Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Nowoczesne elewacje domów jednorodzinnych

24 Października 2016
Minimalizm, niekonwencjonalne połączenia kolorystyczne oraz wykorzystanie stylowych elementów dekoracyjnych to podstawa projektu każdej nowoczesnej elewacji. Jak aktualnie przedstawiają się trendy dotyczące wykończenia budynku z zewnątrz? Na co warto postawić szukając nowatorskich rozwiązań, które nie stracą na klasie i uroku przez najbliższe lata?


Projekt elewacji

Przed ostatecznym podjęciem decyzji dotyczącej zestawień kolorystycznych i materiałów wykorzystanych do wykończenia elewacji, warto przygotować projekt, wizualizację graficzną naszej koncepcji. Przygotowanie wizualizacji na własną rękę nie powinno przysporzyć nam większych problemów. Możemy skorzystać z darmowych programów graficznych czy skorzystać z dostępnych on-line kreatorów 3D pozwalających stworzyć projekt na naprawdę wysokim poziomie, przybliżonym do standardów jaki uzyskamy zlecając pracę profesjonaliście. W tym celu warto skorzystać z oferty firmy Extradom i ich darmowego Kreatora 3D https://www.extradom.pl/kreator3d
Projekt domu Amarylis 4


Elementy dekoracyjne

Minimalizm to motyw przewodni większości nowoczesnych projektów domów. Elementy dekoracyjne powinny wpisywać się w bryłę budynku a przede wszystkim nie należy stawiać ich na pierwszym miejscu. Nie mogą zdominować elewacji, dlatego warto postawić na stonowane kolory. Dobrym dodatkiem z pewnością są wstawki z betonu architektonicznego. Ciekawa faktura materiału, dostępność wielu wzorów i odcieni kolorystycznych to niewątpliwie aspekty, które pomogą utrzymać projekt elewacji w jednolitym stylu.

Drewno to doskonałe uzupełnienie dla elewacji każdego typu. Moda na wykorzystywanie elementów drewnianych lub drewnopodobnych powraca do łask, co sugeruje odrodzenie klasycznego stylu w nowatorskim wydaniu. Możemy połączyć naszą elewację z wykończeniem tarasu czy balkonu co sprzyja zarówno utrzymaniu pożądanej koncepcji minimalistycznej, a przy tym świetnie wygląda.

Szkło, okna panoramiczne czy wizualne otwarcie przestrzeni to elementy które musi objąć konstrukcja projektu domu. Ewentualne zmiany możemy wprowadzić na etapie adaptacji, dlatego im szybciej zabierzemy się za wykonanie projektu elewacji, tym lepiej. Jeśli nie chcemy wprowadzać zmian w gotowym projekcie lub jest już za późno, szkło możemy wykorzystać jako element balustrad balkonowych czy ogrodzenie tarasu. To z pewnością elementy charakterystyczne dla nowoczesnych elewacji.


Projekt domu D123 - Zbyszek


Projekt domu Magnus

Kolory

Dominującymi barwami są odcienie pastelowe, biel, beż i wszelkie odcienie szarości. W nowoczesnych projektach idealnie sprawdzi się klasyczne zestawienie bieli i czerni. To z pewnością rozwiązanie zarówno nowoczesne jak i ponadczasowe. Używając jaskrawych odcieni, musimy być przekonani, że to nasz styl. Neonowe barwy bez wątpienia zostaną skojarzone ze stylem modernistycznym, jednak to z pewnością rozwiązanie dla odważnych Inwestorów.Galeria:


powrót


Odwiedzono: 5279 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 24 Października 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u