Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Na co zwrócić uwagę wybierając kabiny prysznicowe?

11 Czerwca 2019

Jedną istotną kwestią jaką trzeba przemyśleć remontując swoją łazienkę jest decyzja czy chce się zastosować wannę czy też prysznic. O ile odpowiedź na to pytanie nie jest tak skomplikowana jakby się mogło wydawać, ponieważ prysznic jest elementem bardziej oszczędnym oraz pozwalającym na umycie się w krótszym czasie. Mniejsze zużycie wody to oczywiście mniejsze rachunki, ale także większa ekologia jeżeli chodzi o środowisko. Dlatego też jeśli nie jest się totalnym zwolennikiem wanny to wybór prysznica jest lepszy. Jednak jeśli chce się wybrać prysznic to należy przemyśleć rodzaj kabiny, jej wielkość czy też wykonanie w odpowiedniej stylistyce.


Rodzaje kabin prysznicowych

 

Na rynku dostępne są kabiny prysznicowe w wielu różnych rodzajach. Do najbardziej popularnych rozwiązań zaliczają się kabiny prysznicowe narożne, które jak sama nazwa wskazuje powinny być montowane w rogach. Doskonale sprawdzają się w przypadku łazienek o niewielkich metrażach, ponieważ nie zajmują dużej ilości miejsca. Wśród nich można wyróżnić wersje kwadratowe, sześciokątne, półokrągłe czy też wielokątne. W przypadku gdy chce się mieć kabinę bardziej na środku można zdecydować się na kabiny przyścienne. Przylegają one tylko do jednej ściany, jednak niestety zajmują o wiele więcej miejsca niż te narożne. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jeśli chodzi o eleganckie kabiny prysznicowe jest wnęka prysznicowa. Dzięki temu rozwiązaniu minimalizuje się koszty, ponieważ wystarczy zakupić tylko drzwi oraz brodzik, jednak niestety rozwiązanie to wymaga dość sporej ilości miejsca.

 

Materiał

 

Nie wszystkie rozwiązania dostępne na rynku wykonane są ze szkła. Obecnie bardzo popularną opcją są drzwi z polistyrenu. Zaletą tego rozwiązania jest łatwość utrzymania go w nienagannym stanie czystości, co doskonale przydaje się w przypadku osób, które nie lubią sprzątać. Niestety jednak posiada on również swoje wady, a mianowicie materiał ten nie jest trwały i dość łatwo jest go zarysować. Oczywiście kabiny prysznicowe również dostępne są ze szkła, jednak niestety trzeba liczyć się z koniecznością wydania większych pieniędzy.

 

Dodatki

 

Wybierając odpowiedni model swojej kabiny warto przemyśleć jakie drzwi najlepiej sprawdzą się u nas. Do wyboru zwykle dostępne są drzwi przesuwne, składane czy też uchylne. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na ich trwałość. Następną kwestią na jaką należy zwrócić uwagę jest szczelność konstrukcji oraz podłoże brodzika. Im będzie ono wygodniejsze tym dany model kabiny będzie odpowiedniejszy. Oczywiście nie można zapominać, że niektóre kabiny prysznicowe wyposażone są w hydromasaż.

 

Jak widać kwestii, na które warto zwrócić uwagę jest całkiem sporo. Dlatego też wybór odpowiedniej kabiny jest dość skomplikowany.

 

Artykuł powstał we współpracy z:
https://www.dom-lazienka.pl/kabiny-prysznicowe-cat-1.html
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1009 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 11 Czerwca 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u