Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

O czym należy pamiętać przy urządzaniu przedpokoju?

15 Maja 2012
Tak jak elewacja jest wizytówką budynku, tak przedpokój odpowiada za pierwsze wrażenia dotyczące naszego wnętrza. Dlatego aranżacja tego miejsca powinna być starannie przemyślana. Jednym z elementów wywołania dobrego wrażenia są czyste i estetyczne ściany. Żeby utrzymać je jak najdłużej w takim stanie warto dobrać odpowiednią farbę.

Przedpokój to pomieszczenie, które w pierwszej kolejności odwiedzają nasi goście. Dla listonosza czy kuriera jest zarazem ostatnim, do którego wchodzi. Nie ulega wątpliwości, że ta część wnętrza naszego domu jest intensywnie użytkowana, a co się z tym wiąże – narażona na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Ubłocone buty niejednokrotnie ochlapują niższe partie ścian, a kurtki umieszczane na wieszakach tworzą plamy w miejscach znajdujących się powyżej. Do tego dochodzą liczne uszkodzenia mechaniczne, powodowane przez ustawiane przy ścianach przedmioty, takie jak parasole, wózki dziecięce czy rowery. Zatem konieczne jest zastosowanie rozwiązania do malowania ścian innego niż w przypadku pokojów dziennych, czy sypialni.
 
Odporna ściana
Kiedyś powszechnym rozwiązaniem, ułatwiającym utrzymanie ścian w czystości były lamperie. Niestety błyszcząca powierzchnia nie wywołuje pozytywnych skojarzeń i nie pasuje do nowoczesnego wnętrza. W związku z tym podczas malowania przedpokoju lub holu wiele osób stosuje zwykłe farby.  Wiąże się to z dodatkowym nakładem finansowym, bo ściany trzeba często malować.
Na szczęście na rynku pojawiły się produkty, które są trwałe i odporne na zabrudzenia, a zarazem bardzo estetyczne. Jednym z nich jest PARA Elite Ceramic – lateksowa farba która gwarantuje najwyższy poziom odporności i zmywalności. Farba ma innowacyjny skład, dzięki technologii mikrokuleczek, tworzących cienką powłokę ceramiczną. Dzięki niej ściana absorbuje mniejszą ilość kurzu oraz jest odporna na wilgoć. Jest to niezwykle istotne w przedpokoju. To tutaj ustawiamy ociekające deszczem parasole i zawieszamy mokre płaszcze. Także z tego powodu powinniśmy pomyśleć o bardziej odpornej farbie.
 
Piękne ściany jako ozdoba
Przedpokój zazwyczaj jest mały i nie ma w nim miejsca na dekoracje i aranżacyjne szaleństwa. Dlatego każdy detal jak szafka na buty, lustro, szafa i ściana powinny być dobrze dobrany. Kolor może optycznie powiększyć lub zmniejszyć wnętrze. Duże znaczenie ma także stopień połysku. PARA Elite Ceramic charakteryzuje się stopniem połysku eggshell, dającym bardzo ciekawy efekt. To połączenie właściwości matu i połysku. Pomalowana ściana przypomina „skorupkę jajka”, matową powierzchnie z delikatnym połyskiem. Farba wydobywa głębie koloru i jest idealnym tłem do minimalistycznego wnętrza.
 
Mądrze zaaranżowany przedpokój to zapowiedź porządku w całym mieszkaniu, zatem warto poświęcić swoją uwagę doborowi odpowiedniej farby, która będzie nie tylko wyglądać, ale też funkcjonować.
Cena farby litr PARA Elite Ceramic 4090 : 90 zł brutto
 
Produkty PARA dostępne są w salonach wnętrz Dekorian oraz autoryzowanych studiach farb PARA.
www.para.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2626 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 15 Maja 2012

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u