Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Planujesz budowę domu? Na co powinieneś zwrócić uwagę?

27 Kwietnia 2017
Dla wielu własny dom jest spełnieniem najważniejszego marzenia o poczuciu stabilności i bezpieczeństwa. Budowa własnego domu to nie przelewki. Już przed rozpoczęciem wylewki fundamentów trzeba zaplanować najdrobniejsze szczegóły. Na co zwrócić uwagę przy planowaniu budowy nowoczesnego domu?


Pierwsze kroki,
czyli zanim zaczniemy budować dom

Poniżej najważniejsze etapy, przez które musimy przejść zanim zaczniemy budować dom marzeń.


Wybór działki

Już na początku warto napisać, że czynnik finansowy nie powinien tu odgrywać głównej roli. Istotne jest położenie, sąsiadujące działki, ukształtowanie terenu, odległość od najbliższych sklepów, szkół, pracy. Warto dowiedzieć się o status posesji oraz możliwość przyłączenia mediów. Najlepiej zdecydować się na działkę objętą planami zagospodarowania przestrzennego.

Przy wyborze miejsca pod budowę domu dobrze mieć jakąś wstępną wizję dotyczącą wielkości budynku oraz przestrzeni przeznaczonej pod ogród.

Projekt

Teoretycznie mamy wolną rękę. To, który projekt wybierzemy zależy wyłącznie od potrzeb. Należy mieć jednak na uwadze, że plan zagospodarowania terenu musi być zgodny z przepisami prawa budowlanego.

Pozwolenia

Kupiliśmy działkę, mamy projekt domu. Teraz najważniejszą kwestą jest uzyskanie pozwoleń na budowę. Od 2015 roku budowa budynku jednorodzinnego, którego obszar działania mieści się w całości na działce, nie wymaga pozwolenia budowlanego. Musimy jednak zgłosić zamiar budowy z projektem.

Plan budżetu

To jeden z najważniejszych kroków. Istotne, abyśmy dokładnie oszacowali na co możemy sobie pozwolić. Najlepiej podliczyć koszty każdego z etapów budowy oddzielnie. W taki sposób uzyskamy realny kosztorys. Eksperci z branży budowlanej mówią jednym głosem, że nie należy oszczędzać na materiałach budowlanych. W tym kroku warto też dobrze przemyśleć wybór wykonawcy i wziąć pod uwagę koszty związane z częścią usługową.

Obecnie w sieci można znaleźć specjalne kalkulatory ułatwiające obliczenie całkowitej wartości inwestycji.


Projekt budowy domu


Budowa domu krok po kroku

Budowa domu wymaga rozplanowania i doboru konkretnych rozwiązań. Co należy wziąć pod uwagę?

Rozkład pomieszczeń

Należy dobrze przemyśleć funkcjonalność pomieszczeń oraz ich wielkość. Przecież chodzi o to, żeby komunikacja między nimi była jak najszybsza oraz o to, aby w pełni wykorzystać możliwości.

Okna i drzwi

Wielkość i rozmieszczenie okien oraz drzwi to kolejne istotne aspekty projektu. Dobrze rozmieszczone okna mogą być doskonałym źródłem dodatkowej energii cieplnej.

Podłogi

Już na etapie wylewek ważne jest podjęcie decyzji dotyczącej rodzaju materiału z jakiego będzie wykonana posadzka. Grubość wylewki jest uzależniona od wybranej nawierzchni.

Ogrzewanie

Rozmieszczenie grzejników w budynku ma znaczenie. W przypadku ogrzewania podłogowego należy dobrze przemyśleć rodzaj zastosowanej posadzki.

Energia elektryczna

Warto zastanowić się nad źródłem energii elektrycznej. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się energia odnawialna. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo nie tylko będziemy mogli wytwarzać energię na własne potrzeby, ale też sprzedawać jej nadmiar.

Instalacja wodno-kanalizacyjna

W tym przypadku warto wziąć pod uwagę rozmieszczenie kuchni i łazienek. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest umieszczenie tych pomieszczeń obok siebie.

Oprócz tego bardzo istotną, a często pomijaną kwestią jest uzdatnianie wody w domu.


Dobry plan budowy przynosi oczekiwane efekty


Nowoczesny dom w każdym metrze kwadratowym

Obecnie przy budowie domu liczy się nie tylko funkcjonalność, ale też aspekt ekologiczny, energooszczędny i ekonomiczny.

Jednym z rozwiązań zapewniających wszystkie te zalety są urządzenia do filtracji wody. Są gwarancją zdrowej wody pozbawionej zanieczyszczeń, chronią instalacje grzewcze i hydrauliczne przed osadem, sprawiają, że urządzenia AGD działają dłużej.


Jak uzdatniać wodę w domu?

Jednym z najpopularniejszych problemów w Polsce, z którymi zmagają się mieszkańcy gospodarstw domowych jest wysoki stopień twardości wody. Powoduje liczne awarie, znacznie zwiększa koszty eksploatacji domu oraz codziennego życia. Więcej na jej temat można znaleźć na stronie zmiekczacze.com

Najlepszym sposobem na zażegnanie problemu jest zastosowanie zmiękczacza wody działającego na zasadzie wymiany jonowej.

Obecnie na rynku jest szeroki wybór produktów tego typu. Różnią się wydajnością, jakością wykonania, ceną, zastosowanym złożem.

W tej chwili dużą popularnością cieszą się kompaktowe zmiękczacze wody marki Ecoperla - seria Ecoperla Slimline CS oraz Ecoperla Toro. Dobrą jakość urządzeń marki Ecoperla potwierdzają zestawienia produktów, w tym artykuł Zmiękczacz wody Toro, Denver czy WaterMark.


Kompaktowe zmiękczacze wody Ecoperla Toro oraz Ecoperla Slimline CS


Wszystkie posiadają wydajne złoże filtracyjne niemieckiej produkcji. Produkty Ecoperla należą do najtańszych pod względem użytkowania i najmniej awaryjnych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu Ecoperla Perfect System.


Już teraz myśl o przyszłości

Przy budowie idealnego domu najważniejszy jest rozsądek oraz przemyślenie rozwiązań zastosowanych w budynku. Dom ma przecież służyć nam przez długie lata. Już na początku warto skupić się na sposobach zapewniających komfort mieszkania i mających znaczny wpływ na stan naszych czterech kątów.

Przyszłych posiadaczy nowoczesnych domów marzeń wspiera Ultrafiltracja.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2938 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 27 Kwietnia 2017

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u