Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Plannja Emka - nowa technologia inspirowana tradycją

15 Stycznia 2011
Pokrywanie dachu blachą na rąbek stojący ma wielowiekową tradycję. Uniwersalność zastosowania, odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz trwałość to cechy, które uczyniły ją niezastąpionym materiałem dekarskim. Firma Plannja wzbogaciła klasyczną blachę dachową o nowe właściwości, otrzymując doskonały produkt – Plannja Emka.

Plannja Emka charakteryzuje się wyjątkowa elastycznością, dzięki czemu ma bardzo szerokie zastosowanie. Idealnie sprawdza się w pokrywaniu elewacji oraz różnego rodzaju  dachów, nawet o bardzo wysokim stopniu skomplikowania. Jest bardzo miękka, a przy tym niezwykle trwała i odporna na uszkodzenia oraz działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych. To materiał, którego właściwości w połączeniu z kunsztem dekarskim dają imponujące efekty – wieloletnią trwałość i wyjątkowy styl. Uniwersalna Plannja Emka doskonale sprawdza się jako pokrycie zabytkowych obiektów, a także współczesnych budowli zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych.

Przełom w technologii   
Krycie dachu blachą na rąbek wymaga wieloletniego doświadczenia oraz precyzji dekarza. Plannja Emka powstała w oparciu o konsultacje ze szwedzkimi mistrzami tego rzemiosła, by w efekcie otrzymany produkt zapewniał najwyższą jakość pokrycia oraz spełniał wymogi montażowe. Cel ten został osiągnięty – blacha szwedzkiego producenta jest niezwykle trwała, a przy tym łatwa do formowania nawet w trudnych warunkach bez ryzyka zarysowań w trakcie pracy.
Blacha na felc wykonana jest z odwęglonej stali, dzięki temu jest bardzo miękka i nie wymaga specjalnego zabezpieczenia, które zapewni jej trwałość. Rdzeń stalowy Emki pokryty jest wyjątkowo grubą warstwą cynku – aż 350 g/m². Ponadto produkt doskonale sprawdza się nawet na niskich dachach o nachyleniu większym niż 3,6°, których powierzchnia jest szczególnie narażona na korozję.
Firma Plannja opracowała również nową recepturę wierzchniej powłoki poliestrowej Plannja Hard Coat Satyna, która jest przełomem w technologii pokrycia blach. Wykorzystany do pokrycia Emki innowacyjny system składa się z dwóch warstw – poliestru „high-build” oraz farby podkładowej. Zawarte w niej składniki ceramiczne tworzą satynową powierzchnię, która sprawia, że blacha jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci, promieni UV i niektórych związków chemicznych oraz zabezpiecza przed zapłonem powierzchni (klasa1). Zachowuje także dużą elastyczność także w niesprzyjających warunkach atmosferycznych (można ją formować nawet przy temperaturze – 10°C), a uzyskana antypoślizgowa struktura umożliwia bezpieczne przeprowadzenie prac również na mokrym dachu. Plannja Hard Coat Satyna to najtwardsza powłoka ochronna blach dostępna na rynku blaszanych pokryć dachowych. Mimo swej innowacyjności, jest przyjazna środowisku, gdyż jej bazę stanowią farby poliestrowe. Satynowa powłoka gwarantuje, że pokrycie dachu utrzymuje się przez długie lata zachowując swój piękny wygląd oraz głęboki kolor i połysk.
Plannja Emka to połączenie klasyki i nowoczesności. Opiera się na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych i sprawdzonej metodzie o wielowiekowej tradycji. Gwarantuje szczelne i wytrzymałe pokrycie każdego budynku, a przy tym podkreśla jego architektoniczne walory i nadaje elegancki wygląd.


www.plannja.com.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 6670 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 15 Stycznia 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u