Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

JAKIE KUCHENNE PŁYTKI, BY ZYSKAĆ WSPANIAŁY EFEKT?

20 Listopada 2019

Zalety płytek sprawiają, że cały czas są one chętnie wybierane do kuchni. To praktyczne i trwałe wykończenie ścian oraz podłogi. Wybór płytek jest olbrzymi, dlatego warto sobie ułatwić znalezienie najlepszych. Trzeba ustalić, jaki ma być efekt, by było wspaniale. Pozwoli to skoncentrować się na szukaniu tylko takich, które mogą spełnić te oczekiwania.

 

Płytki ceramiczne w spokojnych kolorach

 

Można zainteresować się płytkami w neutralnych kolorach. Pomogą tworzyć spokojny wystrój kuchni. Polecane są wtedy kremowe, białe, szare oraz beżowe płytki. Nie muszą być wszędzie kuchenne płytki takie same. Często inne znajdują się na podłodze, a inne na ścianach. Można też dać podobne na ścianie nad szafkami i na podłodze, a inne na pozostałych ścianach. Spokojne kolory, choć nie neutralne, to także błękit i modne obecnie miętowy i seledyn. Wybór spokojnych i jasnych barw płytek jest sposobem na optyczne powiększenie wnętrza.

 

Płytki, które ożywią aranżację kuchni

 

Płytki, które ożywią kuchnię, to przede wszystkim te wzorzyste. Pasują do kuchni w dawnym stylu np. rustykalnej. Wybrane do nowoczesnego wnętrza znakomicie je ożywią. Wzorzyste płytki kuchenne można wybrać na podłogę albo na ścianę nad szafkami. Jeśli wystrój kuchni jest monotonny np. dominująca biel i trochę beżu, to wzór może się pojawić i na podłodze, i na ścianie. Na te dwa obszary można też wtedy wybrać kuchenne płytki  o różnych wzorach. Inny sposób na ożywienie wnętrza to wyrazista barwa płytek. Delikatne ożywienie aranżacji zapewnią płytki o nietypowym kształcie.

 

Ocieplenie wnętrza dzięki płytkom

 

 

Płytki można też wybrać, mając na uwadze chęć ocieplenia kuchni. Można położyć takie na całym obszarze, który jest do wyłożenia płytkami. Mogą też zająć jakiś wybrany obszar. Dla dodania ciepła i przytulności można wybrać kuchenne płytki beżowe oraz brązowe. Sprawdzi się też mozaika, szczególnie jeśli ma jakiś, nawet delikatny, ciepły kolor w sobie. Mogą się w niej łączyć np. odcienie szarości oraz delikatny róż czy beż. Płytki wybrane dla ocieplenia to zwykle będą te same, co w poprzednich grupach. Jeśli to płytki kuchenne spokojne, to powinny mieć ciepłe albo ciemne odcienie. Jeśli wybierze się wzorzyste, to mające też ciepły charakter.

 

Płytki ceramiczne kuchenne powinny być zgrane z aranżacją wnętrza. Mogą podkreślać jego spokojny charakter. Niektóre z nich ożywią wnętrze albo dodadzą mu przytulności. Jakikolwiek efekt uzna się za najlepszy dla swojej kuchni, można znaleźć różne kuchenne płytki, które to zapewnią. Od szafek, gustu i pomysłu na wnętrze zależy, czy np. płytki brązowe, czy mozaika dla ocieplenia wnętrza.
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 925 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 20 Listopada 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u