Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jaką baterię wybrać do umywalki?

22 Czerwca 2020
Baterie umywalkowe różnią się wysokością, wielkością, sposobem montażu, długością wylewki… Zanim wybierzemy określony model, warto chwilę się zastanowić. Nonszalancja w tej materii nie popłaca.
Przede wszystkim dobrze dopasujmy baterię do umywalki. Nie chodzi tylko o wygląd, ale głównie o proporcje. Do małej misy umywalkowej nie wybierzemy dużej i wysokiej baterii, bo woda będzie się rozpryskiwała poza umywalkę. I odwrotnie – niewielka bateria nie sprawdzi się w zestawie ze zbyt dużą umywalką.

 

Kluczową sprawą jest też sposób montażu. Tu wiele zależy od tego, jak poprowadzone są instalacje wodne. Baterie mogą być mocowane tradycyjnie, a więc na ścianie nad umywalką. W nowoczesnych  łazienkach chętniej stosuje się jednak montaż podtynkowy, czyli w ścianie, gdzie ukryty zostaje cały mechanizm wewnętrzny, a na zewnątrz widać tylko delikatną maskownicę, uchwyt i wylewkę. Decyzję o takim typie baterii należy podjąć, zanim położymy kafelki.
W przykładowej loftowej kompozycji z białą cegłą, betonem i drewnem zastosowano podtynkowy model Algeo Square o długiej na 18 cm wylewce, dopasowanej do wielkości umywalki. Bateria posiada regulator ceramiczny. Wylewka zakończona jest perlatorem, czyli niewielkim sitkiem, napowietrzającym i rozpraszającym strumień wody, dzięki czemu mamy wrażenie, że płynie jej więcej, choć w rzeczywistości zużycie jest mniejsze. To ważne, jeśli zależy nam na ekologicznym gospodarowaniu wodą.
Minimalistyczny wygląd armatury harmonizuje z prostą umywalką wpuszczoną w szeroki blat i przemysłowym klimatem aranżacji. Z chromowaną powierzchnią baterii współgrają akcesoria łazienkowe Grace – dozownik na mydło, szklanka na szczoteczki, wieszak na ręcznik.


    
 
Alternatywą dla baterii ściennych są modele stojące, inaczej sztorcowe. Montuje się je na obrzeżu umywalki, która ma w tym celu wykonany specjalny otwór. Innym rozwiązaniem jest mocowanie na blacie, obok umywalki. Baterie nablatowe charakteryzują się nieco wyższym korpusem i dłuższą wylewką.
Wybór mamy również pomiędzy tradycyjnymi bateriami z kurkami a jednouuchwytowymi modelami. Większą popularnością cieszą się wersje z jedną dźwignią, ponieważ łatwiej i szybciej pozwalają ustawić strumień oraz temperaturę, co – oprócz wygody – ma jeszcze jedną pozytywną stronę: oszczędzamy.
Do aranżacji z okrągłym lustrem na rzemyku wybrano jednouchwytową, stojącą baterię umywalkową Alba VerdeLine. Zamontowana jest na umywalce. Posiada regulator ceramiczny, a także perlator. Poza tym zastosowano w niej system łatwego usuwania kamienia wapiennego easy clean. W zestawie jest korek spustowy klik-klak. Bateria tworzy harmonijną całość z okrągłą umywalką nablatową. Prosty design chromowanej armatury współgra z interesującą stylizacją w tonacji bieli i pudrowego różu. Nieduże płytki typu metro na ścianach, żarówki na długich kablach i czarno-białe grafiki wprowadzają elementy stylu industrialnego, ale w wersji bardzo romantycznej, buduarowej.


  
 
W aranżacji z bliźniaczymi misami umywalkowymi w oryginalnym, brązowym kolorze wykorzystano za to smukłe baterie nablatowe Espacio o łagodnie zaokrąglonych krawędziach, ładnie wyprofilowanych uchwytach i delikatnie spłaszczonych wylewkach. Baterie mają regulatory ceramiczne i trwałą, chromowaną powłokę. Dobrze pasują do jasnych kafli naśladujących marmur i połyskującej srebrzystej mozaiki.


W artykule wykorzystano aranżacje i produkty Ferro.


Galeria:


powrót


Odwiedzono: 421 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 22 Czerwca 2020

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u