnikami atmosferycznymi – musi być położona zgodnie z zaleceniami producenta. 

Dachówkę Tegalit zalecamy układać naprzemiennie, tak aby zamki dachówek w kolejnych rzędach mijały się. W tym celu należy stosować dachówki szczytowe Tegalit całe i połówkowe. Gąsiory Tegalit układa się na styk i mocuje od góry wkrętem. Takie przesunięcie dachówek względem siebie umożliwia przy opadach deszczu wyprowadzanie wody spływającej w zamkach dachówek na środek dachówki, która znajduje się poniżej. Przesunięcie zamków zapewnia szczelność – tłumaczy Marek Podeszwa Koordynator Działu Technicznego BRAAS.

Jeżeli inwestor zadecyduje o montażu dachówek w inny sposób ryzykuje, że przy większych opadach deszczu woda może przedostać się pod pokrycie. Płaskie dachówki w sposobie montażu właściwie niewiele różnią się od innych zakładkowych, więc pomysł montażu jedna pod drugą wynika tylko ze względów estetycznych. W przypadku dachu, warto jednak kierować się nie tylko tymi względami, ale przede wszystkim optymalnie wykorzystać właściwości dachówki, opierając się na zaleceniach producenta – mówi SUPERDEKARZ Tomasz Święty.

Niezależnie od wyboru dachówki, powierzmy dach wykwalifikowanej firmie dekarskiej. W wyborze może pomóc rekomendacja dotychczasowych klientów, oraz zaświadczenia o odbytych szkoleniach. Braas oferuje dekarzom dostęp do szkoleń, na których szczególny nacisk jest kładziony na poprawne rozwiązania techniczne istotnych detali dachu. Ponadto do dyspozycji dekarzy pozostają doradcy techniczni marki, z którymi warto się skontaktować w przypadku jakichkolwiek technicznych wątpliwości.

www.superdekarz.pl


Zobacz prezentację Monier BRAASGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1790 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 18 Sierpnia 2014

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u