Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Kosy spalinowe do ogrodu i na działkę

9 Sierpnia 2013
Lato to dla wielu osób czas prac w ogrodzie i na działce. Jednym z głównych zabiegów pielęgnacyjnych jest koszenie i przycinanie trawy. Wybór odpowiedniego urządzenia do tego celu może być jednak problematyczny. Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie szopy na narzędzia w kosę spalinową, która łączy  kompaktowe rozmiary i poręczność z dużą mocą i manewrowością. Za pomocą takiego urządzenia łatwo jest przyciąć trawę dookoła płotu, co zawsze sprawia problemy klasycznym kosiarkom. Czym zatem kierować się przy wyborze kosy spalinowej?

Kupując kosę spalinową powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Istotne są m.in.: moc, szerokość koszenia oraz rodzaj materiał obudowy silnika. Chwila zastanowienia się przed zakupem, umożliwi nam przyjemne i bezawaryjne korzystanie z kosy przez długie lata, dlatego warto przed podjęciem decyzji odpowiednio się przygotować i nie kupować kota w worku.
Po pierwsze, warto szukać lekkich urządzeń. Niska waga -najlepiej ok. 4 kg oznacza, że nawet długotrwałe prace ogrodowe nie będą męczące dla rąk np.  Dolmar kosa spalinowa MS20U (cena w Agito.pl ok. 978 zł). Takie kosy są też dobrym wyborem dla osób o mniejszej sile fizycznej, np. dla osób starszych.
Po drugie, bardzo ważna jest wygodna i regulowana rękojeść, zapewniająca pewny chwyt i maksymalną manewrowość. Jest to kluczowe biorąc pod uwagę, że kosy spalinowe to urządzenia tnące o dużej mocy, którą musimy odpowiednio kontrolować dla zachowania bezpieczeństwa. Wszyscy fani ekologii z pewnością docenią również kosę z niską emisją spalin np. Makita RBC2100 (cena w Agito.pl ok. 849 zł).
Kolejny ważny aspekt to moc silnika. Rozsądne minimum to od około jednego KM wzwyż. Za samo cięcie trawy odpowiada natomiast prędkość obrotowa tarczy, gdzie standardem jest około 9000 obrotów na minutę. Przykładem kosy z taką cechą oraz odpowiednim uchwytem typu V jest NAC WLBC260B-2ZFU. (cena w Agito.pl ok. 269 zł).
Warto zwrócić również uwagę na wielofunkcyjność urządzenia. Kosy uniwersalne tzw. 4 w 1 np. Nac WLBC305A (cena w Agito.pl ok. 690 zł)  posiadają na swoim wyposażeniu takie dodatkowe elementy, jak nożyce do przycinania krzewów, piłę oraz oczywiście tarczę i głowicę. Dzięki takiemu urządzeniu można wykonywać dużo innych czynności związanych z pielęgnacją ogrodu i nie ograniczać się tylko do koszenia trawy.
Przy pielęgnacji dużych terenów oraz bardzo zarośniętych miejsc dobrze jest posiadać kosę spalinową z większą mocą oraz pojemnym zbiornikiem paliwa, żeby nie dolewać go co chwilę, przerywając tym samym pracę. Rozsądne minimum pojemności to około 50 cm3 - taki zbiornik posiada m.in. NACWLBC520B-2ZTU (cena w Agito.pl ok. 349 zł).
Mamy nadzieję, że ten krótki przegląd kos spalinowych ułatwi wielu osobom podjęcie decyzji. Miłego przycinania trawy!

www.agito.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3675 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 9 Sierpnia 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u